Gravidute cu tromobofilie - cap 4 -

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adri28 spune:

mersi pt raspuns , mai astept si alte fete care folosesc Innohep....sa mai schimbam pareri. La Cj. ma urmareste Dr Nicorici, mai sunt gravidutze din Cj cu aceeasi problema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Offf,aseara mi-am facuit o vanataie mare cu Clexanul...nu stiu ce s-a intamplat...am cautat o portiune fara vene,am bagat acul,m-a durut putin,apoi am bagat lichidul.Cand am scos acul,a tasnit sange...asa m-am speriat...si unde bagasem lichidul,s-a umflat si era tare...am crezut ca mi-am bagat pe vena...da nici nu am avut senzatia aia care pisca,care o am de obicei dupa...Nu stiu ce s-a intamplat...si dimineata aveam o vanataie mare mare...E tare naspa ca eu nu am deloc grasime si de abia gasesc un loc in care sa-mi fac injectia.Si cred ca cum e pielea subtire,muschiul e imediat sub ea.Si cred ca a nimerit si in muschi.Oare si-a facut efectul???
Voi ati patit asa ceva???


Ramonel,mami de Bea(08.11.2007) si 5+


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot
tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

N-am patit chiar asa.Probabil ai intrat intr-un vas.Oricum si eu faceam multe vanatai cand luam si Aspenter.
Eu cred ca si-a facut efectul.
Eu am depozite mari de sunci,iti dau cateva?


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Am mai citit o data
Pai nu conteaza ca sub piele imediat este stratul de muschi pt ca nu ai de ce sa ajungi acolo.Trebuie sa ti pliul cutanat intre degete pe tot parcursul injectarii.Cred ca nu-i gresit daca nu bagi tot acul tinand cont de fapul ca esti foarte slaba.Doar ca va ustura mai tare.
Sper ca am inteles eu bine !



FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

www.salvatiuncopil.blogspot.com" target="_blank">http://www.salvatiuncopil.blogspot.com

Va rog sa ajutati cum puteti aceasta fetita care are mare nevoie de voi ! Mai sus aveti link-ul catre blog-ul care descrie trista ei poveste, iar mai jos aveti cateva numere de telefon unde puteti dona fiecare cat poate!

Donatii prin Romtelecom

09 00 90 08 50 - 2 Euro
09 00 90 08 52 - 5 Euro
09 00 90 08 54 - 10 Euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

buna dimineata, gravidutelor!
In primul rand vreau sa-mi cer iertare ca nu am mai intrat deloc pe la voi sa va imbarbatez in ceea ce faceti sau sa va povestesc despre ce am mai facut noi!

Deci va felicit pt sarcinile obtinute si va rog sa incercati sa va bucurati cat mai mult de aceasta perioada, nu sa stati cu frica in san la orice pas, sa fiti increzatoare caci cu sigurnta va fi totul bine!

L-am nascut pe printisorul meu Matei Gabriel pe data de 09 august, cu 3380 g, la 39 sap si 4 zile, prin cezariana programata fiindca dovlecelul meu nu a vrut sub nici o forma sa se intoarca cu capul spre....iesire. Totul a fost OK si la nastere si dupa aceea. Au trecut 2 luni jumate aproape si vreu sa stiti ca, acum, cand stau cu bebe in brate si radem, gangurim,etc parca nici nu mai tin mnte cat m-am chinuit sa-l am, parca s-a sters totul cu buretele. La fiecare sarcina pierduta eram sigura ca n-am sa uit niciodata suferinta aceea imensa, dar.....m-am inselat. Este atat de frumos totul,este ca o poveste cu cel mai fericit final!

Clexane am facut de 0,4 din sap 5 de sarcina pana la final, nu a fost nevoie sa marim doza.

Va pe fiecare in parte si va urez sarcini usoare si fericite si nasteri si mai usoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dangabriela spune:

Creatza ma bucur ca ai intrat pe la noi, si ne-ai impartasit din experienta ta minunata!

FVL heterozigot, 25 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Felicitari Creatza!
Ce frumos povestesti tu despre viata de mamica!
Off eu nu mai am rabdare,de abia astept s-o strang la piept!
Pana una alta maine o vedem din nou....


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

37+SANDRA-GABRIELA
AMR 9 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

Multumesc fetelor si letzy te cred ca nu mai ai rabdare, asa eram si eu insa ai sa vezi ca vor trece foarte repede si zilele astea, pana una alta tu mai ai doar un pas mic pana sa-ti strangi bebelina in brate! Bafta maine la eco!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Bravo Creatza! Felicitari pt minunatia ce gangureste!
Letzy, mai ai f f putin! Te-ai decis referitor la anestezie?
Eu am mai intrebat acum ceva vreme, dar nu a raspuns nimeni- copilului i se fac ceva analize suplimentare tinand cont ca noi am facut clexane?

28+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput