Ghiocei de Martie-Aprilie***259***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Fetele e clar ca o "boala" se dezvolta daca ai ceva la cap...De aseara de cand ma tot gandesc intens la ce as putea sa am, sa fie acolo...chiar ma doare la subrat, dar durerea apare pe mana in jos, spre cot si in umar...Am tot palpat de dimineata e un fel de bob de grau acolo sub acea pata rosie (v+a, spus ca apare ca o ciupitura de tantar). Ma gandesc nu o fi vreo ceasca de lapte ramasa pe teava??? Stiti ca poveastea Anca o data ca a fost cu o prietena de i-a scos laptele ramas pe un canal????
Sapt viitoare merg la echo...pana atunci...masinute, tractorase in capul meu.
Cert e ca am renuntat la roll on, mi+am cumparat deodorant natural de la Hofigal. Mi+am rugat colegii sa ma anunte cand ma imput. Acum sunt singura in birou...au plecat care cum la masa...O fi vreun semn si le e jena sa ii spuna???????

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric
Fetele e clar ca o "boala" se dezvolta daca ai ceva la cap...De aseara de cand ma tot gandesc intens la ce as putea sa am, sa fie acolo...chiar ma doare la subrat, dar durerea apare pe mana in jos, spre cot si in umar...Am tot palpat de dimineata e un fel de bob de grau acolo sub acea pata rosie (v+a, spus ca apare ca o ciupitura de tantar). Ma gandesc nu o fi vreo ceasca de lapte ramasa pe teava??? Stiti ca poveastea Anca o data ca a fost cu o prietena de i-a scos laptele ramas pe un canal????Sapt viitoare merg la echo...pana atunci...masinute, tractorase in capul meu.Cert e ca am renuntat la roll on, mi+am cumparat deodorant natural de la Hofigal. Mi+am rugat colegii sa ma anunte cand ma imput. Acum sunt singura in birou...au plecat care cum la masa...O fi vreun semn si le e jena sa ii spuna???????Poze RaruPoze noiRares Rarisel cel mai frumusel
Floric, dar cand te duci la control?Am avut si eu ceva asemanator cu vreo luna in urma, eu am scapat de bobita aia (tot dureroasa si rosie la suprafata era) cu antibiotic.Trebuie sa mergi la control!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ana, detaliaza te rog. La ce medic ai fost? Ce specialitate? Si de ce ti-a dat antibiotic? Ce simptome aveai?
Iti dai seama ca tze bombardez cu intrebari....

Eu voi merge la medic echografist...

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:



ce mai fac feteleeeee???



http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

waw, nu mi-a venit sa cred

ce faci simplyana? vazut repede pozisoarele cu luca nostru drag
asteptam raport amanuntit

pana una-alta, pupacim de zor calatorii

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

andiaroro - pupacim frantzuzoaica mica din dotare (nici numa asteptam la altceva din partea ei)

mai baga-ti nasul pe la noi ca tare ne este dor de tine/voi

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Monnvas referitor la studiul tau eu petrec cu radu aproape tot timpul, cand merg la cumparaturi si vremea nu imi permite sau stau mai mult il las pe radu cu mama, sau soacra in weekend sau cu sotul.
Cel mai des vine mama la noi, cand stam mai mult il ducem noi la ea. Aici intervine distanta stau la juma' de statie de mama.
Pisigri multa sanatate!!!!!
La multi ani si de la noi sarbatoritilor de ieri si de azi...

http://family.webshots.com/album/578687175WgUzWF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m



ce mai fac feteleeeee???



http://www.lucamic.blogspot.com/


Hola!

Pai noua ne-a fost dooooor de tine si tu ne intrebi ce mai facem...si atat?!!!Ce mai faceti VOI???

Vazut Luca, frumos si serios!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m



ce mai fac feteleeeee???



http://www.lucamic.blogspot.com/

uiiiiiiiiiii!!!! a venit simplyyyyyyyy!!!! hai scrie repede un capitol intreg cu povestiri ca abia asteptam!

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

pe mine sa nu ma dati disparuta, dar am tras o cearta zdravana cu sotul din dotare, mi-am facut inclusiv bagajele sa plec azi la mama cu copchil cu tot.... si evident planurile au fost date peste cap ( o sti el Doamne Doamne ce face cu noi) fix cum era mai rau; adica s-a imbolnavit mutzu ; a facut ieri mucisori, plus febra... am zis ca trece; da' de unde!!!!! azinoapte iar febra mare, plans vreo ora si ceva, chinuit copilul cu nurofene, curatat nasuc, picaturi, pufuri..... si reusit un somnic decent pana pe la 8; acum doarme, s-a trezit deja o data, l-am remufat si s-a culcat la loc; sper sa doarma ceva ca era copilul obosit rau de tot; sincer eu banuiesc ca febra nu e de la mucisori/raceala, ci de la maselele din tura 2 care s-au hotarat sa se umfle in gurita; de 3 zile efectiv nu pot sa-l fac sa-si scoata manutele din gura, si le baga complet, nu doar un degetel, ca trebuie sa ajunga la masele in spate si nu e usor... sa va zic de cate ori si le-a bagat in fundul gatului de' am crezut ca vomita????
asa ca e distractie maxima la noi.... noroc ca sunteti voi si-mi mai fac de lucru intre turele de plans

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA in septembrie

Mergi la inceput