Bobocei sept-oct 2008, la 2 ani (314)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Monyca, iarta-ma, Eva Paraskeva!
mi-am amintit de nush cate ori, si tot am uitat sa postez!

si tuturor ce-si serbeaza astazi onomastica!

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

La multi ani Eva !!!!!
Si eu stiam si tot am uitat sa scriu si pentru ea

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Eva

Lumi, un si de la mine!

Noi inca ne confrutam cu micile "razbunari" ale Carlei. Totul este perfect cu sora mea cand ma intorc insa acasa e jale

Carla & mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

La multi ani Ania!!!
La multi ani Karina!
La multi ani, Eva paraskeva!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

anca, un mare si de la mine! cred ca si ei ii trebuie ceva timp sa se obisnuiasca cu absenta ta...
dar, spune-mi, cum mai e vis-a-vis de zgomote? a depasit momentul?

claudia, cum e Lucia? a facut boala?

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Nerantula, am vazut poze si filmulete minunate! Mi-au dat lacrimile. E o scumpa Cezara ta iar Gruia un dulce si jumate. Iar tu in ciuda oboselii stralucesti. Iti urez putere sa mai rezisti putin, o sa fie din ce in ce mai bine. Are dreptate Nocom, incearca sa nu-i mai induci sentimente negative; chiar daca ele exista or sa treaca, e mai bine sa te faci ca nu-i observi supararea. Si Stefan a fost o vreme distant fata de mine, i-a luat ceva vreme sa interiorizeze schimbarea. Dar pe nesimtite a trecut totul. Acum are asa un sentiment de fraternitate pentru ea ca ma uimeste uneori. De ex. cand vine acasa nu intreaba unde-i Lucia ci "unde-i sora mea?".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Luminita, mercid e intrebare! Lucia e bine, n-a facut nimic. O fi ea mai rezistenta sau mai distanta in relatiile cu copiii. Oricum e deja o saptamana de la aparitia bolii la cresa si ea nu a facut-o. Intre timp focarul s-a stins. Asa ca probabil am scapat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

La Multi Ani, Eva Parascheva!
SA FII FERICITA SI IUBITA TOATA VIATA!!

La Multi Ani, CD!!!
ROXI SA-TI DEA DD NUMAI ZILE FERICITE SI LINISTE IN FAMILIE! PUUUP!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Nerantula, imi pare rau ca esti asa trista dar sa stii ca o sa treaca. Asa sunt toti copiii tulburati cand se naste un alt bebe. Dar trece cu timpul. Si va fi f fericit ca are un partener de joaca.Si o va vedea ca pe o parte a unui intreg-o sa vezi ca n-o sa mai stea fara ea odata ce o va percepe ca pe un membru al familiei. Nu fii trista si nu te simti vinovata; e ukltimul lucru de care ai nevoie acum.
Cand s-a nascut Anna, Alice avea 1 an si 8 luni si m-a ignorat o luna.Vorbeam cu ea si se uita prin mine. Daca mi-ar fi spus cineva asta inainte, n-as fi crezut. Imi imaginam cum o sa se bucure ca avem bebe , ca o sa stea langa noi cand o al;aptez si eu o sa-i citesc povesti...Si in schimb am primit asta.Mi-a luat ceva timp sa-mi sterg imaginea aia din minte. Dar trece. Si acum daca plecam undeva nu vrea fara Anna, nu se culca fara ea, etc. Desi se bumbacesc frecvent. Si spune mereu ce frumos e ca suntem in familie...
si nu mai fii trista ca nu i-ai facut nimic lui Gruia decat cel mai bun lucru posibil :i-ai daruit o surioara care o sa-i fie sprijin si partener de joaca si cu care va ramane si cand voi nu veti mai fi.L-ai facut sa nu mai fie niciodata singur.Ce poate fi mai frumos?

Claudia, bafta sa scapati in continuare!


Ajungem la gradi dimineata si copiii mancau deja. Si urca Alice sus la masa si intreaba "ati spus deja rugaciunea?"; educatoarea spune ca da ; si Alice suparata "si v-ati ruvgat si la Sf. Paraschiva?" Ii spusesem eu ca azi mergem la biserica fiindca e sarbatoare si ne rugam si ...stiti voi. Imi inchipui ce fata o fi facut educatoarea.

Si vrea musai sa ajunga in subsolul gradinitei, asa ca m-a rugat pe mine sa vorbesc cu educatoarea s-o lase si pe ea putin sa intre acolo. Si eu o intreb ce vrea sa faca ea in subsol. Cica "d-na Mariana, bucatareasa, l-a inchis acolo pe Mos Nu Vreau si trebuie sa-i duca si lui cineva mancare, saracul ca de cand e inchis..."

Le citesc seara diverse tampenii. Si avem acum o carticica unde un personaj -Tomita- e f necivilizat si face mereu cate ceva. E o carte despre bune maniere. Si in fiecare seara citim cam 5 prostii de-ale lui Tomita asta sdi le comentam.Si cand o mai bubuie Anna, ea o bombane ca e nepoliticoasa, ca numai huliganii au asa un comportament. Si ii zice aseara " de azi inainte nici n-o sa te mai strig Anna; o sa te strig ...;mami, cum il chema pe ala din cartea aia cu huligani?"

Cand mananca mere, daca i le dau intregi, ea roade un sant de jur imprejur si zice ca restul e cotor si nu-l mai vrea. Si de regula il mananc eu ca e aproape intreg. Si azi in masina, in drum spre gradi mancau mere si mai mult vorbeau decat mancau. Si eu tip "hai, mancati odata merele alea si lasati vorba"; iar Alice zice "da' de ce? abia astepti sa mananci resturile?"

Si dimineata cat facea Anna aerosoli o vad pe Alice cu suzeta in gura. Si ii spun ca e f urat, groaznic-un copil mare cu suzeta in gura. Arata cam cum as arata eu cu pampers. Si ea cica "ei, tu nu poti sa-ti pui pampers ca nu exista cu ata in fund"

La multi ani boboceilor de azi!!!Sa creasca mari si frumosi!!!Si floricele pentru mamici!!!


Merg sa mai muncesc si eu. Apropo: e o baba asistenta ma intreaba ieri daca am serviciu. Si ii spun ca da,avem o ferma a noastra.La care baba cica "ah, credeam ca munciti" O fi ceva ca asta e a doua dupa maica-mea care zice asta. Ii spuneam odata ca sunt obosita si mi-a zis "daca mai si munceai ce faceai?"
O zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Karina si Ania

CD

Eva

numai bine si sanatate sarbatoritilor nostri



de Crina(12.10.2008) "pinsesa lui mama"

Mergi la inceput