Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (63)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

apar si eu la ora cam tarzie pentru a cere un sfat de la voi. gaza mea adoarme mereu la 9, maxim 9.30 seara. totul bine si frumos, dar de o saptamana se trezeste dimineata la 6 si patruleaza in patut, chitaie si intr-un final plange daca nu e bagata in seama. chiar daca incerc sa o adorm, nu vrea sub nici o forma si are o energie teribila, iar eu sunt o leguma. pana acum o saptamana se trezea la 7, uneori chiar si 8 si ma simteam si eu in stare sa tin pasul cu ea. am inercat sa mai trag de ea seara, poate adoarme mai tarziu, dar la cel tarziu 9 jum i se sting felinarele.
in rest ne laudam cu multa voie buna, joaca cat cuprinde, explorat in bucatarie in toate dulapurile, pasiune pt fierul de calcat etc etc. am mai impuscat si eu cate o cearta cu sotul, tot cu el m-am impacat si lupt si eu cat pot sa am armonie in familie, caci tare ma intristez cand citesc de necazul unor mamici.
pun si eu pozici noi pe picassa.
o seara buna all

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Hai ca am timp,

Rebi, Mara e minunata, intr-adevar bronzata si foarte scumpa. Dar nici Luca nu e mai prejos.
Yaia, e superba ultima poza, doooamnee ce frumoasa e.
Alina, ai doua minunatii de fetite. Oare si Iustina va avea parul cret ca al Ioanei? Este speciala asa cu parul cret.
Oana], poza aia cu "mi-a cam crescut burta" e geniala. La aia cu genele, am comentat acolo.
Child, multumesc pentru parola. In prima poza zici ca e dintr-o reclama Albert, o revista ceva. Sunteti de vis toti trei. Felicitari pentru asa o familie frumoasa.
Irene, Diana mi se pare ca seamana tare mult cu tine. Dintr-o mama frumu tare a iesit o fetita adorabila cu niste ochi albastri superbi.
CoriMami, Eliza e perfecta, asa cum bine zice body-ul acela. Imi place cum te mangaie in poza trei, doua frumoase.

Aici m-am oprit ca mi-e tare somn. Nu stiu daca a mai pus cineva poze noi, le vad maine. Acum am avut ceva timp, nu stiu cand voi mai avea. Ma uit la toate pozele dar nu apuc sa zic mare lucru. O sa incerc sa fac cate un comentariu in album.
pe toata lumea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irene26 spune:

Sa ne luam de mana Iliaraluca! Astazi am invatat amandoua ceva nou. Multumesc mult pt complimente!
Andra, mai dar tipul care v-a cununat arata ca Richard Gere, dar mai scund! Ai observat?
Babyangel, arati excelent!

Poze

Irene, mami de Diana

It's not how good you are, it's how good you want to be.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Anca, eu nu vad pozele tale. Unde sunt? Vreau sa vad si eu noua tunsoare. Thnx pentru parola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna seara, fetelor!
Eu sunt printre borcanele de dulceata de corcoduse , ciorbita am terminat-o. Astept sa fiarba dulceata si-apoi sa o pun in borcane.
Pana fierbe dulceata, citesc ce s-a m scris. Sunt cu telefonul in bucatarie.
Nici la mancare nu pot sa stau fara forum.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui iliraluca

Alina, ai doua minunatii de fetite. Oare si Iustina va avea parul cret ca al Ioanei? Este speciala asa cu parul cret.

Ileana si Kira Maria (11.03.2010)

poze


M-am uitat pe ultima pagina si-am vazut mesajul tau.
In primul rand iti multumesc pt complimente.
In al doilea rand, nu stiu cum va avea parul Justina, imi doresc si eu sa-l aibe cret.
Ioanei i s-a incretit parul dupa 1 an.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Da, andra_s a crescut Ioana, si eu ma minunez cand ma uit la pozele cand era mica.
stanucel si eu tot Nan ii dau Justinei, de la 6 luni incep cu Nan 2, iar cereale ii voi da, de la Humana, Nestle, Milupa.
Si eu stau 2 ani acasa..numai cele care nu alta solutie se pot intoarce la servici, desi cel m bine e langa puiul tau.
sanzi da, seman cu fratele meu. Cand eram mici (la gradinita) ziceai ca suntem gemeni.
Multumesc pt urarea sotului (da, a fost ziua de nume).



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Gata si dulceata!
Mai am de citit 2-3 pagini si de vazut poze si apoi merg sa ma culc.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

oanka cu timpul poate isi revine la programul ei de somn..1 h -2 in minus, stiu ca, conteaza, dar e bine ca nu te trezeste noaptea.
iliraluca am vazut pozele voastre. Si voi cu laptop-ul?
Rebiana am vazut-o si pe Mara scumpa.
Yaia si bebeluna ta e tare frumoasa .
Pe Eric cu ochisori superbi, mai ales genele.
..si cam atat. Merg sa ma culc!
Noapte buna!



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui andra_s
- m-am delectat cu albumele Erinei, puiul de foca e sublim, iar Daria e superba, cat despre tine, te-am admirat in kimonouri, mai, tu ai multe de povestit







Draga Andra multumesc mult! M-a binecuvintat Dumnezeu cu doi copii frumosi si buni.

Cit despre Japonia, povestile au fost spune la vremea lor. Pentru viitor imi propun sa redactez jurnalul de atunci si sa il public pe wordpress. Nu stiu daca imi va ajunge timpul...pina si albumele Dariei nu am reusit sa le organizez...

Iti las in schim un blog foarte interesant>

http://japonia-departe-aproape.blogspot.com/

-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput