Fluturasi de martie-aprilie 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Venit...n-am apucat sa citesc din urma. ABia la 7 am ajuns acasa, spalat copiii si pe mine(eu am ajuns cu al meu odata, ei au stat cu frate-miu).
Deci, desigur tot bb, e voios e umblaret, suge deshte, inghite, se apca de picioare...face tot ce tb s afaca...e in grafic, e un minunat!!!!
Am discutat deja cu dr despre nastere, i-am spus c avreau sa o provocam la 38-39 sapt...avind in vedere ca fac si copii ari (4, 4200)...eu zic ca nu-i bai dc il provocam mai devreme cu o saptSa dea DUmnezeu sa fie bine pina la capat.

ma duc la citit...ati gatat un capitol, sunteti fantastice!

Simona, mami de baieti David si Matei si 18+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

simona ma bucur pt voi!!ceva poze de la echo?ai poza cu cucu??sa fitzi sanatosi si sa ducetzi sarcina la capat cu succes...si eu sunt adepta nashterilor provocate,asha am sa procedez si eu...asta dc nu-mi face bombonel vreo surpriza,sa ma vezi ce alerg pe autostrada



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 16+ bebe mic
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

simonacip Sa fiti sanatosi!!! cite o floare pt fiecare baiat

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Venit...n-am apucat sa citesc din urma. ABia la 7 am ajuns acasa, spalat copiii si pe mine(eu am ajuns cu al meu odata, ei au stat cu frate-miu).
Deci, desigur tot bb, e voios e umblaret, suge deshte, inghite, se apca de picioare...face tot ce tb s afaca...e in grafic, e un minunat!!!!
Am discutat deja cu dr despre nastere, i-am spus c avreau sa o provocam la 38-39 sapt...avind in vedere ca fac si copii ari (4, 4200)...eu zic ca nu-i bai dc il provocam mai devreme cu o saptSa dea DUmnezeu sa fie bine pina la capat.

ma duc la citit...ati gatat un capitol, sunteti fantastice!

Simona, mami de baieti David si Matei si 18+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


felicitari, sa se faca mare si voinic
ce fain ca doctorii vostri sunt de acord cu nasterea provocata mai devreme..al meu s-a lasat convins dupa ce am depasit 40 sapt

mami de Vlad 09.04.2009 si 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetele,
hop si eu.

V-am citit, am vazut ca ati fost harnicute: fasole , varza cu ciolan , salate... Si eu azi cred ca am experimentat o pofta. Maaaareee.

De salata orientala. Cartofi, ardei kapia, ceapa, masline, ou fiert, castravete murat. 2 castroane am mancat. Nici nu mai puteam respira. Am asezonat si vreo 2 felii de piept de pui la gratar, dar ala n-a contat

Ma duc sa vad ce poze noi ati mai pus. A, uitat sa va zic, cand am fost la eco luni, mi-a facut si mie niste poze asa de frumoase la bebelas. A vrut sa mi le puna pe stik da nu mi-a mers porcaria . Le-a salvat dr in calc si peste 2 sapt cand ma duc iau un stick nou sa iau si eu pozele acasa. Mai ales ca tot cam atunci vine si tati, ma rog, cateva zile mai tarziu. Asa mai pun si eu poze noi la album, ca eu am ramas cu 2 poze amarate, pe care le-am pus asa ca sa ne cunoastem.
Pup!

10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo felicitari pt flacaul voinic si umblaret!!!! si eu am avut nastere provocata la 39 sapt fix dar oricum mai mult de 1-2 zile nu o mai duceam ca aveam dilatatia de 2-3 cm in ziua in care m-am internat pt provocare.

nah ca ma lua si pe mine emotziile pt maine..... eu care nu aveam nici o treaba.....


mamica fericita de printesa si baietzoi s20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu de 2-3 zile iarasi am simptome de greata.... si acel gust metalic...


mamica fericita de printesa si baietzoi s20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

eu am avut nastere provocata la 39s+6z cu dilatatie 2 si dop ieshit exact cu o zi inainte



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 16+ bebe mic
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

gata!inchei pe ziua de azi!ma duc sa lenevesc in pat la un film...azi am mancat chiar putzin,parca vad maine la cantar iar niste cifre astronomice,dar voua nu am sa va zic!sa crapatzi in voi de curiozitate!!!



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 16+ bebe mic
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anaxena nu fi rea mami.......vrei sa nu mai pot manca de curiozitate????

eu maine o las usor-usor de tot cu mancarea ca ma cantareste nenea dr....


mamica fericita de printesa si baietzoi s20

Mergi la inceput