Fluturasi de martie-aprilie 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Hai ca se pare ca am ramas singurica pe aici, ca o bezmetica

Mi-am facut , m-am uns cu uleiul meu si acum ma usuc la par. Mi-a incalzit sotul meu si o cana de lapte si mi-a adaugat niste miere si am sa ma bag si eu la somn.

Pe maine dragele mele!

TIn pumnii tuturor celor care se duc la eco!

si noapte buna!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata fete
Andreea dupa serviciu, la 4.30 am eco, abia astept!!!
Sa vad care-i treaba...nu cred ca s-a schimbat sexul lui bb intre timp, sunt sigura ca a ramas baiat!!
Lavi, am mincat ieri la serviciu vreo 5-6 prajituri, ne-a adus o colega un platou urias cu multe feluri si am gustat din toateDimineata 62 de kg...acuma chiar sunt de speriat trebuie sa fac ceva, poate sa fi fost totusi si o retinere de lichid, am mincat cam sarat..
Alina, esti mamica eroina ca te-ai muls atita timp!!! Eu i-am alaptat pe amindoi un an si 2 luni, dar alaptatul la san e minunat, e o bucurie, pe cind pompa aia....un chin..decijos palaria pentru mamicile de genul asta...
Madutza, jos palaria si pt tine...

Simona, mami de baieti David si Matei si 18+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

BUNA DIMI

simo, multa bafta la eco azi!!! eii lasa ca nu era sigur ca e baiat!!! eu astept nerabdatoare vesti....
de abia stept pana maine sa vad si eu daca a ramas baietzoi desi la cat de siguri erau dr nu stiu de ce ma mai indoiesc.... cat o despre kg.....nu stiu...mah ca si eu mananc dulce zilnic , ieri am mancat un bol de budinca si un pachet de napo....:( si dimi fornetti ....plus ca aseara la ora 23 am mancat o portocala...si azi dimi aveam 60,6 kg....mai maine si de vineri intru in sapt 21 si e un alt target la greutate :))))))

andreea cum te simti azi???

eu ma prega sa plec sa platesc rezervarea de bilet pt mami si apoi sa imi cumpar pantofii de la deichman.....


mamica fericita de printesa si baietzoi s20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neata burtici!
mandreac
simo bafta la eco
yasmybafta la eco
felicitari pisumic!
anaxena eu ma intreb cum stai tu in picioare la job atat?
strumph in mintea mea ziceam ca daca tu ai fetita la mine o sa fie baiat , dar nu se vedea cine stie ce...ca dr avea 2d...
ma duc sa fac cafea ca mi-a dat voie dr....
ca ieri tot dupa o cafea, altfel adorm in picioare ... aveam tensiunea 10 cu 6...si a zis ca e cazul....
burtici


mami de de 7 ani si ingeras si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ailed eu maine merg la eco. nu ne spui ce ti-a spus dr?? ce e bebe??



mamica fericita de printesa si baietzoi s20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanda80 spune:

buna dimineata.eu ma pregatesc sa plec la eco.revin cand ma intorc acasa cu vesti.o zi buna burticilor si piticilor.

mami de baietel si17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Neata fetele!

Daca nu intru acm sa va salut sigur nu mai reusesc la cate pagini am de citit din urma.

Am fost si eu ieri la vizita,fara eco,ca alea se fac separat si oricum doar vreo 3 toata sarcina(daca nu sunt probleme).M-a cantarit,luat tensiune,verificat col si ascultat inmioara lui bebe.Cam atat!

Daca sunt fete care merg la ecografie astazi va urez bafta!

ma duc sa-mi pregatesc cafeaua ca s-a trezit si Giulia si la treaba cu mine!

Va pup

17+

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
Giulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata burtici

simona sa vii cu vesti bune de la eco si culoarea caruciorului

ailed si pisuc ma bucur ca v-ati vazut bebeii, ca sunt bine si au crescut si sunt voiosi

roxanda te asteptam si pe tine cu vesti bune

mai fetelor, voi v-ati apucat sa calculati si caloriile? este chiar culmea, pai nici mancarea nu mai intra cum trebuie asa. mancati ce va place si lasati obsesiile astea deoparte. ca mai rau va faceti.

toate burticile.

S-a intamplat minunea mult asteptata19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

buna dimineata

roxanda, bafta la eco
simona, si tie la fel, sa veniti cu vesti bune si fericite ca v-ati revazut minunea
bbyasmi eu vazusem schimbarea ta in semnatura ca a devenit baietzoi, dar suna asa dur pe langa printesa dinainte..cred ca sunt eu deformata din cauza faptului ca am baiat eu ii vad asa gingasi si finuti si mamosi si iubareti si etc, etc..ca nu m-as mai termina..in schimb eu pana acum din experientele din parc si din anturaj mi se pareau fetitele mai "rele", mai batause..deformare profesionala sper sa-mi schimb parerea, adica sigur va fi asa stiti ca eu la inceput vroiam tot baiat

nu mai retin cine intreba de dureri inghinale, pe mine ma dureau oasele dintre picioare dar uite ca de cateva zile nu le mai am si am si uitat


mami de Vlad 09.04.2009 si 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmybb meu avea ora de joggging si a dat din picioare...
nu a vrut sa ne arate...
eu am asa un feeling ca e baiat dar dr a zis sa cautam si nume de fete ca sa fim acoperiti...
roxy bafta la eco
si sa stiti ca eu am 67 de kg si asistenta de la dr mi-a zis ca sunt o mami slaba.....avand in vedere ca am 1.76 si oasele grele(cand am 59 dekg lumea zice ca am 55..)
si ieri am papat pizza cand am venit acasa.....

mami de de 7 ani si ingeras si 14+

Mergi la inceput