Licurici de ianuarie-februarie 2009 (120)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara



Acum e intr-o etapa in care exploreaza lichide (apa, lapte, suc, orice), ii place sa toarne din biberon pe jos, in jucarii, pe mobila, apoi sa imprastie...canapelele sunt imbibate cu lapte, suc, apa:)))





la noi faza asta dureaza de muuulte luni.... abiaastept sa scape de ea, ma innebuneste. cred ca se joaca de-a spalatul sau ceva, e foarte distractiv pt el, da apoi aluneca si cade in cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelusi

Ela mersi mult

Naty , om vedea noi ce-om face cu capricornii, le-am da de capatai

Fetele din Bucuresti, daca vreti sa vedeti un spectacol frumos pentru copii, care i-a placut si lui Vlad, va puteti duce duminica la Palatul copiilor (cred), sa vedeti Vrajitorul din Oz, joaca sotul meu si colegii lui din Sibiu, este musical, este super antrenant, se joaca cumva in public, mai putin pe scena, se danseaza mult. Daca vreti amanunte imi spuneti si va zic

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 24+ saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"


Patricia, eu as vrea mai multe detalii : locatia sigura ( Palatul copiilor ar fi perfect), pretul biletului si orele de incepere.


Mami de fetita si de baietel


Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

si david varsa din biberon! pfu ce bine ca ati scris si voi de ai vostri ca deja ma omora sa spal in fiecare zi asternuturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

la noi e faza cu alintatul acum. Vrea mai mult in brate,vrea sa ii dau eu sa pape,mamanca am jumate,isi pune lingura/furculita jos si zicce:"mama da"...na...si ma-sa ii da. daca nu o iau in brate se prinde de piciorul meu exact ca o maimuta si nu imi mai da drumul...inca nu ma enerveaza asta


Mamica de Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Miere,frumoase poze ca de obicei

Dark,misto nunta...mi-au placut mult pozele...obiceiurile...f frumos

Mamica de Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Ba pe mine ma enerveaza apa pe jos, mai ales in bucatarie... Ca e o gresie nasoala pe jos, zici ca e un burete care inmagazineaza mizeria, cand torni apa, se face o balta parca cu noroi in ea... Si Daria imi cerea apa, bea cat bea, si restul, jap pe jos... Si pe mine ma apucau nabadaile... Sau tine apa/mancare in gura si, cand i se umple gura de saliva, ii da drumul pe haine, pe jos...

Mai uda si pe holul dintre camera mare si baie si nu o data a alunecat si s-a pocnit cu capul de gresie...

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Pantofiori de vanzare - noi, frumosi!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaq spune:

Roxana, DPN este 25.05.2011. Merci!Luca a invatat la gradi ca daca se intampla ceva, cade, curge, se strica, etc. trebuie sa strige tare, Ooooo, nooooooo! E asa figura. Vede o firimitura pe jos si zici ca-s sfarsitul lumii.mami de Luca nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

neatza!

oana, f tare luca cu 'o no!'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

noi cu rosu in gat, si david si eu. si am decis sa incerc albastrul de metilen, pt ca pana acum i-am dat doar cu tantum verde si am ajuns sa tot marim doza de nici nu mai stiu cat sa ii dau...
ma simt copila din nou, am degetele albastre, gura albastra si nu mai pot manca o jumatate de ora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Brrr, ce vreme oribila!
Si ce trafic e in Bucuresti

patricia asa mi-ar placea sa merg la Vrajitorul din Oz ... Dar duminica e ziua Ioanei si avem serbari.

cami

bebelusi
Sotul ma prinde numai asa in poze, cred ca sunt numai momente cand sunt concentrata asupra copiilor.
Culmea e ca de fel sunt foarte vesela si deseori mi s-a spus ca rad prea mult ... si ca putina seriozitate nu strica din cand in cand

miere merci
Ce ma bucur ca ai numi fetita Nadia! Pe aici e foarte rar intalnit numele, dar mie imi place la nebunie
Si da, e Aidan intors, am vazut de cand ne-am hotarat pentru numele astea

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput