Licurici de ianuarie-februarie 2009 (120)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

fetelor, eu daca voi trece dintr-un concediu in altul ce trebyie sa fac?prin ce anunt la serviciu?ei ce tre sa faca?ca habar nu au si eu cred ca trebuie sa le spun ce sa faca

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 24+ saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela2233 spune:

buna
bebelusi sa iti spun ce mi-au zis mie, ca si eu ma confruntam cu aceeasi problema, dupa ce nasti trEuie sa duci o copie dupa certificatul copilului si o cerere pentru prelungirea suspendarii cartii de munca; la primaria de sector te duci cu 1-2 luni inainte de a face primul copil 2 ani pentru a depune actele de indemnizatie
potrivit HG 1016/2009 vei primi aceeasi indemnizatie

salutare si numai bine

34+ sapt mihai david
+ andreea raisa (16.02.2009)


http://www.flickr.com/photos/28705464@N07/

"http://lbdf.lilypie.com/yTDRp2.png"

http://lb2f.lilypie.com/Wmftp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Ela mersi mult

Naty , om vedea noi ce-om face cu capricornii, le-am da de capatai

Fetele din Bucuresti, daca vreti sa vedeti un spectacol frumos pentru copii, care i-a placut si lui Vlad, va puteti duce duminica la Palatul copiilor (cred), sa vedeti Vrajitorul din Oz, joaca sotul meu si colegii lui din Sibiu, este musical, este super antrenant, se joaca cumva in public, mai putin pe scena, se danseaza mult. Daca vreti amanunte imi spuneti si va zic

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 24+ saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele si de la noi

roxana am DPN 04.APRILIE.2011

NATY sunteti super in pozeeeeeeee .... ai niste fete finute foccccc
asa mi s-a intamplat si mie
nu vroiam sa fac fata in berbeccccccccc
si fix asta fac

nu stiu daca v-am zis ca avem iar muciiiiii
si ziceam ca trec mai repede
dar vad ca se face o saptamana si nimic
da nici nu ii dau decat apa de mare

nu-mi place vremea asta deloccccccccccc
offffffffff
vreau afaraaaaaaa

si am si eu muci
si stranut intr-una
nu am mai racit cred ca de vreo 3 ani
cel putin
offffffffffff



de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Felicitari lui Carol pentru prima zi de gradinareala!

Multumim pentru complimente, as vrea si n-as vrea sa-l tund, mi-e f f greu cand ii spal parul pt ca trebuie sa avem grija sa nu ii intre nici o picatura de apa in urechi, i-am luat dopuri dar nu le suporta, ma gandeam ca dc l-as tunde scurt, scurt ar fi mai usor.

Naty, ai doua fete superbe! si tu arati ca sora lor mai mare, delicata si frumoasa. Nu stiu dc ti-am spus, dar cand ne vom hotara sa avem al doilea copil si dc va fi fata se va numi Nadia (care este Aidan citit invers :))
Eu as vrea sa ma apuc acum de treaba, dar nu vrea barbatul, cica sa ne platim datoriile intai

Porumbita, caruciorul pe cat e de mare, pe atat e de usor, e special pt jogging, il imping cu o mana. Pe aici multe mamici alearga, uneori si cu doi copii in carucior, de cate ori le vedeam imi doream si eu, dar nu statea iedutzul meu in carut, acum profit cat mai tine minunea. De obicei merg in campusul universitar, in jurul unui lac, vedem aligatori (ieri era unul de vreo 2 m chiar la marginea trotuarului, nu sunt ingraditi in nici un fel, dar de obicei stau in balta lor acolo), broaste testoase, veverite, tot felul de pasari, e o fauna foarte interesanta si lui A. ii place sa dea mancare la pesti si la broaste.


www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Naty sunt superbe fetele ca de obicei si mama pe masura, numai ca pe tine in poze te vad numai trista, de cand ne stim nu stiu daca te-am vazut in 3 poze zambind.....asa ca te rog sa pui o poza cu tine zambind cu dedicatie pentru mine

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 24+ saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty

patricia eu cunosc multi. N-as vrea sa supar pe nimeni, poate ca sunt pe aici capricorni si precis sunt multe mamici de capricorni (inclusiv eu)
Desi prietenul, nasul si asociatul meu e capricorn si la fel una dintre cele mai bune prietente, pot sa declar ca mi se pare o zodie imposibila! Era singura zodie in care nu as fi vrut sa mi se nasca copilul
Iti dau PM


Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana





eu sunt capricorn pur sange


eu am vrut mult de tot ca robert sa iasa capricorn da n-a vrut el



copii capricorni sunt dificili dc incerci sa te impui, sa faci pe seful cu ei; tr sa le aduci mereu dovezi si argumente, nu merge altfel
pot fi f retrasi in ei si cand te astepti mai putin sa fie centrul atentie la o petrecere
sunt lideri inascuti dc sunt sustinuti in cultivarea unor aspecte ale personalitatii
sunt f generosi cu ceilalti si tind sa fie zgarciti cu ei insisi
se supara greu dar cand o fac nu uita (si de multe ori nu iarta)
au un f ascutit simt al dreptatii
au nevoie sa li se arate increderea, sa se simta ca te poti baza pe ei (si poti de altfel)
pot fi prieteni extremi de loiali dar si dusmani absolut redutabili (copii fiind)

de adulti nu iti spun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Porumbita si Aidan este capricorn, am observat trasaturile enumerate de tine la el (cele pe care le pot distinge la varsta asta). Mi-e un drag de el de nu mai pot, asa incapatanat cum este, imi testeaza limitele la maxim, intinde coarda cat poate, daca vede ca nu merge la mine se duce la taica-su si e atat de funny incat cu greu rezistam sa fim consecventi.

Acum e intr-o etapa in care exploreaza lichide (apa, lapte, suc, orice), ii place sa toarne din biberon pe jos, in jucarii, pe mobila, apoi sa imprastie...canapelele sunt imbibate cu lapte, suc, apa:)))

Si devine mai independent, el care plangea cand ieseam din casa si plecam fara el, ieri a trebuit sa plec undeva si cand m-a vazut ca ma pregateam, si-a luat pantofii si s-a postat in fata usii ...i-am explicat ca tb sa plec si ca atunci cand ma voi intoarce vom merge in parc, s-a uitat in ochii mei asa profund, parca voia sa se asigure si apoi m-a strans in brate cu toata puterea lui de copil dulce si m-a tinut asa vreo cinci minute apoi s-a dat din fata usii mi-a zambit si mi-a spus bye bye mommy, am iesit cu lacrimi in ochi, el si-a vazut de treaba lui, dar mie mi s-a asezat asa, o greutate pe umeri pentru ca mi-am dat seama ca s-a mai dus o etapa a bebeluseniei.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

miere

Mergi la inceput