Iepurasi Mar-Apr 2010 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

CHILD incearca sa te dumiresti aici despre dimensiuni si masura la incaltaminte http://blog.babycomfort.ro/20-imbracaminte-incaltaminte-germania-explicarea-dimensiunilor.html

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui vladimirescu

ERINA, nu-mi aminti d emincare japoneza ca mor de pofta. Eu cind sint in strainatate maninc aproape exclusiv japonez - daca sint intr-un oras civilizat, of course, ca de ex in Bucuresti mi-e frica, si nici nu am gasit un loc bun, oricit de scump e :)

Bucataria lor mi se pare f f sanatoasa. Eu nu sint o cunoscatoare si nici nu maninc cu placere de toate de la ei (alea cu taietei nu-mi plac deloc), dar sushi, sashimi, tempura, yakitori samd as minca in nestire, plus salatele lor si chiar dupa supa miso ma inebunesc !

Asta ziceam cu formarea gustului pt mincaruri simple, ca eu stiu multi romani care nu gasesc nici un gust la un peste slab cum e limba de mare, facut cu un pic de unt si servit pe pat de salata verde - pui lamiie si nu mai trebuie nici piine, nici sare, nimic! Ca sa nu mai zic de sushi - o multime de cunoscuti de-ai mei nu gasesc nii un haz la el, pt ca are un gust f slab de fapt, p ecare poate nici nu-l sesizeaza din cauza ca au fost invatati sa manince chestii cu gust puternic...

mami de iepuras Tudor Florian (13.03.2010) si iepuroi Vladimir (19.05.2005)


VLADI, numai cit ai enumerat si am si . Mie imi plac si cele cu taitei!!! Sunt facuti din radacinoase si plante specificem extrem de sanatosi si gustosi: as minca si cu ochii niste pe linga ce ai spus tu si nabe, soba, ramen, shabu-shabu, uson iar supa miso e favorita mea in absolutttt!!!

Daca ajungem sanatoase in 2011 hai sa mergem in Japonia sa mincam de la taraba de la 7-11 doar sa mincam, acolo oriunde micarea e delicioasa. Facem o calatorie ca in Maninca, roaga-te iubeste, numai cu prima parteeeeeeeeeeeee!!!

Eu nu glumesc, ma omoara nostalgiaaaa! Vin in Bucuresti la inceputul anului si vorbim!

Te inteleg cu restaurantele din Romania. Yakimono e un pic mai aproape dar nu destul iar la pret...



-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyjoy spune:

Vladi, daca mai esti, ai PM. Poate ajuta

Mine sun pediatra dar vroiam o parere de la fetele care stiu sa descifreze analizele sa dorm si eu linistita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Mamici, mi-a placut mult entuziasmul si admiratia reciproca cu care ati venit de la intilnirea de la Tirgoviste.
La grupul Dariei au fost cazuri cind mamici s-au si inrudit (adica nasit al doilea copil).

Eu astept cu nerabdare petrecerea de la 1 an daca nu cumva se va ivi vreo ocazie pina atunci!

ILEANA multumesc pentru cuvintel frumoase!



-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

VLADI iti dedic poza asta din ultimele zile din Japonia.

Gusturi perfecte, armonie si culoare:

Japanese food

-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Am mai ramas in zona.. descarc si pozele intre timp.
ERINA multam' pentru capitolul nou!

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Fetele care v-ati intalnit azi, felicitari! Cred ca a fost o experienta tare frumoasa! Salut initiativa cu diplomele si multumim ca v-ati facut timp sa ne povestiti si noua

Am mai apucat sa vad 2 albume cu poze:
Briana - o veselie de copil, frumoasa
Mihaelagrosan- o familie minunata - cred ca bebe era tare fericita in piscina langa mami a ei!

http://www.youtube.com/watch?v=YO_9pT9ypok
am pus un filmulet cu Petala care se lupta cu cizmulitele

Noapte buna, si multumesc pt cuvintele frumoase la marea reusita a copilului

Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

In primul rand, ma bag si eu la o plecare in Japonia, mai ales cu cineva care si stie ce trebuie. Mooooamaaaa ce mi-ar placea.

Iar despre gusturi, noi suntem pro gusturi simple. Apreciem foarte tare mancarea sanatoasa si cat mai naturala. Paine facuta numai in casa, salate, supe, nu am vegeta sau cuburi in casa, pungi de fripturi sau altele. Nu am fost crescuti asa insa eu cred ca obiceiurile acestea se educa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Seara buna!
Happyjoy, nu te ingrijora, din tot ce e acolo se pare ca ar putea fi o infectie urinara f. usoara. Valorile sunt putin la limita, nu au iesit mult din plaja normala.

Vladi, daca mai esti, uite ce iti trebuie pt. Botez (nasei de fapt):
-panza de mir si fasa (gasesti la Piciul sau la oricare alt magazin pt. copii)
-lumanare, prosop, un set de hainute pt. bebe
-putin ulei (alimentar sau cosmetic) si niste vin rosu, curat (pt. prima impartasanie)
-pt. preot trebuie un sapun si un prosop

Banii se dau in functie de cat cere biserica (se ofera chitanta). Cine vrea, poate lasa ceva si in plus. Din banii lasati este platit si dascalul. Pt. asta intrebi preotul sau femeia de la pangar, ea stie sigur cat se da.
Daca vrei un cor (4-5 persoane) fantastic, spune-mi si rezolv imediat, nu vei regreta, doar sa aiba si preotul voce, sa nu fie eclipsat .

Daca mai faci baita de dupa Botez (care nu are nicio importanta dpdv crestinesc, e doar un obicei), nsa trebuie sa mai cumpere un set de hainute.

Cam atat iti trebuie, spun din surse sigure .



Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyjoy spune:

Diana, iti multumesc pentru raspuns M-am linistit acum



Mergi la inceput