Fluturasi de martie-aprilie 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor am plecat in pat.

S-a intamplat minunea mult asteptata20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

am ajuns si eu acasa...am citit si tot citit,mi-am fiert 2 oua si acum ma cert cu Maria pe o portocala
eu am scos-o pe Maria de la 5 zile si nu cun 5-10 min,cu orele,mergeam la salon cu ea...pe jr. o sa-l scot de cate ori este nevoie sa plec de-acasa...laptele matern il ajuta sa aibe imunitate...nici nu am cum sa stau arestata la domiciliu!!!

antguess am fost la salon...multzam de ingrijorare



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 17+ bebe mic
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nah ca nu a putut adormi fii'mea ca e galagie de la vecini...

roxy pai tu nu dormi la ora asta???? era sa adoarma fii'mea inaintea ta...... calculator e pt cele cu "greutate normala"... si stai tu linistita ca vreo 10 tot mai pui.


mamica fericita de printesa si baietzoi 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

ntrebare: cum faceti la bb2 cu patul mamaicile are au acum bb de approx 2anisori-3. Unde il veti culca pe bb2 in aceeasi camera? Eu ma tot gandesc cum sa procedez pt ca ei clar nu vor avea aceleasi ore de somn si eu am doar 2 cam dcei nu am cum sa ii fac camera separata....

mami de Maria Natalia(10.04.2009) si 22+ cu Rares Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alina eu am mai spus. primele 3-4 luni o sa doarma bebe cu noi in camera in landou sau in cos de dormit. apoi dupa ce o sa aibe cat de cat un program il voi muta in camera cu buburuza.


mamica fericita de printesa si baietzoi 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Fetelor, va admir ca reusiti sa va abtineti la mancat mult. Eu nu pot. Am plecat de la 52 de kg, greutate pe care o aveam de vreo 10 ani, cu variatii de maxim 2 kg, in plus sau in minus in functie de dispozitie. Cand sunt suparata nu pot manca...

Si intotdeauna am fost o pofticioasa si nu m-a abtinut de la nimic, dar banuiesc ca am un metabolism rapid, arderi bune, ca niciodata n-am pus pe mine.

Faza e ca nici acum nu ma pot abtine. In seara asta, pe la 7, am mancat farfurie de ciorba si 5 sarmale. Parca nu e chiar mult . Dar asa mi-au picat sarmalele alea in burta, ca la 8.30 am iesit la o plimbare ca simteam ca pleznesc. M-am plimbat prin cartier o juma de ora. Noroc ca e placut afara, nu e frig, a fost chiar ok.



12
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Alina eu inca nu stiu cum voi face,la mine Time e obisnuita sa doarma cu mine cum tati al nostru e mai mult plecat .

Vad ca si a mea se cere la nani poate reusesc sa o adorm ca si eu sint un pic somnoroasa si parca m-as culca mai devreme


mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alina06 sa iti fie de bine papa.

restul ati plecat la nani??

strumf gata papa??


mamica fericita de printesa si baietzoi 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

yasmi cred ca e mai mare si are deja camera ei..la noi naty are 1an jumate si doarme cu noi in camera(dar in patutul ei) deci nu stiu daca sa culc copii amandoi in aceiasi camera...

millie eu va trebui clar sa mai iau un patut dar nu stiu care unde sa il pun...plus ca in sufragerie nu am pat de dormit pt noi adultii doar canapea

mami de Maria Natalia(10.04.2009) si 22+ cu Rares Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

gata, am venit si eu doar ca sa va zic noapte buna.
:))
felicitari celor care si-au vazut micutii azi.

Mamica mandra a lui Dani si asteptand o zana 15+

Mergi la inceput