Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 38 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Ramonella, asa este cu usturoiul! Dar 1-2 catei de usturoi sunt prea putini, baga, fato, cate un mujdei sanatos in fiecare zi!!! Eu asa am mancat pana mai acum, cand a inceput sa imi fie rau de la el. Eh, de la el si de la tot ce mananc , dar la usturoi sufar vreo 2 zile...Ma bucur ca te-ai mai linistit, o sa vezi ca va fi bine! Acum ce tratament mai ai?
Anda, te inteleg perfect, si eu am alergat la eco de cateva ori! Sa dea DD sa fie bine in continuare!
Bernix, ma bucur ca ai putut discuta cu d-na Avram. Conteaza f mult ca medicul la care mergi sa te inteleaga si sa poti comunica.
Paulapor, cu placere! Oricand, numai ca imi este rusine ca am raspuns atat de tarziu. Daca mai ai nevoie de ceva informatii pe viitor, cred ca ar fi mai bine sa imi dai PM personal, ca la trombofilia nu reusesc sa citesc la timp.



12+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

floaredemac daca mai am un weekend asa dau faliment la rezistenta(sunt adormita) si din puct de vedere financiar


benix draguta nu era vorba de telefonul personal, faceam referire la nr. de telefon de la clinica( centrala). Am presupus ca ai telefonul clinici nu cel personal/serviciu.


adrianaady draguta sa fie cu noroc intalnirea.

anda15cunosc sentimentul de tras de si de uitat in "nadragi" toata ziua.

RAMONELLA



Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisa220972

benix draguta nu era vorba de telefonul personal, faceam referire la nr. de telefon de la clinica( centrala). Am presupus ca ai telefonul clinici nu cel personal/serviciu.



Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.





OK, am inteles acum. Tel. de la Medcenter Berceni este 021/331.05.99 sau 031/405.64.87.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bernix

Citat:
citat din mesajul lui denisa220972

benix draguta nu era vorba de telefonul personal, faceam referire la nr. de telefon de la clinica( centrala). Am presupus ca ai telefonul clinici nu cel personal/serviciu.



Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.





OK, am inteles acum. Tel. de la Medcenter Berceni este 021/331.05.99 sau 031/405.64.87.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)





MULTUMESC!

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Neata mutantele mele dragute!

Am sosit sa-mi beu vinisorul

Floricicademac bafta multa!!! Oricum, nu-mi fac probleme, bebe tau e superbine!

Si mie mi-a rspuns Uschi Probabil ca acum a avut timp suficient sa ne ia pe fiecare pe rand.

Va pupacesc pe toate, mentionate au ba,

Felix 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

buna!
sunt si eu p-aici, citesc, notez...mi-a placut fazacu usturoiul, dar ma gandesc cum as mirosi eu in fata vreunul libanez cand ii prezint nush-ce produs, mai...avem unii clienti carora religia nu le perminte sa priveasca femeile, am facut o astfel de prezentare si omul in cearceaf statea cu spatele - va imaginati ce-ar iesi daca nu m-ar privi, dar l-ar lovi un danf de usturoi?
...asta cu tigarile e iar grea, ca eu, dupa un an si o luna de cand ma lasasem, le-am luat iar, cu mare spor si zbier la oricine ma intreba de ce m-am reapucat, zbier ca n-am chef sa dau nimanui socoteala pentru sentimentele mele de "pierdere" a unui an intreg, cand totul se desfasura intre injectii, tratamente, cand ma gandeam doar la un organism sanatos tun, care sa duca o sarcina. Acum ma gandesc doar ca nu trebuie sa ma mai gandesc...asta desi stiu ca am sa las iar tutunul asta (dar sa nu spuneti nimanui, ca acum sunt Gica-contra).
...in weekend am dat gata tot vinul rosu de la tara, ba chiar am mai cumparat, c-am avut curtea plina. Am toate weekend-urile pline ca sa am activitate in permanenta si ma gandeam eu sa-i mai "introduc" cate ceva sotului pentru OATS, cand colo, ce credeti ca-mi face? El, care zice ca n-o sa mai facem fiv, ca tre' sa-mi revin complet, ca vom trai linistiti in doi, el mai fetelor, care-i de-un calm in ce priveste copilul de-ti vine sa-l biciui zilnic - masoara cantitate spermei, citeste in timpul zilei, cand sunt eu plecata, despre remedii naturiste si mi-a calculat zilele de menstruatie, ca sa afle cand e perioada mea de ovulatie - iar eu nu intelegeam ce-are cu mine de prestam la greu

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brotacel83 spune:

buna dragelor,
am citit din urma ca nu am mai intrat de cateva zile.

ramonella felicitari pt sarcina! sa dea Dzeu sa fie bine si sa-ti vezi bebeul sanatos si la termen.

am avut si eu o nunta, sambata dar am stat linistita pe scaun si m-a dansat sotul 2 melodii lente :). am racit cu vremea asta iar de 2 dimineti am inceput sa vomit. am o teama de vomitat mai rau ca copii, mi se trage din copilarie
dupa calculele mele am intrat in sapt 12 si merg maine la eco si apoi la uschi.
va pup.

mutatie MTHRF C677T heterozigot
2 sarcini oprite din evolutie la 8s, inainte sa aflu de mutatie, acum cu voia lui Dzeu insarcinata a treia oara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

brotacel - felicitari. Abia astept sa vi cu vestile bune de la doctor!

fetelor, pe mine tocmai m-a intrebat sotul daca vreau sa botezam un copil (o fetita nascuta cu mari probleme, dupa ce parintilor li s-a spus ca fata are sindrom down, au facut amniocenteza, au stat cu sufletul la gura pana in luna 8, au refuzat sa creada ca au copilul bolnav si s-a dovedit ca fata e sanatoasa). Unul dintre prietenii mei care este preot mi-a spus ca in credinta crestin-ortodoxa, botezul unui copil este foarte bun pentru un cuplu care-si doreste un copil ce intarzie sa apara. Nu stiu daca este intr-adevar asa, avem o oaresce gaurica financiara, dar am hotarat sa-i fim nasi. Asa ca luna viitoare suntem nasi de botez si-am sa stau cu fundul pe cadita, am sa intru in ea si-am sa-mi iau apa la borcan sa mi-o torn in cap doar-doar s-o prinde un bebe si la noi

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Aristica felicitari din tot sufletul pt decizia luata, este un lucru minunat sa fii nasica de botez. Si eu imi doresc f tare sa fiu nasica de botez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dangabriela spune:

Ce fac mutantele mele dragi??
Vroima sa va spun ca mi-a raspuns si mie dr U, si mi-a zis ca nu e nevoie sa vin acum la dansa, ci cu urmatoarea eco, pt ca in jur de 28 de saptamani imi va remodela schema de tratament( probabil imi va mari doza de clexane).
La mine problema va fi daca sa intrerup sau nu Aspenterul, stiu ca dna U asa recomanda dupa 28 saptamani, dar dr mea, cica sa mergem cu el pana la 10 zile inainte de nastere.
Mai e cineva in situatia asta?? Adica sa fi deasit 28 s dar sa nu intrerupa Aspenterul??

gravidute si viitoare gravidute!!!

FVL heterozigot, 23 de saptamani

Mergi la inceput