Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Racusor, de multe ori ma lipsesc si eu sa ma mulg cu pompa pt ca am aceeasi problema cu acea piesa. Ai pompa avent, manuala?
Daca ma mulg tb sa am rabdare si sa pompez usor ca altfel sare acea piesa si nu mai bag mana sa o fixez si o pun iar la sterilizat.

Crissy, iti multumesc mult pt raspunsuri! Am fost la farmacie si-mi dadea tot ceva in genul asta, din alte plante si mult mai ieftin, la 20-30 lei/cutia. Am intrebat farmacista daca mi-ar mai scade cant. de lapte, daca ii schimba consistenta si la fel nu scria nimik pe prospect de genul asta. Pana la urma am sa comand capsulele Noni.
Multumesc mult!Un pup si pt Beatrice!

Mami fericita si implinita de Radu Gabriel 16.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

La multi ani sarbatoritilor!

Rodica - Poti te rog sa trimiti mailul de la gravidute si la delfinuti? Mie dr mi-a zis fara exercitii pana la 3 luni - dar parca asa in joaca as face si eu cu ea.
Vezi ca am comandat Galactogil de pe
http://www.newpharma.be/pharmacie/search-results/index.html?key1=galactogil
am vazut ca livreaza si in Spania, iar pretul este 1/2 din pretul din Romania .

Noi ieri am fost impecabile - 5.30 - 120ml LP, 9.30 - 160ml LM, 13.30-160ml LM, 17.45-160ml 100LM + 60LP, 22.00 - 160 ml LP.
Azi s-a trezit la 4.45 - 120ml si de atunci ar dormi non stop ...am tras de ea la 10 - a papat san + 60ml LP, apoi la 13.30 - 100ml LP. O sa vedem pana deseara... cat vrea sa pape.

Productia de lapte e in crestere - dar ma mulg mult - stau si cate o ora pentru 120ml. Macar sa reusim si noi sa bem numai LM. Cred ca asta ar rezolva si KK.

Azi iar am pus supozitor - si s-a linistit si ea .

Cri ce mai face Vladut?

toti delfinuti!

Diana,mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Diana_Eva

Rodica - Poti te rog sa trimiti mailul de la gravidute si la delfinuti? Mie dr mi-a zis fara exercitii pana la 3 luni - dar parca asa in joaca as face si eu cu ea.
Vezi ca am comandat Galactogil de pe
http://www.newpharma.be/pharmacie/search-results/index.html?key1=galactogil
am vazut ca livreaza si in Spania, iar pretul este 1/2 din pretul din Romania .


am retrimis mesajul de la crissy pe delfinasi

ptr link cu galactogil, dar imi iese la 34 euro cu 27 euro chelt transport!!! , e gratis daca e comanda de peste 250 euro!!

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
Sierra Nevada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Fetelor lamuriti-ma si pe mine de ce nu e bine ca baieteii sa fie lasati sa planga?Ca tot aud asta si nu stiu motivul.



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Motanelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Rody - Imi pare rau la mine e 12 euro transporul - am luat 8 cutii + biberoane si alte minuni - asa ca merita. Vrei sa ma duc la posta sa vad cat ar fi livrarea in Spania de la mine? Saptamana trecuta am trimis ceva in Anglia - era o cutie de 2kg si mi-a costat 16 euro.
Intru acum la delfinuti sa vad exercitiile. Multumesc de ajutor.

Diana,mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Rody, multam

DianA, felicitari ptr productie! Sper sa ajungi la 100% LM!

Eu acuma sunt pe nutrinatal, atat, scot cca 700-750 intr-o zi, cu tot cu ce scoate el. Dar el papa 800-850, nu stiu daca o sa-l ajung din urma cu productia...

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

buna ziua, mamici si delfinasi!
Am reusit sa pun cateva poze de la botez, acum am sa merg inapoi sa incerc sa recuperez de la capitolul trecut!
Alina [b]2005[/b, multumesc!
Matei al meu a facut ieri pisu la el in gurita, sa-l fi vazut ce lipaia cu limbuta si ce-i mai placea.....am inebunit cand am vazut, eu eram atenta la fundulet sa-l dau cu crema, ce mai bolta avea pishu!!!Iar ochisorii nici nu-i mai putea deschide de umezi ce erau, parca era in cadita la baita! Dar lui ii placea tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

A si livreaza gratis in Austria le peste 140 euro - poate adunam mai multe comenzi... zic si eu .

Diana,mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Creatza11

buna ziua, mamici si delfinasi!
Am reusit sa pun cateva poze de la botez, acum am sa merg inapoi sa incerc sa recuperez de la capitolul trecut!
Alina [b]2005[/b, multumesc!
Matei al meu a facut ieri pisu la el in gurita, sa-l fi vazut ce lipaia cu limbuta si ce-i mai placea.....am inebunit cand am vazut, eu eram atenta la fundulet sa-l dau cu crema, ce mai bolta avea pishu!!!Iar ochisorii nici nu-i mai putea deschide de umezi ce erau, parca era in cadita la baita! Dar lui ii placea tare!


fericita de Matei Gabriel ( 09.08.2010)




Super

Btz, exista riscul sa faca hernie, acolo jos, la oute

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Creatza- faina faza - si Eva cand o schimb face pisu la aer - o sa devin experta in strategii de evitat inundatiile nedorite! imi e asa de draga cand se bucura de stat la aer cu popoul incat nu ma grabesc sa pun pampers curat si de aici perepetiile noastre...
Cum se mai simte Matei? Ce zice dr ca se chinuie sa faca kk?

Diana,mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput