Opinia publica dezavueaza alaptarea

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inaioana
Spre exemplu la IKEA Bucuresti au o camera minuscula la WC-uri speciala pentru schimbat si alaptat. Este cu totul si cu totul insuficient, de fiecare data cand am fost acolo era deja ocupata.

Ioana cu Katja (30 martie 2004),Serghei (2 mai 2006) si www.youtube.com/watch?v=jioYwuky3tk" target="_blank"> Gruia (DPN ian.2011).




si mai si pute de la zecile de scutece aruncate in cosul ala, eu am intrat s-o schimb pe anda acolo si n-as fi alaptat, am iesit cat am putut de repede pentru ca mirosea asa statut incat imi venea sa vomit. Anda a mancat unde manca toata lumea, cu o bucata de pui morfolit in mana ea sugea :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Asa-i Alra, intotdeauna e loc si de mai bine. Insa cel putin legat de atitudinea fata de copii is diferente mari in multe privinte.de ex faptul ca am trei copii, in rindul prietenelor si cunoscutelor din ro, e o treaba asa care le inspira mila, ceva de genul "vai dar atitia copii..""" ce ti-a trebuit"""vai dar nu mi-as fi inchiupui ca tu..asa si pe dincolo":)) lol de parca cine stie ce lucru rusinos si naspa ar fi sa am copii. ok stiu, am depasit numarul "regulamentar" si ce e "altfel" trebuie sanctionat ori privit superior cu strimbaturi din nas.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

vikinga eu mai am 5 surori si frati si maica-mea e super cool. Pe bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

300, am incercat sa gasesc tubul cu pastilute ramas si nu dau de el.poate reusesc sa dau pe net de tabletele respective, te anunt eventual pe PM. stiu doar ca miroseau puternic a plante si mai stiu ca am citit continutul si erau doar diferite plante.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

mersi frumos, da stiu ca sunt plante care regleaza hormonal, de cand am citit mesajul tau ma chinuiesc sa-mi aduc aminte de care stiam. Multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

si eu mai vreau cel putin 2 copii pe langa Bia
cu alaptatul eu am cam dat-o-n bara, de-as fi stiut atunci ce stiu acum
si de alaptat in public- in parc ma simteam mai in largul meu decat acasa in dormitor cu fosta soacra langa mine evaluand ce se intampla


(Noe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Un milion de moderatorului care a mutat subiectul la sectiunea de alaptare in conditiile in care este vorba despre OPINIA PUBLICA vizavi de un anumit subiect si despre o ACTIUNE CIVICA privind acelasi subiect.

Ati lasat subiectele cu cainii si lese etc sa se dezvolte pe nu stiu cate capitole la generale - nu l-a trimis nimeni la sectiunea de "Animalute.." ca doar era de interes general, privea si pe cei care nu au caini.

Ati lasat subiectele cu indemnizatiile mamelor la fel, nu le-a trimis nimeni nici la "Probleme legislative" cu am ar fi fost normal si nici la "discutii politice" cum s-ar fi potrivit in cazul protestelor de natura politica.

In schimb, actiunea civica privind "naturalizarea" alaptarii e trimisa la colt.

RUSINOS.

Ioana cu Katja (30 martie 2004),Serghei (2 mai 2006) si www.youtube.com/watch?v=jioYwuky3tk" target="_blank"> Gruia (DPN ian.2011).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

ina, eu l-am mutat si gestul meu nu mi se pare rusinos. Mai bland cu adjectivele si bilele te rog.
Pana in ziua de azi, a fost extrem de citit - insa a ajuns un topic de alaptare si aceasta e regula pe acest forum - de asta avem forum de alaptare.
PS - iar aici nu e la COLT - ci e forum special de alaptare.
O zi buna
Mirela

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Mirela, am aceeasi opinie, mi se pare un gest de pus la colt si care deturneaza cu totul sensul si scopul subiectului care este in primul rand vizibilitatea actiunii civice si raspunsul opiniei publice, nu actul alaptarii tips&tricks. Am dat se exemple si mai pot dat cu zecile de alte subiecte in aceeasi situatie, dar este desigur inutil se pare.Daca unele mesaje erau offtopic, putea fi splitat. Mutarea integrala deturneaza cu totul sensul actiunii si il limiteaza.

Imi pare extrem de rau sa observ ca opiniile oficiale Desprecopii s-au schimbat de alataieri pana astazi.


Ioana cu Katja (30 martie 2004),Serghei (2 mai 2006) si www.youtube.com/watch?v=jioYwuky3tk" target="_blank"> Gruia (DPN ian.2011).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Ina draga, zau nu am timp sa te fac sa ma intelegi. Nu mi-am schimbat punctul de vedere - e doar o actiune administrativa. Nu pune cuvinte in gura mea pentru ca nu este corect.
Aici e un forum creat pentru a gazdui toate discutiile valoroase despre alaptare. O mamica care incepe alaptarea sau care are probleme cu alaptarea, va citi aici si peste 4 luni si peste 2 sau 10 ani - nu va cauta pe Generale subiectele deschise de anume user :))
Te rog sa accepti punctul meu de vedere - administrativ - si iti multumesc anticipat pentru intelegere.

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput