Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 38 -

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Multumesc, Ruxi!
Brotacel, eu nu mai tin minte, pana la urma ai facut dublu test? Sau ai facut pachetul ala de care spuneai tu?



12+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

floare de mac pentru capitol. draguta ocupatie are bebe al tau: gimnastica. miercuri te asteptam cu vesti bune
vad ca recupereaza uscatescu la mailurile restante
Ramonella sa ne dai si noua de veste despre ce valori uriase iti ies la beta HCG
anna si sa-ti mentina starea buna de spirit. degustare placuta! alege un vin bun si pentru noi!!
anda, felicitari pentru inimioara!! sa rezisti cu stoicism greturilor. te asteptam si cu vesti de la eco de 8 saptamani
adriana, ne povestesti si noua noutatile pe care le vei afla maine la uscatescu
bernix, ce mititica a fost copila ta! bine ca ai avut parte de personal calificat si dedicat.
aristico super tare omul cu cearceaf cu spatele la tine!!!
cat despre sotul tau: jos palaria! toata cinstea si mandria!
felicitari pentru finuta!!
aristico, samira, distractie placuta la intalneala. va asteptam cu povesti
brotacel, bafta maine la eco felicitari pentru cele 12 saptamani
Ruxandrada, te asteptam cu vesti de la intalnirea cu dr. White

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_leah27 spune:

Buna dimineata,
Denisa hai sa ne dai cafea ca eu am una langa maine dar tot mai buna e aia pe care ne-o oferi tu.
Floaredemacsi pentru puiul tau, sa fie sanatos si vesel, sa faca cat mai multa gimnastica
Aristica si Samira intalnire placuta, distractie multa si
Ruxi si sa fie totul bine la dr White!
Si pentru toate mutantele sa aveti o zi frumoasa,cu mult soare!
Eu ma duc azi la dr de fam ca vreau sa discut cu ea despre posibilitatea sa imi fac analizele, asa ca sa vad cum stau , pentru linistea mea sufleteasca, le-as fi facut eu la synevo, dar daca pot scuti niste bani e mult mai bine.Cred ca o sa o sochez putin pe doctorita ca ea habar nu are ca eu am fost insarcinata a doua oara si nici ce a urmat nu stieo sa ii fac eu un rezumat frumos.
Revin mai tarziu ca acum inca imi pica ochii in cana cu cafea!

Mama unui ingeras din ceruri...
MTHFR C677T genotip heterozigot , A1298C genotip heterozigot, 2 sarcini oprite in evolutie:21s si 6s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Buna dimineata poftitii la cafea, capucino, vinisor si 3 in 1.

anna_leah27 draguta in dimineata acesta a dormit sotul pe camasa measi nu am avut cum sa ma dau jos din pat.(glumesc bineinteles). Draguta incearca sa vorbesti cu cineva, o persoana draga tie, sa-ti descarci sufletul.Stiu ca este foarte greu fiindca apare mereu intrebarea de ce? si suntem alaturi de tine.

floaredemac sa fie sanatos BB si o sarcina cat mai usoara.

samira33,Ruxandrada,aristica,felixmotanel, sigur ca am mai uitat pe cineva la pupat simona alla76
O zi buna

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare!!!

Multumesc inca o data pentru gandurile bune.

Ieri beta mi-a iesit 2027,o valoare pentru 5 saptamani,desi eu azi fac de abia 4.Dar asta din cauza ca am ciclu scurt si ovulatia s-a produs repede.Sper sa se dubleze maine si sa fie totul ok.
M-am mai linistit,acuma cum o vrea Dumnezeu.Si m-am gandit ca poate sarcinile ce le-am pierdut,nu au fost din cauza mutatiilor,poate au fost anomalii genetice.Si eu am risc de trombofilie,deci poate inca nu s-a activat.Avand in vedere ca am o fetita sanatoasa,am toata speranta ca voi mai avea un copil sanatos!
Acum iau aspenter,femibion,acid folic,magne b6,utrogestan si cateodata nospa.

Aristica si Anna ma bucur ca sunteti mai bine!!!

Pupici la toate mutantele!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007) si 3+


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_leah27 spune:

Ramonella
Ai sa vezi ca o sa fie totul bine !
Trebuie sa ne intalnim o data sa iti tin fetita in brate si sa pun mana pe burtica ta, poate se ia si la mine si o sa am parte de un bebe sanatos
Denisa buna cafeaua, acum chiar m-am trezit
Pupici

Mama unui ingeras din ceruri...
MTHFR C677T genotip heterozigot , A1298C genotip heterozigot, 2 sarcini oprite in evolutie:21s si 6s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Neata,

Si eu cu cafeaua in mana, pe vremea asta sper sa faca minuni! Denisa

Ramo, ma bucur ca sunteti bine si tu si bebe! Tot inainte cu incredere!

Anna sa dea DD ca de acum inainte sa fie frumos pe straduta ta! Sunt curioasa ce analize iti poate da gratis medicul de familie.

Floricica ai vazut minunea mica miscareata! Si sotul meu de fiecare data cand merge la echo zice ca dansatoare o facem sau... dansator.

Mariuca, ce faaaaci? Te pregatesti de ET? Hai spune-ne cum s-au iubit outele cu flacaii sotului!

Aristicule, zau ca mi-ar place sa te si vad in carne si oase! Probabil ca ar trebui sa ma abtin teribil sa nu-l zgudui pe bebe de atata ras pentru ca, pun pariu ca in viata de zi cu zi, esti inmiit mai haioasa decat aci pe net!

Pup mutantele,

Felix 20+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

adrianaadyyyyyyy unde esti? ca m-am tampi de cap cu analizele.
Luna trecuta toate analizele hormonale din ziua 2 erau ok, deci erau in valorile normale, nici spre minim nici spre maxim(CM aparu-se la 30 de zile).

Luna acesta am repetat numai progesteronul in ziua 2CM(era un picut mai mare 0,99 -maxim in analize era o,54).
Cand am facut monitorizarea in ziua 8(joi) de CM , aveam asa- endometru -11,7; un folicul de 22mm si doi mai micuti, am facut analiza la estradiol in ziua 9(vineri) de CM- val. 304,64 limite :
-faza foliculara 18-147;
-varf preovulator: 93-575;
-faza luteala 43-214,
cand am facut din nou monitorizarea in ziua 10(sambata) aveam endometru 14mm, foliculul dominant disparuse si mai erau cei doi-unul de 14-15mm si unul de 11mm,
Doctorul mi-a recomandat sa fac analiza progesteronului joi, eu am sa o fac si vineri dupa socotelile noastre .
Fata lumineaza putin sunt bune sau ma duc din peste el, pe bancuta, eu cred ca ma aflam in varf preovulator, spun eu


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

toate fetele !
Ma gandeam ce figuri suntem si noi, astea gravidute deja: in loc sa stam la odisee, ne distram aici! Adevarul e ca la cat de faina e gasca, e si pacat sa te muti la alta sectiune, nu?
Sa aveti o zi frumoasa si lejera, ca eu am o gramada de treburi si nu stiu cum le dau de cap pana la ora 13, cand il preiau pe fiu-meu!

Am uitat sa va spun, poate ati vazut si voi Omega 3 de la DoppelHertz care are si acid folic + B6 + B12. Mi s-a parut interesant pt cele care nu sunt gravidute sau care nu vor femibion. Eu am luat iarasi teapa cu o cutie de Omega 3 de la Das gesunde Plus (DM): in traducere era mentionata vitamina E, dar nu cantitatea. Abia cand am dezlipit eticheta am vazut si mi-a fost frica sa o iau. Facusem si o afacere, era de 1000 si costa 16 lei /60 capsule....



12+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Ramo ma bucur ca te-ai mai linistit. Sa nu faci azi beta iar, doar miine sa vezi daca s-a dublat sau nu. Dar inainte de toate optimismul, da?! De nu vin cu si te bat.


in asteptarea unui ingeras


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit, MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot

Mergi la inceput