Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 38 -

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Buna tuturor!

Sa aveti o saptamana usoara!
Bernix, poate ai scris deja pe forum la ce ginecolog mergi, dar e complicat sa caut. Imi poti spune la cine esti?

Multa sanatate!

2 sarcini oprite in evolutie la 6 saptamani, respectiv la 9 saptamani, lupus anticoagulant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

fetele, la Fiv cu Albu am pus de-o intalneala maine, sa vedem ce-o iesi.
Samirutaaaaa vezi ca te-am strigat si dincolo, sa fiu sigura ca vezi. Eu am propus 17:30 in fata la Mac Unirii. Ca dupa ce ne strangem sa mergem prin centrul vechi.
Doritoare?

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

nu v-am citit de mult, nu am avut net.
va voi citi in zilele urmatoare



LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

deja intram la banuieli. Abia astept sa-mi zici cum merge fiv-ul asta.

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Aristico as veni si eu la o intalneala, dar distanta nu ma lasa, dar sa beti si ptr. mine un pahar de vin rosu(poate asa nu ma mai imbat)


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_leah27 spune:

Pentru ca tot vorbim de vin rosu , azi mi-a luat inima in dinti si am facut o rezervare la o degustare de vinuri , am decis sa reiau viata normala de cuplu cu iesiri,restaurante,veselie si ce va mai fi , a fost o perioada grea, dar acum incepe una mai lejera, presarata cu zambete si pahare de vin
Sotul meu e tare incantat ca m-am mai linistit si nu mai vorbim despre copii, nu cei care vor veni, cei care , din pacate, sunt in ceruri...
Gata ca nu vreau sa va intristez, o seara placuta tuturor!

Mama unui ingeras din ceruri...
MTHFR C677T genotip heterozigot , A1298C genotip heterozigot, 2 sarcini oprite in evolutie:21s si 6s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mai aristico...de cand s-a deschis centru vechi ma tot rog de barbat sa ma duca si pe mine acolo...si tot m-a amanat...cica nu-i place lui pe acolo...oricat am incercat eu sa-i spun ca nu mai e ca acu 5 ani,pe vremea cand mergeam noi pe la Christian Phillipe si pe la Casa Rochiilor de Mireasa in cautare de accesorii pentru nunta...el nu si nu...da uite ca acu merg in centrul vechi


3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Pupam toate mutantele de pe aici! Am avut din nou intalnire cu bebe, l-am deranjat, ca era ocupat cu gimnastica A mai crescut o saptamana, de! Pe miercuri astept rezultatul la dublu test de la synevo, ca asta pe care l-am facut azi nici nu ma mai intereseaza. L-am facut ca sa nu ii stric business-ul medicului...
Anna_leah, asa te vreau!!!



12+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

Aristica, suna foaaaarte tentant; sunt si eu maine in Bucuresti, dar am programare la dr. White la 6 seara, asa incat nu cred ca o sa am vreo sansa sa te vad... Chiar mi-ar fi suras o portie de "aristiceala" in direct, sunt convinsa ca o sa fie multa veselie acolo. Poate data viitoare o sa am noroc. Sa aveti o dupa-amiaza placuta! Te asteptam cu impresii.

R. 19 + ?
tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

Floaredemac, a fost modul lui original de a va saluta! Doamne-ajuta ca e vioi, lasa ca stie el ce face pe-acolo! Si nu te mai gandi la dublul test, ca o sa iasa foarte bine!

R. 19 + ?
tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!

Mergi la inceput