Pufi draguti de ian-feb 2010 (146)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

ana g ,ma bucur ca ochiosul mic e mai bine

miremia,eu as zice varianta a treia

referitor la bani,alocatia lui alex e in top;inca nu am vazut-o si,daca ma gandesc ca am facut cerere de transfer si pt a lui radu e cool rau de tot...sunt curioasa pe cand or lua copiii astia bani...alex e "sparer" de micadik econom

mami de Radu si Alex



asa creste Alex


Multumesc fetelor pt sfaturi, maine il spal. O sa-l las juma' de zi la scurs si o noapte pe calorifer, ca am unul lung.

MP INCA NU? Astia-s . Ai sunat sa intrebi ce se intampla?

BF eu inca spal cu persil sensitive si mi se pare ca spala bine. Trebuie sa pun vanish pt pete dar nu vad diferente intre el si arielul pe care il foloseam inainte. Cu Vanish-ul pt covoare...banuiesc ca spala mai bine decat orice altceva dar am si eu piticii mei pe creier....o sa folosesc ceva mai light.

Livia l-am vazut si eu pe micut...e tare, tare simpatic, sa-ti traiasca!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Fetelor, va mai cer un sfat....vreau sa spal covorul (e mic, are aprox. 3 mp) si nu stiu cum sa fac.
Am urmatoarele variante:
-il duc la curatatorie eco, dar mi-au spus ca dureaza 2 sapt!
-chem o echipa sa-l curete acasa dar mi-e frica sa nu-l dea cu solutii daunatoare delfitei
-il spal eu cu ceva mai bio daca gasesc.
Voi ce ziceti?



Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg


varianta 3. Cred ca la Naturalia au bio. Spor la

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

LML sarbatoritilor de azi!

fi-miu doarme de aproape 2 ore...iar eu ma invart ca un ou intr-o caldare si nu stiu ce sa fac......doarme f frumos si linistit....i s-a desfundat nasul, oricum e mai bine ca ieri. am folosit vibrocil. miremia, sanatate puiului!

livia, frumos bebel ai!!


urat afara...dar cica de saptamana viitoare se incalzeste

mama unui pui...Stefan


Bravo Stefanel!
Sa te-auda cel de sus ca m-am saturat de frig. Nu am nici hainele groase. Le-am trimis cand m-am mutat.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Apropos de mutari. Alexutzza si Cris.D cred ca sunt in focuri.





varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Bubu, Lillo, cris_m, lorex, MP, tomaca,

La ea nu prea functioneaza batista bebelusului. Aseara dupa ce i-am scos mucisorii tot dadea semne ca se ineaca si ca nu poate respira. Mai are si o tuse urata care o enerveaza rau pr ca o trezeste din somn si plange la fiecare tura de tuse.

MP esact dupa ceva de genul am plecat la farmacie (poate nu il aveau, in sfarsit), ma duc azi sa-l iau. Stiam ca exista ceva de genul de la nepotel doar ca intre timp l-au scos de pe piata (nu-mi aduc aminte denumirea).


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg


alexandrei,mie si lui mario ne-a trecut tusea fff repede cu sirop de patlagina...alexei ii dadeam de 2 ori pe zi cate 2,5 ml timp de 2 zile ...akm e ca noua...cu mucisiorii nu stiu ...multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Am si eu o intrebare generala: daca dau send link de pe un site, au cum sa-si dea seama ca am trimis un link? sau ca am copiat adresa site undeva?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



te ajutam cu placere,dar nu ma pricep



Atunci alta nedumerire . Cum dai stelute si votezi subiectul? caci am vazut ca mereu vin de la tine.


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan


dap
knd esti pe prima pagina sus in stanga iti arata evalueaza subiect dai akl ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

miremia si eu zic sa-l speli tu

BF eu i-am spalat de la inceput cu ariel

ptr covoare ...biocarpet putin si clatit bine .... le-am spalat in curte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

va multumesc din suflet ptr urarile la adresa socrului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Larisel felicitari pt primii pasi! Eu m-am amuzat cand ne-ai povestit cum se lupta fetele.

Eu vin de la farmacie....avea pb matza cu respiratul, are nasul infundat. I-am pus picaturi opthamestone si i-am dat pe piept cu 1/10 dintr-o capsula de carmol baby, desi scrie in prospect ca e pt copiii peste 2 ani. Asta mi-a dat farmacista, sper sa nu-i dauneze.

Voi ce folositi pt nas infundat?

Am gasit pe net Ulei de menta (Hofigal).... oare e bun de pus sub nas noaptea?


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg



multa, multa, multa sanatate! si rabdacol ptr mami!




Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:



Ce-am mai dormit azi si ieri. Dupa ce-am trimis-o pe A la gradi eu si cu juniorul ne-am culcat de la 8.30 la 11. In plus la pranz am mai atipit si eu cate 30 min langa el. Acum iar doarme si ma bag si eu la vise imediat . Asa de viata .

In alta ordine de idei A nu mai plange dimineata la gradi. Mai comenteaza ea cand se trezeste ca vrea sa stea acasa, ca ii e somn, ca vrea sa se duca la bunica dar mi se pare acceptabil. Doamne ajuta! Culmea culmilor mi-a transmis educatoarea ca e cea mai cuminte . Nici nu stiu daca sa ma ingrijorez sau nu ca mie nu pre imi plac extremele astea cu cea mai ma sperie rau. Om vedea pe parcurs...


Oani - am uitat sa-ti spun. Arati f bine cu cei 3 baieti ai tai. Sunteti niste frumosi toti 4 si imi place mult de voi . Spor la treaba!

Miremia - nu-ti incape in masina de spalat? Eu as zice sa-l speli tu cu mana ta si sa renunti la vanish sa nu mai ai surprize ca data trecuta.
In alta ordine de idei sanatate multa! Noi mai folosim stodal (homeopat) ptr tuse.

micki - sanatate multa ptr finutzul tau!! Cum a reusit sa ajunga asa?
Sa stii ca te asteptam cu poze si poveste detaliata de la nunta si din saptamana de miere (aici nu chiar asa in detaliu ).

BF - si eu ca si cris.m am splat de la inceput cu ariel. Eu sunt mai comoda de felul meu si nu-mi place sa-mi complic viata daca am optiunea asta. In fond nu am avut la activ alergii si mi-am permis ca sa zic asa. Desigur daca apare ceva in timp sunt convinsa ca o sa suflu si-n iaurt ...

Haircut - ma streseaza astia cu cladura lor. Si noi tot cu AC si calorifer stam deocamdata. Dau strigarea cand pleaca caldura de la mine spre tine .



Mergi la inceput