Iepurasi Mar-Apr 2010 (68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Asa...cu intalnirea acum. A fost extrem de frumos, nu mai spun ca vremea a tinut cu noi si a fost soare si destul de cald.
Piticii mei s-au dus sa viziteze gradina zoologica iar eu i-am facut cunostinta mezinului cu iepurasii.

Mamicile sunt extraordinare, toate!
Rebiana parca este o adolescenta iesita la plimbare cu fratii mai mici, o sa vedeti in poze de ce . Are 2 copii minunati si frumosi ce seamana unul cu altul si un sot grijuliu care s-a ocupat de Luca cu mare drag. Mara e o scumpa, a citit cu atentie un meniu de la terasa .

Andra, mami cocheta pe tocuri, ce toceste o pereche de adidasi in 4 ani de zile , vorbareata si vesela, insa eclipsata de Ianis, un baietel cu niste ochi in culoarea cerului senin si cu un par mortal , vesel si "vorbitor" cu oricine ii dadea atentie.

Gaby si minunea Joy, care a dormit cateva ore ca ursul in barlog (a se citi ergo la tati ), o familie frumoasa si placuta. Joy e un bebe superb, s-a diversificat cu cizmulitele Kirei, poate pune Gaby filmul sa vedeti . Si seamana cu mami, daca ii mosteneste si parul va fi coada la usa ei .

Ileana e indragostita iremediabil de frumoasa cu ochi albastri, Kira, alaturi de girafa ei iubita. Mi-a facut mare placere sa o cunosc. Kira a gustat caciulita lui Joy .

Sanziana incheie grupul mamicilor care arata fantastic dupa nastere (i-am zis lui Gaby ca si-au purtat copiii in marsupii ). Mara e f. linistita, a mancat in parc, a dormit, apoi s-a plimbat in bratele bunicii.
Schimbul de dovleci n-a avut loc .

Cei trei prematuri de ianuarie au facut cunostinta si si-au "povestit" despre nametii din timpul nasterii lor. Doar Briana lui Ramy a lipsit din grupul de ianuarie .

Eu m-am simtit f. bine astazi, orele au trecut rapid si am reusit sa o stresam pe domnisoara de la terasa care nu mai stia cati papanasi trebuie sa aduca .
Diploma de la Rebiana va fi pusa la loc de cinste, iti multumim tare mult inca o data!

Eu abia astept sa repetam experienta, poate ne adunam mai multe. E incredibil cat de multe putem avea in comun, desi e prima oara cand ne-am vazut am vorbit ca si cand ne cunoastem de cand lumea. Datorita iepurasilor nostri iubiti si zglobii.


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

CoriMami, este de vis Petala ta. Ce se mai lupta ea cu cizmulitele. Parca zice: cum sa dau un zambet mami......nu vezi cat ma enerveaza...!!!!!!!!. Sa va traiasca!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Am uitat sa intreb daca va mai intalniti maine in Ikea. Daca am timp dau si eu o fuga cu Alexandru, sa servim o cafea si sa cunoastem si alti iepurici.


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

ERINA, m-ai omorit, poza cu mincare japoneza imi mai trebuia :)
Na, acum de suparare m-am bagat in niste biscuiti cu crema :))
Pai pina in Japonia e lung drumul si eu am jurat ca nu mai fac zbor care dureaza mai mult de 6 ore decit la business cu pat.. si stii si tu cit costa, asadar pt moment nu ma bag. Ce zici de un Paris, ca e plin de restaurante japoneze, unele super, ca sint multi japonezi care trebuie sa manince ca acasa ? :))
Cit despre enumerarea ta... nu stiu ce zici tu acolo, tre' sa ma inveti! Ti-am zis ca nu-s cunoscatoare...

DIANAMI, multumesc pt tot! Tot ce crosetezi tu e superb!
Frumoasa ideea cu corul, dar n-am sa merg pe ideea asta, ca incercam sa obtinem o slujba cit mai scurta. Nu vrei sa stii cum poate urla la botez un copil de 7 luni! (eu am experienta cu Vladimir, botezat fix la aceeasi virsta :))
Asadar, imi doresc un botez scurt si eficient :)
Cum am zis, o slujba lunga si un botez f festiv n-o sal incrstineze mai tare ca un botez scurt si la obiect, si fara invitati :))
Sint cam nebuna, recunosc, dar in general m-am educat sa ma concentrez pe esential si pe ce e important, nu pe briz-briz-uri...

Cit despre poze de botez... ma intreb daca are cine sa faca, daca sntem numai familie si nasi plus bonele copilului :)
Eu nu sint fan poze, pt mine amintirile se tin in minte nu in poze.

Gata ca v-am capiat cu off topics... chiar va dau o pauza de data asta, promit! :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Am incarcat 23 de poze de la intalnire pe picasa. Fetelor dragelor care mai aveti poze puteti sa le uploadati in albumul deja creat. M-am uitat de 300.000 de ori la ele, asa dragi imi sunt.
DIANA Ma bucur ca te-ai simtit minunat alaturi de noi toti! Banuiesc ca intalnirea de la Ikea va avea loc; sun-o maine de dimi pe Gaby si-ti zice ea ce si cum.

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Ileana, Rebiana, va multumesc pt. cuvintele frumoase. Piticii mei mai vor la Zoo acolo, asa ca s-ar putea sa mai venim .

Rebiana, nu mai am nr lui Gaby, poti sa mi-l dai tu pe PM?

Vladi, se poate si botez fulger, eu totusi sper sa nu planga bebe prea tare si sa fie totul frumos.

Ma retrag, ne auzim maine. O seara linistita!


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

DIANA am trimis PM.
Pup de noapte buna; ma bag la somn sa nu cumva sa dorm maine cu capul pe catedra.

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

inca una si ma duc :) (astept sa se trezeasca Floricica pt al 3-lea alaptat de seara, ca asa ma croseteaza el, la 8, la 10, acum e12...)

na' ca s-a trezit deja, pt moment a tacut cu un pic de ceai, dar in 5-10 min urla iar sigur!

mi-a placut sa citesc de intilnirea voastra! ma bucur ca v-ati distrat asa bine!

mai voiam sa zic ceva dar am uitat

na ca s-a trezit iar, offf.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Scriu scurt ca-s capiata.Lui Geo i-au dat 2(DOI) dintisori deodata si-s deja cu chamomila si orajelul legate de gat.El e nervos si agitat,.Are dinte incisiv lateral jos si incisiv central sus.Asta e ce am vazut eu cine stie ce-o mai fi acolo.O fi mancat porumb de floricele de-or fi inflorit asa in gura lui?In rest....puiul meu se ridica in picioare daca il apuc de maini si exerseaza primii pasi.Imi e teama fiindca mi se pare cam mic pt mers dar ii face mare placere.de mancat mananca super in vizita .avem si niscaiva muci pe care i-am tratat cu Colargol si ser .
Nu spun mai multe ca-s varza.Mi-e mila de el ,e marait,eu mi-s trista ca nu-l pot ajuta prea mult...Oare cum o sa fiu cand nu va mai fi virgin?L-o durea? (Bine ca nu am fata!!!))))
Oana fata nnu te mai intrista,zau.
Andra io ca-nd tia-m zis ca e-sti var-za tu nu mai cre-zu-t.Ha!!!!
Vladi si eu folosesc suzici de la avent faza nasoala e ca mai nou geo baga in gura cu tot cu dop asa ca ascund dopurile .
Menu:
dimi = para+mar+piersica +cereale
pranz=piure de cartof+morcov +ou+iaurt (musai sa fie lingurita murdara in varf de iaurt ca altfel nu vrea machidonu'sa bage pe sub mustati)
cina=iaurt simplu (de fapt era cu lingurita)
El de cand cu dintii tot molfaie morcovi ,mere....am bagat in feeder dar in prima faza am dat morocovul asa in mana si el blegul l-a bagat in gura pana a facut beah!!! el credea ca se bea .Oricum el l-a umplut de bale si mami l-a mancat!!!
Va tzuc si mai scriu cand mai poc!!!
Meniul de maine
dimi= mango+o felie de portocala+para+cereale de biscuiti
pranz=piure de legume cu carne de gaina si iaurt
cina= iaurt cu branzica si un sfert de banana.
Cina cea de taina:tzitzi!!!
O sa vad maine pozele de la intalneala!!!
Pup toata gashca!!!! Si cand o mai puneti de scandal dati si voi PM sa intru si eu ca doar ma stiti ca-mi place cancanul.Haidi ca de data asta chiar ma retrag!!!

