Prietene la bine si la greu - 61

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

LA MULTI ANI, ANNABELLE! Sa cresti mare si sa ai parte de sanatate si fericire in viata!

wow, m-ai impresionat cu placinta ta, Stephy, nici nu mai stiu ce voiam sa spun... aaa, merci .
nici ai mei copii nu se joaca singuri, daca unul doarme, celalalt imi cauta compania... numai daca sunt impreuna stau linistiti si se joaca impreuna sau separat, ideea e sa fie in aceeasi incapere unul cu celalalt... cand e unul singur, se simte stingher si atunci cand apare si celalalt striga de bucurie amandoi.

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Tot recuperand nu reusesc sa traiesc clipele frumoase odata cu voi. Sunt doar la 5 pagini diferenta, dar daca le recuperez nu mai apuc sa scriu.

Felicitari LAVI, citind vestea mi-am amintit emotiile care m-au cuprins cand mi-am dat eu seama ca sunt insarcinata. Au trecut de atunci un an jumate.

Felicitari si pentru casa noua a Licuriciului.

La multi ani pentru Maya si Annabelle.

Sper sa mai intru azi, ca acum risc sa ard mancarea pentru noi si Andrei sa ramana fara mancare. Mai nou eu fac pentru Andrei supe creme. Blenduiesc toate legumele si zarzavaturile , si in supica rezultata fierb fie taietei, perisoare. Azi as incerca cus-cus.

Si bineinteles sa ma si plang. Andrei a facut o infectie. Are niste bubite infectate pe cap. Totul a inceput in weekend, int-un loc unde a avut o muscatura de tantar. Luni am fost la pedi, marti la derma, ...care mi-a dat niste medicamente pe care nu le-am gasit in tot orasul,..... miercuri l-am sunat si mi-a schimbat tratamentul, si numai aseara am reusit sa-l creia o pauzasc cu ceva. Acum are ganglionii de la gat foarte inflamati; Sper ca de la infectie. Nici nu stiu ce sa mai fac. Sa nu mai zic de faptul ca nu doarme aproape deloc noaptea.

Pupici la toata lumea.

Am vazut ca Alexutu nu este bine. sa-i treaca.

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

salutici...vad ca Stephy s-a intrecut pe sine cu mesajul de azi-noapte ...cuscri, ma bucur ca ne scrii iar asa frumos cum stii tu dar la ora aia nu trebuia sa dormi?
uf, saracutul Iustinut, ce mai trage el cu mucisorii...sa inteleg ca Stefita e mai bine , doar mami si printul mai au putin de tras cu raceala...va pup si sper sa va insanatositi repejor

Smara am inteles acum de unde "diagnosticul" doctoritei, dar chiar si asa mi se pare o aberatie, la cate perle a scos pe gura pana acum, chiar nu ai un alt doctor la care sa te duci si sa o schimbi? sau macar o singura vizita la un alt pediatru sa vezi ce-ti zice de Timi

Lili Mariuta scandinava

Lalu ma bucur ca totul a fost perfect si ca temerile tale dinainte de a pleca nu s-au adeverit ... asteptam pozici... Ari

hai ma Lavi asa des s-a trezit Rares? crezi ca mai iese vreun dintisor ceva? sper ca acum te odihnesti langa el la somnicul de amiaza

Monis te-ai trezit?

Coque si voi sunteti din clanul Muciovici? si sanatate!

Dankutza spor la treaba, nasol cand trebuie sa muncesti pt altii





Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

La multi ani, Annabelle! Sa cresti mare si sanatoasa, sa fii mereu bucuria parintilor tai, sa ai parte numai de frumos in viata!

Smaranditza, pe dinti o spal seara, in cadita, cu periuta degetar. A invatat sa deschida gurita cand eu strig "dintisorii!". Pun o cantitate mica-mica de pasta Weleda si o frec pe gingie/dintisori de 2 ori jos, de 2 ori sus, 1-2 secunde, adica f putin. Nu stiu daca are efect. De asemenea, nu stiu daca te ajuta in cazul vostru, eu ma bucur de cooperare absoluta in aceasta privinta, adica nu refuza sa deschida gura.

Despre ceai doream sa intreb: e ok sa incepem sa le dam de la varsta asta? Vad ca multe mamici dau ceai, eu citisem ca doar lapte si apa ar fi indicat. Dar de ce, nu mai stiu. Cum Ana nu bea apa deloc, as incerca niste ceai. Astept sa vad ce imi ziceti voi despre asta.

Diana, simpatica foc Teo! Si ff inventiva ai fost si cu mobilierul din dormitor, de fapt, ce ma mai mir!

Mai doream sa zic si despre alaptare. Eu am subiectul asta vesnic hot in familie. Tati de Ana viseaza sa ma opresc din alaptat, mereu a considerat ca ma complic si vesnic mi-a susurat la ureche cuvantul biberon. Suntem incordati la max amandoi pe acest subiect. La drumul de acum 2 zile cu avionul a trebuit sa alaptez in avion, aveam locul de la geam, langa mine statea el, nimeni nu avea cum sa vada absolut nimic. Nu va spun cat de stresat a fost de episod, cum a trebuit sa reluam intreaga discutie seara etc. El face parte din categoria celor care considera alaptatul in public un act indecent si eu mi-am epuizat toate argumentele in 9 luni de discutii si parlamentari. Sunt trista din cauza asta.

Stephy, dar raciti mai sunteti! Hai, faceti-va repede bine! Si u-a-u! placinta de placinta!!! Va trimit pupicei cu imunitate . In Egipt plecam sambata, lapte am strans suficient, am aproape 6.5 litri in congelator, totul e fetita sa il si bea. Ieri a refuzat cu urlete cana, biberonul, lingurita. Azi incercam iar. Multumesc pt sfaturile cu bautul si incaliztul laptelui. O sa incerc si eu azi cu canita, ieri nu mi-a dat prin cap. Pompa o iau cu mine ca sa mentin lactatia cat timp sunt plecata.

Andre, multa sanatate! Si fii optimista, asa cum ne zici tu noua mereu, ai incredere ca va fi bine pe drum, asa cum va fi bine si aici!

Cristina, imi pare asa rau de infectia de care zici. Din pacate, nu am nici cea mai mica idee ce poate fi si ce se poate face, dar am scris randurile astea sa te incurajez, iti tin pumnii sa ii dati de cap.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Lalu bine ati venit! Ma bucur ca ati avut un concediu super si ca Ari a fost de gasca. ceva pozici?

de scump Maria 13.12.2009




Multumim

Am reusit sa pun cateva poze

Lalu, mami fericita de Ari (28.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

dA, ANCUTZA, MAI IESE UN DINTE...L-AM VAZUT MAI INAINTE...VA LAS NISTE POZE CU FECIORUL MEU GRASAN, INCEPAND DE aiciscuzati calitatea proasta a fotografiilor sunt facute cu web cam`ul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

La multi ani Annabelle! Sa cresti mare, sanatoasa si voioasa!

Diana ce faina e Teo Temerara cum se cocoata ea la Vladutz la cucurigu.

Ancutz deloc, nu stiu de unde ti-a venit .

Smara pediatra voastra nu se prea dezminte

Shtephy multumesc dar cred ca ma voi pastra pentru spatii mai... inchise . Ce placinta minunata ai facut, tare mi-a placut s-o citesc (mie mi-e din ce in ce mai evident ca nu voi mai face asta vreodata ).

Lalu ma bucur ca ati avut o vacanta pe cinste si ca totul e in regula


sa aveti zi frumoasa

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

RamoX, ia uite o postare parca servita pentru ce intrebai aici

mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

neata...pe la amiaza

In asteptarea momentului in care se vor trezi mucosii pt papa,am intrat sa urez La multi ani si o viata frumoasa primilor fulgusori care au facut 1 an David, Maya si Annabelle

Am recuperat si tot din urma..acum,ca a plecat soacra, pana duminica iar sunt singura cu ei - sper sa ma pot tine cu cititul de voi.

Legat de Tv, si ai mei se uita cand le atrage atentia cate ceva(reclama de la milupa si de la Tranzactiv intotdeauna reusesc asta ),cate o melodie ritmata,dar nu se uita mult timp.Am observat acum cateva zile,in timp ce TV-ul mergea pe niste desene animate ,ca Eva a inceput sa aplaude,aparent din senin...dar nu, cand m-am uitat spre Tv, personajele animate de acolo aplaudau...ei chiar constientizeaza ce vad sau a fost o simpla coincidenta?

Voi ati observat daca in zilele in care papa dovleac placintar creste flatulenta? Ca au avut 2 zile cu dovleac si am crezut ca Eva rupe patul ...de la altceva nu prea avea de la ce,restul alimentelor erau testate

gata pauza...s-au trezit

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

LA MULTI ANI frumoasa ANNABELLE sa iti bucuri parintii, sa fiti sanatosi

Neata ,

Dozz - ai inteles perfect, incalzit odata si lasat la temp camerei, rezista foarte bine. Imi pare rau de sotul tau care gandeste asa , al meu din fericire e din tabara ailalta

Smara - de cand l-am tratat pe bubu cu suc de morcov sa stii ca nu au mai fost probleme, i-am dat mult timp suc de morcov, de fapt inca ii dau dar nu in fiecare zi. Si evit tot ce inseamna, orez, linte, porumb, crtof normal, daca-i dau ii dau cantitati mici

Shtephy - suntem mai bine sarumana de intrebare, inca mai are mucisori, dar vad ca s-au mai dus, poate dormi, in schimb acum cred ca-i ies cel putin 2 dinti odata .



by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

hai cu bb2

Mergi la inceput