Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

bumblebee - In maternitate cand scoteam 10-20 ml amarati din ambii sani, iar copilul urla de foame, nu imi doream decat sa ii pot da LM macar o luna, acum am ajuns la 6 saptamani si imi doresc sa-i dau pana la 1 an ... eu cred ca noi mamicile nu vom fi niciodata multumite ... Sper sa ma ajute Galactogil-ul - deabea astept sa-mi vina . Noroc ca v-am gasit pe voi care mi-ati spus ca se poate! Multumesc mamici de delfinuti!

Diana,mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Fetelor lamuriti-ma si pe mine de ce nu e bine ca baieteii sa fie lasati sa planga?Ca tot aud asta si nu stiu motivul.



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Motanelul



Pt ca fac hernie inghinala sau ombilicala

Mami fericita si implinita de Radu Gabriel 16.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

vai Creatza11 ce faza..si mie imi face la schimbat dar chiar in gura inca nu a nimerit

cu baietii sa nu fie lasati sa planga eu cred ca mult timp..ca asa 2 minute pana ii mai fac lapticul si daca se mai miorlaoie e ok..nu?

al meu nu prea sta pe burta si nu se intoarce de pe o parte pe alta..ar trebui sa ma ingrijorez? fiind nitel prematur si intubat la nastere mi-e frirca de orice chestie de dezvolatre sa nu fie afectat..

----------------------------------------------
my somebody....

a sosit minunea!

Doamne Ajuta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Eladeea, ce mai face fierea? Daca ar fi sa te operezi, ce ar presupune asta? Scoaterea pietrelor sau si a fierei?
Despre eco de sold eu stiam ca se face inainte de 2 luni juma', ca inca s-ar putea corecta o eventuala problema cu un pampers in plus, noi l-am facut la 2 luni.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Pozici


draga mea, mersi de intrebare.. de ieir ma simt bine, sa bat in lemn...ca m-a tinut 3 saptamani durerea asta de eram sigura ca ajung la cutit... si toata treaba asta mi-a dat o stare f proasta, generala...si stres si groaza...ufff... inca sunt bine... cred ca operatia ar presupune scoaterea colecistului, pt ca odata ce se produc pietre, ar exista riscul sa scoata pietrele dar ele sa se refaca...deci... miercuri am programare la drita mea homeopata, sper sa scap cu oarsce chestii naturiste...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Eladeea, iti tin pumnii sa scapi de cutit, e nasoala recuperarea dupa ce scoti colecistul, cezariana e in pantaloni scurti, regimul alimentar e crunt. Eu am fierea stil "fundita" , strangulata in 2 puncte, cu tendinte de adunare a depunerilor. Stiu ca pepenele, usturoiul, castravetele, vinetele, bereA dau probleme, forteaza fiereA {depinde totusi de fiecare persoana) si la randul ei elimina un "venin" (ce iti da durerile horror de cap, voma) care in timp afecteaza pancreasul.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Lala, nici al meu nu se intoarce, a facut-o o singura data, dar cred ca dim greseala. cateva minute de plans nu au nimic, cu orele abia daca il afecteaza.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Eladeea, iti tin pumnii sa scapi de cutit, e nasoala recuperarea dupa ce scoti colecistul, cezariana e in pantaloni scurti, regimul alimentar e crunt. Eu am fierea stil "fundita" , strangulata in 2 puncte, cu tendinte de adunare a depunerilor. Stiu ca pepenele, usturoiul, castravetele, vinetele, bereA dau probleme, forteaza fiereA {depinde totusi de fiecare persoana) si la randul ei elimina un "venin" (ce iti da durerile horror de cap, voma) care in timp afecteaza pancreasul.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Pozici


eu tocmai ce m-am intors de la drita gine, de la controlul de 3 luni... ocazie cu care s-a uitat si la fiere...mi-a zis ca nu are o forma normala, e gen potcoava, in loc sa fie forma de para... din cauza asta la fel se aduna acolo in partea de sus pietricelele, nu se evacueaza ca lumea... dar mi-a dat sperante ca pot scapa de ele cu ceva macerate gliconice de la Plantextrakt...ca a mai avut astfel de cazuri la cateva gravide... si cica in ultima vreme stie multe lauze cu astfel de pb...de ce oare????

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Nici delfinasul meu nu se intoarce pe spate cand il pun pe burta. Oare sa-mi fac si eu griji?...cred ca depinde de la bebe la bebe.

Azi l-am pus in leagan si sta cuminte!!! Inainte cand il puneam plangea ca din gura de sarpe.....de-asta am avut si eu timp de forum si sa mai sortez cateva poze

Asa sta Raducu in leagan http://picasaweb.google.com/109041552091800869139/3Luni#5524208338505804018

Mami fericita si implinita de Radu Gabriel 16.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Creatza11

buna ziua, mamici si delfinasi!
Am reusit sa pun cateva poze de la botez, acum am sa merg inapoi sa incerc sa recuperez de la capitolul trecut!
Alina [b]2005[/b, multumesc!
Matei al meu a facut ieri pisu la el in gurita, sa-l fi vazut ce lipaia cu limbuta si ce-i mai placea.....am inebunit cand am vazut, eu eram atenta la fundulet sa-l dau cu crema, ce mai bolta avea pishu!!!Iar ochisorii nici nu-i mai putea deschide de umezi ce erau, parca era in cadita la baita! Dar lui ii placea tare!


fericita de Matei Gabriel ( 09.08.2010)






*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Eu sunt tare suparata. I-am pus lui Natali pe la pranz o bucatica de spozitor si pana acum nu s-a intamplat 'minunea'. Poate din cauza asta nici nu prea a mancat azi bine.

Creatza ce intamplare

Eladea mult succes cu naturistele. Iti tinem pumnii sa scapi de ele.

Nici Natali nu se intoarce si pe burta nu e pozitia ei preferata.

Mai nou o pacalesc sa mai stea in scoica. Ii agat o papusa zornaitoare de maner si zornaie la ea de zor cand isi misca manutele. Dar binenteles nu pentru mult timp. Maxim jumate de ora dupa care se plictiseste.

Anca, cum stai cu pregatirile pt botez???

Cris,
de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput