Pufi draguti de ian-feb 2010 (146)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Neata! (la amiaza...)

Si noi pe aici, happy troupers ca ne-a dat statu' drumul la caldura! Alta viata, ce mai!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)



Neata!

vreau si eu caldura...merg sa verific la Maia daca-i cald caloriferul, oricum il bagasem pe cel electric si AC, ca nu mai vreau frig



mami de fetita mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Bubu, Lillo, cris_m, lorex, MP, tomaca,

La ea nu prea functioneaza batista bebelusului. Aseara dupa ce i-am scos mucisorii tot dadea semne ca se ineaca si ca nu poate respira. Mai are si o tuse urata care o enerveaza rau pr ca o trezeste din somn si plange la fiecare tura de tuse.

MP esact dupa ceva de genul am plecat la farmacie (poate nu il aveau, in sfarsit), ma duc azi sa-l iau. Stiam ca exista ceva de genul de la nepotel doar ca intre timp l-au scos de pe piata (nu-mi aduc aminte denumirea).


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg


Adica am copiat calea site si am pus paste aici pentru produsele de bebei pe care le-am cumparat, ca sa vi le arat si voua. Si cei care administreaza business mi-au multumit. De unde stiau ei ?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



Probabil au vazut de unde le vin vizitatorii, are google o sectiune de trafic care iti arata exact de unde ce si cum.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia1980 spune:

buan dimi si de la noi!

Raspund si eu sondajului facut de Miremia ...inca un opil as face oricand...o fetita-sa fie pereche-numai sa nu mai fac cezariana-...sotul meu isi doreste mult si i-am spus sa se duca sa-l fac cu cine vrea si eu il crescCe sotie draguta sunt...nu??!!

E frums sa fie doi...si in viata se sprijina unul e celalalt...ca prietenii azi ii ai maine nu.Familia e tot familie.Si la bine si la greu!

Noi umidificam aerul cu un vas cu apa in care a pus sotul meu busuioc uscat...si-l tine pe calorifer...si busuiocul are proprietati de curatire a aerului si antiseptice.Si astfel cu nasucul lui Alexandru n-am avut probleme niciodata.

LML pt toti pufisorii de astazi...sa cresteti mari si sanatosi...

Apropo de haine..am circulat ieri prin magazine...si am vazut gecute pt 7 luni-de iarna, groase, mai frumoase 150 lei sau si mai mult ..m-am crucit...si o poarta 3 luni..Of of copiii astia...nu mai bine ne luam noi un parfumel....glumeam!

Mami fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Am si eu o intrebare generala: daca dau send link de pe un site, au cum sa-si dea seama ca am trimis un link? sau ca am copiat adresa site undeva?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



te ajutam cu placere,dar nu ma pricep

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
o printesa grabita...

varsta Alexandrei



Atunci alta nedumerire . Cum dai stelute si votezi subiectul? caci am vazut ca mereu vin de la tine.


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui livia1980

buan dimi si de la noi!

Raspund si eu sondajului facut de Miremia ...inca un opil as face oricand...o fetita-sa fie pereche-numai sa nu mai fac cezariana-...sotul meu isi doreste mult si i-am spus sa se duca sa-l fac cu cine vrea si eu il crescCe sotie draguta sunt...nu??!!

E frums sa fie doi...si in viata se sprijina unul e celalalt...ca prietenii azi ii ai maine nu.Familia e tot familie.Si la bine si la greu!

Noi umidificam aerul cu un vas cu apa in care a pus sotul meu busuioc uscat...si-l tine pe calorifer...si busuiocul are proprietati de curatire a aerului si antiseptice.Si astfel cu nasucul lui Alexandru n-am avut probleme niciodata.

LML pt toti pufisorii de astazi...sa cresteti mari si sanatosi...

Apropo de haine..am circulat ieri prin magazine...si am vazut gecute pt 7 luni-de iarna, groase, mai frumoase 150 lei sau si mai mult ..m-am crucit...si o poarta 3 luni..Of of copiii astia...nu mai bine ne luam noi un parfumel....glumeam!

Mami fericita!


Apropo de haine. Am cautat cosmonaut pentru Tudor si n-am gasit. A gasit cineva? Sau de pe afara? facem un colet frumos si comun? Anyone?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna dimineata!
la multe lunite dragos.
la multi ani carmitra si socru de cris m.

sondajul: ficat iam dat o singura data din comert, nu ia placut si am terminat. noi nu mancam ficat(doar cel din toba de craciun facuta de mama ) si atunci nici bb nu va manca.
bb2.... la mine 3. eu las face sincerpe al treilea, desi mia fost foarte greu cu al doliea bb, era si airna nu ieseam deloc pe afaar, colici, cel mare voia aceeasi atentie. mia fost greu. acum mi s epare ca fac asta de o viata. am invatat sami gestionez timpul. relatia cu sotul... avem mai putin timp pt noi, clar, dar copii neau apropiat, ma ajuta foaret mult. si in concluzie as face al treilea bb in speranta mare ca ar fi fetita mio doresc enorm, dar situatia finanaciara nu ne permite. si raman la 2. doar daca castig la bingometropolis si as avea bani multi clar as face.

olita:eu am de laprimul o olita si mia mai luat maicamea una scaunel. pana acum lam prins de 2 ori la olita.

azi dimine4ata iam dat prune cu para si biscuite. si iau placut. fructele mi le manac mereu fara problkeme. cu supica cam trag d eel.azi ii fac cartofi copti sa vad daca ii plac. a mai dat vreo mamica cartofi copti?!

mickymica multa sanatate finutului tau si multa putere parintilor.

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

buna dimineata!
la multe lunite dragos.
la multi ani carmitra si socru de cris m.

sondajul: ficat iam dat o singura data din comert, nu ia placut si am terminat. noi nu mancam ficat(doar cel din toba de craciun facuta de mama ) si atunci nici bb nu va manca.
bb2.... la mine 3. eu las face sincerpe al treilea, desi mia fost foarte greu cu al doliea bb, era si airna nu ieseam deloc pe afaar, colici, cel mare voia aceeasi atentie. mia fost greu. acum mi s epare ca fac asta de o viata. am invatat sami gestionez timpul. relatia cu sotul... avem mai putin timp pt noi, clar, dar copii neau apropiat, ma ajuta foaret mult. si in concluzie as face al treilea bb in speranta mare ca ar fi fetita mio doresc enorm, dar situatia finanaciara nu ne permite. si raman la 2. doar daca castig la bingometropolis si as avea bani multi clar as face.

olita:eu am de laprimul o olita si mia mai luat maicamea una scaunel. pana acum lam prins de 2 ori la olita.

azi dimine4ata iam dat prune cu para si biscuite. si iau placut. fructele mi le manac mereu fara problkeme. cu supica cam trag d eel.azi ii fac cartofi copti sa vad daca ii plac. a mai dat vreo mamica cartofi copti?!

mickymica multa sanatate finutului tau si multa putere parintilor.

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti
eu i-am dat cartofi copti si i-au placut....te referi la cei facuti in cuptor,nu?(eu i-am taiat de coaja,i-am feliat si i-am pus in cuptor) si asa i-am dat felii in mana...eu ii dau seara de obicei


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

LML Dragos
LMA Carmita si socrul lui Cris.m


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata mamici,

M-am gandit si eu ca ar fi vremea sa vand din hainutele si accesoriile de bebe folosite de copiii mei, acum ca au crescut.......

Daca va intereseaza un patut gen tarc, saltelute de infasat, sterilizator, balansoar, hainute sau paturici, va rog sa intrati pe albumul nostru

Deocamdata am pus poze doar la hainute si jucarii, dar daca va intereseaza ceva nume, va rog sa ma contactati ori pe PM ori pe adresa de mail gasita in albumul cu poze.

O zi minunata va doresc!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

multumim frumos de urari
va pupa Dragos

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput