Licurici de ianuarie-februarie2009(121)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

pyc, faza cu maritat-ul chiar ma-a facut sa rad...wow, cat de ocupata poti fi!si noi suntem, dar nici pe departe, si tot ne plangem!
bravo pentru paul, ce avansat este la cunostinte!culorile ...hei, hei ..nu stiu cand le vom invata!

noi avem un record "mondial": flavi si andru au aceeasi greutate:15,6 kg
el cand manaca deschide o gura de-i incape toata lingura(nu lingurita),flavi, doar varful ei.

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Sanatate multa Anei, sa stii ca treaba cu rece functioneaza, am probat-o pe Aidan cand a avut laringita, relaxeaza intr-adevar laringele, eu ii faceam pedialyte inghetat la frigider ca si popsicle sau ii dadeam iaurt si lapte rece (oricum pe astea doua din urma le bea in mod normal direct de la frigider, nu i le-am incalzit niciodata).

Am fost la doctor, este o infectie virala si alergie cel mai probabil la fan, s-a declansat imediat dupa vizita la ferma, apoi ieri am fost in parc si s-a jucat in nisip si probabil s-a frecat la ochi si s-a iritat si mai rau, are un inceput de conjunctivita, ne-a dat niste picaturi sa ii punem in ochi, febra nu mai avea azi dimineata dar dc continuua cu febra inca doua zile tb sa ii dam amoxacilina pt ca probabil e ceva complicatie bacteriana, are f mult mucus in nas, tb avut grija sa nu se duca la urechi...una peste alta, e vioi, azi dimineata a dormit pana la 8, ieri mai toata ziua, s-a recuperat, azi noapte a facut 39.5 din nou, i-am dat o doza de paracetamol.

Pyc ma bucur ca ne mai scrii, don't worry nici eu nu's maritata, ai mei parinti au mai intrebat pe la inceput, ultima oara cand m-au intrebat ce ganduri avemle-am spus ca ne gandim sa mai facem un copil si cu asta le-am inchis gura.

Pupici la toata lumea si sanatate piticilor!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ledi o solutie pana cumparati pat ar fi sa ii tai o ferestra in plasa patutului de voiaj, astfel incat sa nu mai fie nevoit sa escaladeze.

Aidan inca doarme in patut normal de bebe (dar care se poate transforma in pat de toddler si apoi in pat normal). Inca nu i-am dat jos partea rabatabila, caut sa cumpar o aparatoare, dar nu stiu inca dc e necesar pt ca el nu sta in patut decat strict pt somn si e in camera cu noi, l-am surprins de cateva ori incercand sa escaladeze, e destul de inalt patul si nu prea poate, dar....niciodata sa nu zici niciodata, astia mici sunt imprevizibili tare, o sa vedem ...

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Naty La multi ani pentru Ioana! Sa fie sanatoasa si fericita toata viata! Multi pupici de la noi!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Ana s-a trezit mult mai vioaie,nu mai e nici ragusita. Si eu ii dau lapta/apa/suc rece,chiar si inghetata. Normal ca socrii mei s-au facut foc si para cand m-au vazut in RO ca i-am dat inghetata fara sa o las sa se incalzeasca.
Miere,sanatate lui A. OOOf ce iti e si cu bolile astea ale copilariei.
Apropo fetelor,cei faceti anul aceasta,dati copiilor vaccinul?? Aici am inteles ca cedl de raceala cu swin flu sunt intr-un singur vaccin acum,deci nu prea avem de ales...si sincerr nu prea i-as da daca ea nu merge la gradi...greu


si inca o intrebare: voi le dati ciuperci in mancare???

Mamica de Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Noi nu i-am facut vaccinul pt gripa nici anult trecut si nu il vom face nici anul asta (nici gripa obisnuita, nici swine flu).

Nici MMR-ul nu i l-am facut inca, ma hotarasem pt joia asta, dar uite ca e bolnav, o iau ca pe un semn si mai amanam, oricum nu mai mergem in Romania in decembrie, asa ca nu ma mai ingrijorez (mi-era teama sa nu contacteze ceva in timpul calatoriei).

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

eu nu le fac vaccinul pentru gripa.
lissa, sanatate micutei!
andru a mancat ciuperci in pizzaa, nu mult, dar a mancat.

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

nici noi nu am facut/nu facem anti gripa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Nici noi nu facem vaccinul.

Vlad azi a tusit ffff rau, destul de uscat, si se inneca si nu putea respira. In somn respira perfect, si nu tusea. Am fost la doctorita, a fost ff incantata de cum este, incantata ca nu i-a coborat boala ca sa se transforme in bronsiolita. Mi-a schimbat ACC cu calmotusin (lucru pe care trebuia sa il fac de ieri dar negasind, pentru ca era duminica....s-a agravat un pic tusea). Acum sa vedem....sper ca va fi bine

Lisa si eu ii dau rece de la frigider



PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 26 saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

multumesc fetelor de raspunsuri.
miere,de ce nu mai mergeti,e frumos de sarbatori...eu inca mai sper sa il conving pe Cristi sa ne lase

Mamica de Ana

Mergi la inceput