Mamica de George-Theodor
7 Martie 2010
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Buna! E foarte tarziu, dar nu pot sa dorm pana nu va spun de intalnire. Vad ca si fetele sunt de aceeasi parere, a fost super!
Eu ma mai intalnisem numai cu Ileana, dar am recunoscut toate mamicile si iepurasii din poze, mi se parea ca ii cunosc de multa vreme.
Atmosfera a fost tare placuta, eu m-am simtit ca printre niste vechi prietene. Vremea placuta, insorita, compania pe masura, am plecat acasa dupa aproape 4 ore!!
Alexandru a fost cel mai cuminte iepuras, a papat toate legumele, a dormit, a luat un desert de titi, sa simta si el gustul de papanasi . E tare frumusel si linistit. Iulia e o domnisorica frumoasa, am inteles ca e deja in grupa pregatitoare, iar Andrei un dragut jucaus. Au dreptate fetele, Diana e tare linistita, dulce si calma, face sa para foarte usor sa cresti trei copii, iar tati o ajuta foarte mult, sunt o familie superba.
Maraa venit infometata, nu-i daduse Rebiana demult sa manance , dar dupa ce si-a capatat biberonul i-a multumit cu niste zambete superbe si un somnic bun. Mie mi s-a parut ca seamana bine cu mami. Luca e un cavaler cu surioara lui si m-a impresionat ca la un moment dat pusese un pic de botic, probabil vroia si el un pic de atentie de la mami, dar nu zicea nimic, mititelul. Pe Rebiana ati vazut-o in poze, arata ca o scolarita, nu crezi ca are doi copii.
Ne-a dat niste diplome foarte frumoase, o sa punem poza, sa vedeti textul! Se vede ca sunt facute cu suflet, de o persoana talentata si sensibila.
Ianis e un scump, a fost inconjurat de fetite, iar el a fost la inaltime. Nu e de mirare ca la sfarsit a mancat tot ce i-a adus mami in borcanel si a adormit. Cred ca l-au epuizat domnisoarele noastre. Andra a uitat dovleacul acasa, dar mie imi pare bine, ca asa trebuie sa ne mai intalnim odata. Abia astept, ca e o draguta si acum nu am reusit sa vorbim prea mult.
Kira a fost Cenusareasa noastra, si-a scos tot timpul cizmulita, iar la sfarsit cred ca a vrut sa faca o afacere cu Joy sa scape de ele definitiv. Nu stiu ce au vorbit ele doua, dar Joy a ros cu spor la cizmulita Kirei. Aa, are niste sprancene foarte frumos conturate, iar ochisorii sunt albastri, nu verzi cum se vad in poze. E si mai frumoasa! Ileana povesteste foarte frumos, e plina de viata si arata foarte bine (si nu a mancat papanasi, chiar mananca sanatos, suntem martore)
Joya avut tatic purtator si a dormit tare frumos in ergo, dar dupa ce s-a trezit a avut timp sa ne incante. E foarte frumoasa si seamana mult cu mami. Gaby e o fata deosebita, te binedispune, e tot timpul plina de viata si cu zambetul pe buze.


tuturor, ma bucur ca am avut ocazia sa va cunosc, sper sa ne mai intalnim curand!

O sa pun si eu maine pozele, azi am ramas la Targoviste si nu am cablul.

Mergi la inceput