Licurici de ianuarie-februarie 2009 (120)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Essea spectacolul este sambata, nu duminica, am gresit eu, la ora 11 la Palatul copiilor. Daca dai o cautare pe google Vrajitorul din oz gasesti toata stirea si toate amanuntele. Ce mi-ar placea sa mergeti daca puteti, sa imi vedeti sotul in exercitiul functiunii

Oanaq am ras cu lacrimi, deja mi-l imaginam cu ooooooooooooooo la vederea frimiturii

Naty deci e sambata, asta inseamna ca poti sa mergi , am gresit eu

Eu sunt terminata, Vlad adoarme tocmai 12 noaptea, cu un circ, de nu mai rezist, dpa o incercare de a-l culca am numai ganduri negre prin cap, mooooooorrrrrrrrrrrr. E drept ca se trezeste la 9.30 dar nu mai rezist sa se culce asa tarziu. Avem si boala suzetei mai nou, mi-o cere toata ziua.....desi el inainte o lua doar la culcare. E drept ca un canin deja se vede.....Doamneeeeeeeeee....sper ca e o chestie provizorie, ca ma impusc daca nu este.

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 24+ saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

a doua zi a fost si mai bine, a mancat tot, a stat pana la 11 si jumatate - ar mai fi stat el dar l-am luat eu ca mi urat singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Cristi, eu l-as lasa mai mult, as fi mai consistenta in program, copilul va fi confuzat dc intr-o zi il iei dupa doua ore, in alta zi dupa 4 si tot asa. Tu intentionezi sa il lasi jumatate de zi sau toata ziua?

Azi dimineata Aidan avea diaperul uscat si s-a cerut la olita singur (nu a facut nimic, dar a vrut sa stea pe olita cu carticica speciala (una cu o fetita care invata sa faca la olita). a stat vreo 10 minute, el de obicei se ridica f repede cand incercam sa il asez. Asta vine dupa ce vreme de vreo saptamana l-am luat cu mine la baie dimineata, imediat cum ma trezeam mergeam sa fac pishu si el a vazut.

Ieri in schimb ne-a dat emotii, s-a inecat la gradinita cu o bucata de mar, i-a ramas in gat si a cam pus pe jar educatoarele, pana la urma a vomitat tot, cand am mers sa il iau erau toate cam zdruncinate (si eu cand am auzit ce s-a intamplat).

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Bebelusi, chiar as vrea sa merg cu fetita ( bb e prea mic totusi) asta in caz ca nu vopsim scaunelele de la gradinita sambata ( cum stabilisem cu niste parinti ). Multumesc de idee, care e f buna.


Mami de fetita si de baietel


Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

luna asta merge 4 ore, de luna viitoare vreau sa il las sa manance si pranzul acolo, ca au meniu bun si pe de-o parte scap si eu de gatit si poate mananca si el mai fara mofturi, nu ca acasa.

abia din ianuarie il las toata ziua, cand merg eu la servici. adica pana la 6 seara, ceea ce inseamna dupa pranz somnul, o gustare si inca un pic de joaca. activitati au doar pana la 12 (adica lectii,da cica nu e voie sa le spunem lectii, sunt activitati). evident pt varsta lor inseamna 5-10 minute de activitate si restul orei joaca libera.

azi au avut mic dejun paine cu un si sunca si ceai si a mancat tot cica (acasa nici nu se uita la asa ceva) si la 10 au primit para. nici asta nu o vrea acasa. si astea dupa ce bause laptele de dimineata acasa

ieri dupa job a dormit 3 ore si apoi inca 3
astazi doarme de la 11.45 si nu da semne ca s-ar trezi (unii demoleaza pereti in bloc)

ieri l-am culcat la 8,30 el de obicei se culca la 9, astazi cred ca il culc la 8 ca sa nu fie asa obosit a doua zi. si de dimineata abia s-a trezit.

dar macar nu a plans cand a vazut gradi si nici cand l-a luat doamna sa il duca la sala de primire. eu nu am voie decat in hol, parintii nu vad gradinita decat la prezentare si cand se fac zilele portilor deschise, ca sa se poata pastra curatenia. dar astazi am stat o ora in hol - eu am mers la 10 ca daca e ceva sa il iau rapid acas (adica ma plictisesc fara el) si nu am auzit pe nimeni plangand, doar chiote si zgomot de copii.

pacat ca e vremea urata de tot si e foarte frig - astazi a plouat si nu au putut iesi in curte, ca e foarte frumos amenajata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

asta e gradi

http://www.gradinitalicurici.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Fetelor, tocmai pe noi sa ne uitati? :((..Bine, va iert de data asta.....DPN 01 martie 2011, dar nu tin eu sarcina 40 de saptamani asa ca pe jumtatea lui feb cred ca sunt gata.

Mai, eu am o temere ca bb3 va fi pesti, nu stiu de ce...si cred ca pesti va fi :))

Bebelusi, Naty, Ioana e capricorn si o regasesc f tare in trasaturile enumerate de Paunita. Zodia e f buna pentru ei. Ioana e capoasa, dar in sensul bun (si daca vin cu argumente, ne intelegem pana la urma), cedeaza greu, e embitioasa, e de pe acum un mic sef si in casa si la gradi si ii place sa conduca. De multe ori castiga in micile dispute cu noi si nu pentru ca cedam noi, ci pentru ca aduce ea argumente care ne lasa fara cuvinte (imi place la ea asta de mor!) Sunt orientati spre succes in viata si asta nu e rau. In schimb...e un pic materialista...sper ca mai tarziu sa aleaga si cu inima :)

Mami de Ioana, Filip si 18+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Mey, un idiot a impuscat 6 oameni la intamplare intr-un cartier in apropiere de noi, incredibil, oprea masini pe strada si impusca..

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Aoleu Miere ce zici tu acolo......Dzeule mare...mi s-a zbarlit pielea pe mine

Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaq spune:

infiorator, ma duc sa deschid televizorul poate zic ceva...mami de Luca nazdravan

Mergi la inceput