Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (63)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

am vazut.o pe diana, se distreaza in premergator

oana te votez mereu dar nu mai scriu bucatile de carne :)))

i.am facut dimineata jumate de piersica si jumate de mar, a mancat tot

acum de pranz i.am facut pt azi si maine sa aibe: un dovlecel mare, 1 morcov, fasole verde, jumate de cartof si un pic de pui, a iesit atat de bun incat abia astept sa.l refuze sa.l mananc eu!

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marsy_baby spune:

Salutare !!!


Flory_bianca - noi adormeam cu aspiratoru,noi si mancam pe sunetu lui,chiar si noaptea , iar dimineata imi zicea vecina : "v-ati apucat de renovari?"
Rebiana - ms frumos pt parola
Noi suntem mai agitati azi, am fost afara la plimbare e chiar placut acum Dari se uita la BebeTv pana iau si eu o pauza de respiro k suntem fara tati kare e plecat la Cluj...
O duminica frumoasa 22ror!

Mami de minune mica, Daria Marcela 26.02.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Rebi, da, bb3, ti-am zis ca nu stiu unde imi e capul azi...
Irene, am vazut filmuletul cu Diana, ce cumintica sta! Se vede ca ii place jocul... Am vazut ca nu atinge cu picioarele de podea. Ai pus-o special asa? La Mara am coborat scaunelul cat sa se plimbe. Chiar ma uitam ca de luna trecuta parca a mai crescut, are picioarele mai lungi.
Editez: intre timp am vazut pozele si atinge de podea, nu ma mai intreb cum se deplaseaza.
Am vazut poze cu Alexia de Yaia, e fetita mare si tare frumoasa. Poza 7 e preferata mea, are o coafura tare stilata si niste ochi patrunzatori. Are ochii negri?
L-am mai vazut pe Eric de Oana atent la desene deja. Nu stiu daca am zis, dar mi-au placut mult si locul de joaca si salopeta aceea bleumarin, cred ca de blugi era.
Ioanact, intr-adevar, semanati tu si fratele tau. Sa-ti traiasca sotul, am inteles ca ieri a avut onomastica. Si pe Mara o chinuie gingiile ca si pe Justina, dar fara rezultate, tot babuta stirba e.
Child, Albert e dragut tare, in orice costumatie, chiar si in cea de sumo. Ce frumos, are tati baiat mare, cu care sa stea la un pahar de ziua lui...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irene26 spune:

Sanzi, da, am ridicat premergatorul, ca sa poata aluneca rotile in voie! Era asa de distractie. Sta asa cuminte numai cand vede telefonul ca s-o filmez, ca in rest, tipa de mama focului si rade cu gura pana la urechi!
Roxana, ca tot esti pe faza, cum pot inlocui url-ul asta mare al pozelor cu doar Poze, asa cum ai scris tu?

http://youtu.be/TIOymMFVktM - Diana jucandu-se cu tati si un prieten

http://community.webshots.com/user/irenmir74?vhost=community

Irene, mami de Diana

It's not how good you are, it how good you want to be.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Denisa, Andra, multumesc frumos pentru parola. Rebi, este simptomatic cu genul de parole pe care le alegi.



Ileana si Kira Maria (11.03.2010)

http://picasaweb.google.com/ilenuta79/PozeKira#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna fetelor!

Am ramas de caruta rau! Nu am mai reusit sa intru , nici macar sa citesc! daramite sa mai scriu!

Eu am fost f prinsa sa caut babysitter. e destul de greu sa gasesti pe cineva part time care sa vina asa..avizata cu o zi doua inainte! dupa 1000 de telefoane si vreo 10 selectionate am gasit una care vine de maine si mai am vreo 2 de rezerva .

In rest am tot fost pe la apartament caci au inceput lucrarile acolo si tot apar mici problemute de rezolvat, chestii neprevazute asupra carora a trebuit sa decidem (caci implicat nou cheltuieli) and so on...

Acum am inceput deja sa pregatesc lista cu ce sa iau la mine ptr cele 12 zile in tara. Plecarea e joi dimineata. trebuia sa fie un zbor direct de doar 2 ore. dar din motive comerciale l-au facut cu oprire in Timisoara asa ca trebuie sa mai ard gazul de pomana si pe acolo cam o ora.

In rest a trebuit sa mai tratez si cu o depresie post partum a sotului care s-a saturat sa discute despre pampersi , pape si sa umble doar prin magazine de bebelusi. asa ca noua lui distractie era sa dea apa la moara unei colege care ii trimitea mesaje sa-i zica cat de draguta si distractiva a fost discutia lor si ca spera sa mai pice pe aceasi tura cat de curand ca ii e dor de el si nu mai zic cate balarii scria ea pe acolo....Intamplator am gasit emailurile si am discutat cu el , explicandu-mi ca n-are nimic de a face cu colega , ci doar ii era dor de discutiile noastre pe "n" teme si cum cu mine nu mai era de discutat ca eram mereu pe forum (adica aici) a stat si el la taclale (chestie pe care n-o facea inainte) cu o colega. si colega care era singura si nebagata in seama , s-a aprins toata si a crezut ca i-a pus Dzeu mana pe cap! Oricum, ideea e ca situatia asta ne-a ajutat sa ne trezim un pic la realitate si sa incercam sa mai facem si ptr noi ceva , nu 100% din timp dedicat lui Ricky.

Nu mi-a fost usor la inceput crezand ca-i ceva mai serios dar si el a venit acasa si a bolit 3 zile ptr ca si-a dat seama ca a gresit si mai ales ptr ca a zdruncinat destul de tare un element de baza al oricarei relatii si anume increderea! stiu ca el si-a invatat lectia , iar eu mi-am dat seama ca daca "ii dau de lucru" in dormitor nu inseamna ca e totul ok ptr ca lui ii lipseau momentele noastre de tandrete, romantismul, discutiile despre in luna si in stele si toate celelelalte mici dar mari detalii care ne-au aprins inimile cand ne-am indragostit.

Asa ca acum, printre pampersi si pape incercam sa refacem loc putin cate putin acestor detalii importante ptr noi.

Intr-un fel ma bucur ca s-a intamplat asa ptr ca a fost ca un dus rece care ne-a trezit la realitate. El ma ajuta atat de mult cand era acasa incat credeam ca e totul ok. dar uite ca erau multe lucruri nespuse , lucruri pe care si eu le simteam la fel dar la randul meu nu le exteriorizam ptr ca nu prea gaseam ocazia potrivita...

V-am impartasit un pic din aceasta neplacut episod ptr a trage un semnal de alarma. stiu ca fiind atat de prinse cu iepurasii nostrii uitam sa udam la radacina si floarea care este relatia cu partenerul de viata si care are si ea nevoie de ceva atentie.

Sper sa reusesc sa va scriu curand, poate cand voi fi in tara. zilele astea ma ocup de pregatirile ptr drum.

Va pupacesc







de Riccardo

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

wow nafi! da ai dreptate a fost un semnal de alarma, ai procedat foarte bine

irene incerc sa pun aici url, dar daca il scriu nu apare cum trebuie ca sa.l poti vedea, asa ca da quote la mesajul meu si ai sa vezi jos la semnatura cum e bagat linkul si cuvantul poze, in loc de adresa mea catre poze, bagi pe a ta

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

IRENE scrii url="http://community.webshots.com/user/irenmir74?vhost=community", totul intre paranteze patrate, apoi scrii POZE si din nou [/url]
ILEANA

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irene26 spune:

Poze

Multumesc fetelor, dar ceva nu-mi iasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Citat:
citat din mesajul lui irene26

Poze

Multumesc fetelor, dar ceva nu-mi iasa!

In primul rand am vazut ca nu pui linkul.Si prima paranteza patrata nu o inchide dupa url ci dupa ce pui si linkul

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS(11.03.2010)
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/
AMR....7KG

Mergi la inceput