MONTIGNAC (148) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns child spune:

ANDANII cand ai timp sa pui in listuta urmatoarele date (unele sunt trecute gresit):
- inaltime: 1,62 m
- greutate initiala: 60 kg
- greutate tinta: 52 kg
- greutate actuala: 60 kg
- greutate de slabit: 8 kg

Meniul de azi:
- 4 felii paine secara (din pacate cumparata, ca nu mai am paine facute de mine) cu gem topoloveni+cafea
- 2-3 ochiuri ninse pe pat de sunca cu ardei si rosii+cafea decofeinizata
- gustare: iaurt
- tort de mere (in care pun chestii monti, cred eu)

Cu ce pot inlocui mierea, pentru prajituri? Merge oare sirop de artar sau de agave?

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Azi sunt libera asa ca ma dezmat calcand si spaland haine

Andanii, dar acum ai o casa frumoasa si curata

Child, zic mai degraba sirop de agave, cel de artar nu cred ca e monti.

Ninha, wassa nu are cum sa nu iasa. Si partea buna e ca poti pune in ea seminte de in,de canepa, germeni de grau, seminte, orice vrei. Paine normala nu iese ca am incercat si eu de multe ori dar wassa se face usor si e chiar buna.

Larissa, cum a zis si Ninha,faza 1 pana ajungi la target si apoi faza 2 de intretinere. De ex eu tin un fel de faza 2 de aceea meniurile mele nu sunt intotdeauna corecte pt faza 1.

Nu mai stiu cine intreba de sos pt spaghete, eu il fac cu bulion si ciuperci.

Cu meniul revin mai tarziu.Deocamdata am luat MD: wassa, telemea si pasta de ardei iute.

O zi frumoasa

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

child dar in mesajul trecut era 59 ... poate te-ai razgandit ... nu de data asta chiar nu am gresit eu modific acuma

puisorule intr-adevar .... asa bine ma simt in curatenie
apropo am facut conopida asa coapta cum ai zis ... a iesit super ar fi mers un mujdei sau tzaziki ... da n-am avut usturoi in casa deloc

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Citat:
citat din mesajul lui child

ANDANII cand ai timp sa pui in listuta urmatoarele date (unele sunt trecute gresit):
- inaltime: 1,62 m
- greutate initiala: 60 kg
- greutate tinta: 52 kg
- greutate actuala: 60 kg
- greutate de slabit: 8 kg

Meniul de azi:
- 4 felii paine secara (din pacate cumparata, ca nu mai am paine facute de mine) cu gem topoloveni+cafea
- 2-3 ochiuri ninse pe pat de sunca cu ardei si rosii+cafea decofeinizata
- gustare: iaurt
- tort de mere (in care pun chestii monti, cred eu)

Cu ce pot inlocui mierea, pentru prajituri? Merge oare sirop de artar sau de agave?

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)



modificat, sper ca bine

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

salutare fete

cu parere de rau da' e musai sa ma bage ANDANII in .....asa-mi trebuie ...gogosile lu' mamai de peste saptamana plus duminica dimineata mamaliguta cu smantanica....acu' ma dar ieri
asa ca PUISORULE nu stiu cand vom ciocni un pahar cu apa plata ..am impresia ca nu o sa ajung in veci la target in ritmul asta de melc
AZI-
MD-2 gratare din piept de pui [ramase de ieri] cu conopida murata
P-un bol de ciorba de legume cu pui
C-salata de broccoli
si ceva mere ca si gustare intre P si C
ma duc sa vad ce link-uri ati mai pus



NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

vai..PUIUTULE.. ce mi-ai facut..lipia aia cu salta e mortal de apetisanta.....oare ar iesi din faina monti ceva comestibil?..dupa amiaza incerc... sa vedem



NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

ANDANII ai dreptate, credeam ca am 59, dar cantarul vad ca arata 60, asa ca e mai bine sa spun adevarul
Gresit era targetul, scria 25 cand m-am uitat eu, adica inversul la 52 , dar nu-i bai, doar ca nu vreau sa ajung la 25 kg, oricat de mult imi plac mie fetele slabe.

Multumesc ca m-ai trecut in tabel, sper sa ma tin de treaba si sa-mi revin la forma pe care o aveam acum vreun an jumatate.

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Maya, ies lipiile si monti. Reteta e asta http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/17835/Lipie-arabeasca/. Eu am facut din 500 de gr de faina. Prima data am pus 250 de faina integrala cu drojdie, sare si apa, am lasat la crescut vreo jumatate de ora, si apoi am adaugat restul de 250 de gr de tarate rasnite cu masina de cafea. Am pus si un pic de gluten ca sa creasca cat de cat. Din aluatul asta au iesit vreo 6 lipii pe care le-am prajit in tigaie de teflon fara ulei. Sa pui faina neaparat pe masa cand intinzi lipiile.

Ma duc la tura a doua de calcat . As face orice numai sa nu calc, e cea mai neplacuta indeletnicire casnica

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Buna fetelor,

eu sunt acasa sa invat ca am azi un examen, si-mi cam prind urechile. Bebe nu stiu ce face, dar sigur creste. Pe moment am facut un compromis cu mine insumi si nu ma mai urc pe cantar. Partea proasta e ca nu prea pot sa tin Monti din cauza greturilor si a arsurilor care sunt cumplite. Nu suport vita star, nu suport legumele nici crude nici gatite ce sa va mai spun singurele lucruri care-mi pica bine sunt aluaturilesi carnea.Asa ca oricum o intorc si o dreg nu e bine. Daca tin monti ma termina arsurile, daca nu tin ma deprima kg care atat de usor se pun inapoi.Am implinit 3 luni si sper sa se termine cu neplacerile astea , poate voi putea avea mai multa grija in lunile urmatoare. Uff si numai ce incepusem sa arat si sa ma simt si eu cat de cat.

Va doresc succes la slabit.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Bon jour dragelor!!!

SUnt fresh dupa un uichend la mama, de unde am venit cu carne de curcan, colesterol free cica, pastrama de oaie, muraturi, zarzaveturi la borcan, mere, ce mai, infrunt criza cu spor!!!

Desi m-am cam porcit la mama cu ceva guri de placinta cu mere nemonti si cateva guri de frisca in cafea, cantarul mi-a aratat un 70.1, asa ca sa nu fie 69.9 si sa ma porcesc napraznic. Asadar ai sunt cuminte cuminte si toata saptamana intentionez la fel astfel incat lunea viitoare sper la un 69.5 at least. Lucrul bun e ca operatia ceia a mea nu se umfla asa rau, sper sa scap fara vreo alta interventie, insa acu tb sa am grija ca nu ma mai deranjeaza nik la mancat.

Trebuie sa incerc si eu conopida ceia de care tot ziceti. Deci doar asa buchetele, pe hartie de copt la cuptor si atat?

Maya, pai cum asa hai nu te ineca precum tziganu' la mal! (vorba ceea!) si cum adik ritm de melc, parca ziceai ca vrei sa inceapa cu 6 dup-aia nu te mai grabesti ...hai k pana la sf anului io zic ca ajungi la target, asta daca nu bagi fro sfortzare si te incordezi si la 1 decembrie esti la finaliste!

Somleac draga noastra, stiu cum e cu arsurile, cand imi aduc aminte ca numai saratelele ma faceau bine...te inteleg, las ca e important sa te simti bine acuma vezi dup-aia de kg...

fug ca s-a trezit pishcotzel, va pup

Mergi la inceput