Fluturasi de martie-aprilie 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Buna fetele,
felicitari pisuc!

Eu chiar nu m-am gandit delc la ce as vrea sa fie bebe. Avand in vedere ca am o nepotica care a crescut pe langa mine si care acum are 12 ani si e o dulce si o cuminte si o desteapta, parca mi-ar placea tot o fetita. Dar de fapt, chiar nu imi pasa. Si un baietel ar fi tare frumusel. Prin urmare, nu pot sa spun ca simt c-ar fi una sau alta.

O intrebare pt voi ca aveti burtici mai mari si poate ati trecut prin asta. Azi noapte si azi in prima parte a zilei, de cateva ori cand m-am ridicat din pat am avut niste dureri ascutite, un fel de junghiuri inghinale. Destul de puternice, ca nu m-am putut indrepta de mijloc, dar scurte, 10-15 secunde. Sa fie oare de la intinderea ligamentelor? Asa se manifesta? Sper sa fie de la asta si nu altceva. Nu parea o durere interna, de-asta m-am dus cu gandul la acea intindere despre care am mai auzit...

Va pup!

10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


Da cred ca de la ligamente este, eu am de ceva zile o durere complita in zona mijlocului

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

I'm back

mai dar repede terminati capitolele,abia reusesc sa tin pasul cu voi si mie nu imi prea place sa scriu fara sa fac update so

Felicitari fetelor pentru vestile bune de la eco si succes celor care au intalnire maine cu bb

Roxi la dr merg la morfo sapt viitoare.

Yasmi ,anaxena nu mai numarati caloriile papati fetelor ce va place numai sa nu exagerati hai ca va dau e voie



21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Scrish sa-ti spun din experienta mea, in primul rand iti voi spune ca da poti sa te mulgi si apoi sa folosesti lapticul pt bb fie in cateva ore dupa sau daca nu il poti depozita la congelator in recipiente sterile si folosi in max 6luni. Pompa pe care ti-o recomand este cea de la Avent manuala. Eu am folosit-o cu real succes timp de 6 luni.

In ceea ce ma priveste eu amaavut laptic ce-i drept a venit cam la 3 zile de la nastere dar a venit insa bebe meu nu voia sa suga de la san asa ca am ales sacrificiul de a ma mulge la 4h si a-i oferi cel mai important laptic pentru ea ,laptele matern. Fetita mea a papat exclusiv numai lapte muls timp de 6luni cand am inceput diversificarea.


21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

hei nimeni?sunt singura?

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alina, asa e Avent manuala e cea mai buna. Eu cat am stat in spital am incercat si alte pompe si nici nu s-au comparat. Si Cristi a papat numai laptic de la mine pana la 5 luni cand am inceput noi diversificarea, dar de la 2 luni lapticul de seara il mulgeam si il dadeam cu biberonul, pt ca Cristi era prea obosit sa mai suga destul, adormea flamand si plangand si se trezea repede. Cu dr-ita pediatru am ales varianta sa ma mulg seara si sa-i fie lui mai usor sa manance. A fost o varianta excelenta, atunci a inceput sa doarma noaptea cate 6 ore legate, iar restul meselor le lua direct de la san fara probleme si mofturi.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 20+ cu

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

hei nimeni?sunt singura?

21+




mai sunt si eu, dar pic de somn. NU stiu cat mai stau treaza.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 20+ cu

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Mada eu si ziua ma mulgeam defapt de 6ori in 24h...eram ff obosita .. dar a trecut la noi insa somnul de seara nici acum nu este fara intreruperi;

Avem 2 treziri de laptic(praf)


Naty(10.04.2009)

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Ma bag si eu la nani, va pup ,noapte buna!

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

off, alina, cred ca e tare greu sa te trezesti si acum de 2 ori pe noapte. Cristi doarme de la 9:30-10:00 seara pana la 9:00-9:30 dimineata.

am un chef teribil de ceva dulce..cred ca e de la oboseala. Ma bag si eu in pat.

Somnic usor!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 20+ cu

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

dragelor, de abia acum am reusit sa pun mana pe calc, ca a stat husbandul pe el...am mai vb cu ai mei pe mess cu niste prietenni de aici pe tel...., m-am cinstit cu pizza.....
de culoare de carucior nu stiu, dr a zis sa avem si nume de fata si de baiat....ca e prea mic sa-si dea sema si ideea e ca ca bb meu era la ora de cardio...nu statea de loc.. eu sa zic ca parca am vazut ceva care atarna intre picioare dar la eco transvaginal era prea mare bb si n-avea stare... iar la cea pe burtica nu se vedea asa bine...cert e ca avem masuri de aproape 16 sapt....desi eu am 14 sapt si 5 zile dupa UM...oricum m-am linistit , ca bb e in regula si n-are stare....
va pup dulce pe toate si ma duc la somnic, vb dimineata....
multumesc pt gandurile bune....

mami de de 7 ani si ingeras si 14+


felicitari! ma bucur din suflet ca bebe e bine sanatos!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 18+

Mergi la inceput