Licurici de ianuarie-februarie2009(121)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Sincera sa fiu mi-e cam groaza de drum, mai ales pe timp de iarna,o sa mergem de Pasti. Plus ca as vrea sa ma odihnesc un pic in vacanta de Craciun, anul asta a fost foarte greu pt noi, am nevoie de odihna, sa imi reincarc fortele.



www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Hello!

Merci miere
Multa sanatate lui Aidan!

pyc ce-am ras la faza cu maritatul ... desi stiu ca nu e de ras.

mara wow ce record!

ledi si Nadia escaladeaza patul frecvent. Noi ii mai desfacem buzunarul ala cu fermoar si iese pe acolo.

lisa eu nu-i dau ciuperci, mi se par foarte grele.
Nici noi nu facem vaccin antigripal.

Eu am trait ieri niste clipe groaznice. Am ajuns acasa si fetele erau afara cu ta-su. Am plecat dupa ele, le-am vazut de departe si m-au vazut si ele si, ca de obicei au inceput amandoua sa alerge spre mine. La noi e trotuar foarte larg dar idiotii de la primarie s-au gandit sa faca parcare pe latura dinspre strada a trotuarului. Ioana alerga pe langa blocuri, Nadia pe latura cealalta, langa masini. Ma uitam la ele si ca de obicei ma emotionasem extraordinar (adevarul e ca imi dau lacrimile de bucurie cand le vad alergand asa la mine, Nadi cu piciorusele alea mici fugind repede-repede si Ioana incercand sa nu o intreaca sa ajunga deodata). Deodata vad o masina parcata cum incepe sa dea cu spatele brusc, chiar cand Nadia ajunsese aproape in dreptul ei. Am tipat disperata, mi-am dat seama ca nu ajung sa o iau, din fercire insa Octavian a facut realmente doua salturi spre ea si a ridicat-o exact cand masina ar fi dat peste ea, pe el l-a atins si de abia atunci soferul a oprit.
Am crezut ca mor pe loc, m-am speriat asa de rau ... De atunci vad numai imaginea aia in fata, pe Nadi alergand spre mine si masina aproape sa dea peste ea.
Mi se zbarleste pielea cand ma gandesc ce se putea intampla, a fost realmente la un pas mic de tot de nenorocire.
Aseara stateam cu ele in brate si ma gandeam cum te poate lovi o nenorocire oricand, e de ajuns o clipa sa ti se darame toata viata.

Aaa si apropos de asta am uitat sa va povestesc alta intamplare. Eram cu fetele intr-un parculet, langa parc e o clinica medicala la care se urca cu scari rulante. Am iesit din parc, Nadia mi-a fugit din mana si intr-o secunda a ajuns la scari. Ioana a fost foarte pe faza, a incercat sa o prinda de haine, nu a reusit sa o tina si atunci a urcat pe scara cu ea.


Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

si eu tot in ton: visez ca o masina da peste flavi, eu nu o pot ajuta,(ca in vise), dar in final nu pateste nimic. cateva zile mai tarziu, iesind cu ei in spatele blocului, unde e parcarea si care, de obicei nu e chiar plina, nu e circulata, ii dau drumul lui andru din brate si incerc sa o ajut pe flavi sa urce bordura, care e inalta de juma de metru. atunci vad o masina ruland incet, andru f aproape de ea.efectiv nu am auzit motorul, nu am vazut-o nicium.noroc ca soferul l-a vazut.si acum imi tremura picioarele cand ma gandesc.soferul e un vecin de al nostru de care m-am amuzat tot timpul cum parcheaza, mereu ca^sh, cu o roata suspendata, cu "fundul" in afara, iar cand vrea sa iasa dintre 2 masini, o impinge pe cea din fata cu masina proprie, o impinge si pe cea din spate si isi face loc. asa ca mi-am invatat lectia cu varf si indesat, sa il mai las din maina fara sa fiu sigura ca totul e in ordine, nu doar aprent.la fel si cu flavi, ca si ea e detul de ametita.

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya-dy spune:

Buna, fetelor
Cand sa raspund si eu....s-a schimbat deja capitolul!
Sunt ca un melc inseamna!

In primul rand as vrea sa va multumesc celor mi-ati urat LMA, a insemnat mult pt mine,mai ales ca nu sunt eu prea activa,si am lipsit o gramada ...cu absente cam nemotivate....

Sunteti niste dragutze!!!

Cami, condoleante pt tatal tau, si multa putere voi, iar tu sa ai mare grija de bebele din burtica...imi pare rau

Noi am fost acasa 2 zile, ca Maya a avut diaree si m-au chemat de la servici sa vin sa o iau- ca e virus si se ia.
Astazi, cand am dus-o la gradi, educatoarea nu era, ea si cu baietelul ei au luat si ei virusul si erau acasa.

II place din ce in ce mai mult la gradi, se duce cu placere, ii plac 2 fetitze (pt ca spun pe rand numele copiilor, si rade cu placere la 2 nume...Ofir si Avigail....).
Ii place lectia de ritmica am inteles de la ingrijitoare. Ii place in general tot ce e legat de muzica.

Voiam sa va intreb- si la voi pe la gradinitze se practica chestia asta...parintii sa plateasca asigurarea pt copii?
Adica eu trebuie sa platesc asigurarea in caz ca i se intampla ceva copilului la gradin (doamne-fereste), cand de fapt e la ea acasa?
Mi se pare aiurea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare mamici si licurici,

Doamne Naty.. bine ca a fost Octavian pe faza si sprinten.. si noi suntem cu ochii in 'nspe mii de colturi, iar eu nu mai plec singura cu Stefan ca nu pot alerga dupa el...



Poze ..

Stefanel cel mititel este un nazdravanel...
27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor nu imi vine sa cred ce povestiti, cred ca si acum aveti imaginea in ochi.

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 26 saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

brrrr...m-am ingrozit cu povestile voastre. cei ii drept si eu visez cu ochii deschisi...imi imaginez lucruri sinistre pt scurt timp,dar tot ma ingrozesc

dy,eu nu am auzit de asa ceva.

Mamica de Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Vai, Naty, mi-a venit sa plang!!!!

Poze...

...si iar poze

Iulia & Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Dya, ce bine ca ii place Mayei la gradi!

Poze...

...si iar poze

Iulia & Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya-dy spune:

Da, mai , ii place la gradi, dar acum sunt plina de nervi pe educatoare ca m-a dat afara azi cu Maya cu tot (of course) pe motiv ca ieri a facut diaree de 2 ori si fara foaie de la dr, nu o pot aduce inapoi. Ce m-a enervat e ca ieri a facut de 2 ori moale, iar mie mi-au spus doar o data....daca as fi stiut, as fi dus-o la dr ieri....
Stiti cumva dc exista ceva ce-i pot da pt diaree?

Mergi la inceput