Pufi iubiti de Ianuarie-Februarie 2010 (149)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex
Am fost azi de-am impuscat cercei in urechiushele astea mici si mi-a venit rau, fetele mi-au spus ca m-am albit la fatza.Tremuram cand am iesit si-mi venea sa plang cand l-am sunat pe tati sa-i spun ca s-a rezolvat iar ea suspina cu tresarit..Off...am vrut sa fug cand am vazut cum se face...cu tot cu ea..n-am vrut sa-i fac dar toata lumea cu gura pe mine sa-i pun cercei, sa-i pun acum si bla bla bla..si mi-am calcat pe instinct, nu mi-am ascultat inima..ma simt oribil, ma simt vinovata ca am chinuit-o fara nici un motiv intemeiat....daca i-am afectat vreun centru energetic? ma tot gandesc...of..sper maine sa ma trezesc mai optimista...

Miremia,
scuze, acum ca mi-ai atras atentia m-am trezit si eu ca am confundat patlagina cu rostopasca care e f toxica..daa...botanista lu' peshte..scuza-ma.
De Pulmex insa a intrebat cineva, parol! Si Tomaca incerca sa-si aduca aminte..
nu ma fa sa merg in urma sa caut ca n-am timp
ma crezi pe cuvant, da?


_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)


Of of pupam bobitza cu cercei si pe mami suparata. Eu cred ca a si uitat micuta si e deja mandra de cerecii ei.
In legatura cu patlagina, nu pot decat sa ma bucur pt confuzie, ma ingrijorasem putin. Cred ca era vorba de Stodal nu de Pulmex dar na, posibil sa gresesc si eu....am neuronii obositi.

Eu azi n-am putut sa fac nimic, mi-a fost extrem de rau, sper sa-mi treaca pana maine. Va pupic si sa aveti o noapte linistita!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Seara buna si de la noi!

Kiti deja doarme de la 21 si eu voi fi trezita iar la ore crude .

Trebuie sa va zic: mi-am luat masina de cusut! Am strans banii de la legatoare+o suplimentare, si intre un obiect de aur si masina de cusut am ales masina. Si deja i-am facut o husa ptr salteaua de la patut. Ca daca ii pun cearceaf normal, sapa pana la saltea. Asa ca ii bag salteaua direct in cearceaf-husa, si n-are decat sa racaie. Si sunt fff mandra, mai ales ca n-am mai cusut la masina. . Si cum dl a adormit devreme, trebuie sa termin in liniste restul de treaba, ca maine mare sarbatoare, mare!

Noi am scapat de muci. Kilele alea nu se conving usor a pleca, dar mai vedem.

Va si somnic usor!




Mihaela, mami de tanar sagetator, Florin Cristian (povestea nasterii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Piticului nu i-a palpat ganglionii ieri si nici urechiusele.
Febra a avut de vineri dupa-amiaza pana duminica seara, cam marisoara dar eu stiu...
Acum ce-o fi fost nici nu mai are importanta, numai sa il vad sanatos ca nu mai suport sa il vad bolnavior.
Mamidepuiuti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Lorex bobitza cu cercei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Lorex bobitza cu cercei.














www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Buna seara,

LML Ema

Cuscra,sa nu cumva sa te indoiesti de loialitatea fiicei mele fata de ginerica (care m-a cucerit cu privirea lui)ca e fata cumintica,ea asa de felul ei.......deasemenea sa nu crezi ca sunt mama denaturata si imi las fiica fara ciorapi,dar acolo nu avea voie cu nimic in picioruse sa nu alunece

Livia multumesc pt aprecieri,cat despre petzit(ma simt onorata),sfatuieste-l pe micut sa se indrepte catre o alta domnisoara,ca inima lui fiica mea a fost furata de un mic print

Mamicutelor multumesc frumos pt aprecieri vis-a-vis de fetita mea....si ca v-ati facut timp sa cititi povestioarea ei,nu e ea chiar asa la sentiment,dar dupa cum am mai spus greu imi gasesc cuvintele potrivite pt a spune ce am simtit si ce simt...

Lorex fetita scumpica cu cercelusi....

Sanatate la toti pufuletii si familiile lor....

Am reusit sa ii fac o poza la Ariana cu toti dintisorii(4 ),o sa o incarc mai tarziu....




Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Fericirea nu este determinata de nivelul de prosperitate, ci de caldura relatiei dintre inimi si de modul in care percepem lumea. Ambele atitudini sunt in puterea noastra … Fiecare din noi este fericit atunci cand decide sa fie fericit si nimeni nu ne poate impiedica."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

buna....asa, un pic anemic, ca-s obosita....nu pe motiv de copil, ca el saracu a dormit peste noapte (apropo, pot spune ca suntem 90% desfundati...drept pt care vineri plecam la munte)...dar am fost la un curs, la faculta, doua ore de vb in continuu(nu eu, profu..)...m-am dezobisnuit de asa ceva....si-s varza...plus o ora cu RATBu pana acasa...greu...

altceva....multa sanatate pufilor bolnaviori si LML EMA!

raceala asta sau ce-o fi fost de o saptamana aproape s-a lasat cu pofta de mancare mai putina, iar drept urmare Stefan are la aproape 9 luni nici 7.600.....ma rof....e f vesel si f energic si asta conteaza....dar ma intreb ce se intampla totusi cu toata mancarea pe care i-o dau si cu tot laptele de care ma suge.....in fine....

ce sa zic....noapte buna...

mama unui pui...Stefan

Salutari si de la noi.
Si Teo la 8 luni jumatate are 7.250kg asa ca nu sunteti singurii.
Lasa ca or sa creasca ei.
Mie oricum nu mi se pare Teo slab.
E activ, vesel, asa ca nu ma agit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

buna....asa, un pic anemic, ca-s obosita....nu pe motiv de copil, ca el saracu a dormit peste noapte (apropo, pot spune ca suntem 90% desfundati...drept pt care vineri plecam la munte)...dar am fost la un curs, la faculta, doua ore de vb in continuu(nu eu, profu..)...m-am dezobisnuit de asa ceva....si-s varza...plus o ora cu RATBu pana acasa...greu...

altceva....multa sanatate pufilor bolnaviori si LML EMA!

raceala asta sau ce-o fi fost de o saptamana aproape s-a lasat cu pofta de mancare mai putina, iar drept urmare Stefan are la aproape 9 luni nici 7.600.....ma rof....e f vesel si f energic si asta conteaza....dar ma intreb ce se intampla totusi cu toata mancarea pe care i-o dau si cu tot laptele de care ma suge.....in fine....

ce sa zic....noapte buna...

mama unui pui...Stefan

Salutari si de la noi.
Si Teo la 8 luni jumatate are 7.250kg asa ca nu sunteti singurii.
Lasa ca or sa creasca ei.
Mie oricum nu mi se pare Teo slab.
E activ, vesel, asa ca nu ma agit.


Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami
si Ariana la aproape 9 luni are 7 kg,Ana,daca e un copil vesel,nu e apatic,papa si nu e bolnavior nu cred ca ar tre sa iti faci griji,asa e felul lui.....


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Fericirea nu este determinata de nivelul de prosperitate, ci de caldura relatiei dintre inimi si de modul in care percepem lumea. Ambele atitudini sunt in puterea noastra … Fiecare din noi este fericit atunci cand decide sa fie fericit si nimeni nu ne poate impiedica."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia


Of of pupam bobitza cu cercei si pe mami suparata. Eu cred ca a si uitat micuta si e deja mandra de cerecii ei.
In legatura cu patlagina, nu pot decat sa ma bucur pt confuzie, ma ingrijorasem putin. Cred ca era vorba de Stodal nu de Pulmex dar na, posibil sa gresesc si eu....am neuronii obositi.

Eu azi n-am putut sa fac nimic, mi-a fost extrem de rau, sper sa-mi treaca pana maine. Va pupic si sa aveti o noapte linistita!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg
Sper sa iti treaca,ca sa te bucuri la maxim de momentele de iubire cu Mara


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Fericirea nu este determinata de nivelul de prosperitate, ci de caldura relatiei dintre inimi si de modul in care percepem lumea. Ambele atitudini sunt in puterea noastra … Fiecare din noi este fericit atunci cand decide sa fie fericit si nimeni nu ne poate impiedica."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

miremia si cele care ati mai cumparat antepremergatorul, il folosesc pufuletii vostrii?
Astazi l-am luat si noi de la posta dar teo nu pare f incantat.
Oricum de mers cu el nu merge.
Antepremergatorul se duce inainte si teo nu-si misca si el picioarele si deci risca sa cada in nas
Achizitia de care se bucura el acum este un telefon pt bebelusi de la Vtech

Mergi la inceput