Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (63)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Nafi exact despre chestia asta am discutat cu nasa zilele astea la o cafea.M-a sfatuit sa mai am putintica grija si de sot nu numai de Maria.Dar de mine cine are grija?.Ei de ce nu au gura sa vb daca ceva nu le place?De ce trebuie sa gaseasca intelegere la o colega\vecina\prietena?
S-a trezit puiul..revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

sacul asta ziceam ca mi-.a placut
http://www.ikea.ro/product/show/code/40133404

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Citat:
citat din mesajul lui nibi_niki

Nafi exact despre chestia asta am discutat cu nasa zilele astea la o cafea.M-a sfatuit sa mai am putintica grija si de sot nu numai de Maria.Dar de mine cine are grija?.Ei de ce nu au gura sa vb daca ceva nu le place?De ce trebuie sa gaseasca intelegere la o colega\vecina\prietena?
S-a trezit puiul..revin

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS(11.03.2010)
www.flickr.com/photos/44856184@N03/" target="_blank">POZE
AMR....7KG


Sa stii ca aceleasi intrebari mi le-am pus si eu. dar e greu de raspuns. adevarul e ca e f usor sa cazi in capcana , sa te lasi dus de val si sa te trezesti ca ai dat cu bata-n balta! Fiecare din noi cred, are o doza de egoism ascunsa bine si cand obosesti sa lupti cu o situatie stresanta , intri intr-o situatie din asta in care ptr un moment te gandesti doar la tine si daca mai si nimeresti sa fii la locul potrivit (adica departe de casa) cu persoana potrivita ( o tipa draguta, singura si disponibila) , e f usor sa faci praf tot ce-ai cladit.

Bine macar ca sotului meu ii lipseau doar discutiile relaxante, amuzante, chestii destul de inocente la urma urmei! asa macar n-a facut nici o greseala fatala ca altfel era dezastru! era ea cea aprinsa si insinuanta.... dar am rezolvat-o scurt cu un email "cutit" sa zic asa in care am facut-o de comanda cu fraze elegante si ironice care sper ca i-au mers la inima!





de Riccardo

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

sacul asta ziceam ca mi-.a placut
http://www.ikea.ro/product/show/code/40133404

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE



Feteleeeee, care ajungeti prin Ikea, luati-mi si mie va rog sauclet asa cum a pus Roxi, pe albastru. Vi-l platesc si transport si tot. Va rogggg, mi s-a pus pata rau.

Nu am apelat pana acum, dar mi s-a pus rau pata si e si ieftin. Plssssssssss.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Buna seara fetele,

Am venit si noi de la aniversarea de 1 an al verisorului "vienez" . Codrin a fost extrem de cuminte si scump. Am facut multicele poze si poate pun si eu cateva pe contul comun.

Stanucel, zici ca nu pleaca sotul de acasa, dar macar se lasa de prostii sau vrea sa locuiasca cu voi, dar sa-si continue aventurile

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 6-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

oana si mie mi s.a pus pe sacul ala, dar pe rosu :))
l.a vazut ivan pe eric si a zis: ese es mi amiguito! :)))

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Am pus si eu poze noi pe contul comun.

Rebi am citit apoi motivele. Relax, cred ca deja stii ca nu sunt suparacioasa Am vazut pozicile..cea supraetajata e betoooooon!!

Oana votat oua si paine!

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 6-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

oana si mie mi s.a pus pe sacul ala, dar pe rosu :))
l.a vazut ivan pe eric si a zis: ese es mi amiguito! :)))

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE



Sa-i dai un un gran beso lui Ivan cel scumpic. Mai mai ce ii mai poare capusorul ala.

Si eu ma gandeam pe rosu, dar mai vad eu.

Apropo, Nafi imi pare rau de situatia prin care treceti. Sper sa gasiti calea de mijloc. Iar increderea sotului trebuie recapatate. Sunt convinsa ca se va lupta sa o faca.
Oricum ii dau dreptate si lui Niki. Pe noi cine ne mai rasfata???
Eu una incerc sa imi gasesc timp pentru amandoi. Si prefer sa ne implicam pe amandoi in cresterea copilului, decat sa gasesc eu o portita doar pentru sot. Eu de exp in weekend il iau pe Eric intre noi si merg si aduc cafeaua in pat. E ceva ce faceam de cand ne cunoastem, acum e si Eric la mijloc. Si nu ne incurca cu nimic ca el isi mai face un somn chiar atunci dupa ce se joaca cu noi. Pana vin eu cu cafeaua sotul il adoarme si ramanem noi sa o savuram si Eric dormind anga noi.

Mno, v-am tzucat. Ne auzim maine la cafea pe forum ca sotul nu mai e sa i-o duc in pat asa ca v-o aduc voua.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Oana si multa sanatate sotului!

Intr-adevar sotul va trebui sa faca ceva efort sa-mi recastige increderea deplina , asa cum era pana de curand. ptr mine a fost un soc deoarece el se implica in cresterea lui Ricky mai mult decat orice tata am cunoscut! plus ca face in casa de toate calca, pune masina de spalat, duce gunoiul, gateste, "imi da liber" sa merg la sala sau la cumparaturi ca sa ma relaxez etc. deci nu pot sa-i reprosez nimic. pe Ricky l-am luat de multe ori intre noi dar nu doarme si nu sta linistit asa ca nu rezolvam nimic. din pacate ricky e un copil f energic, curios si n-are stare deloc! nu ne da nici un pic de repaos si suntem mereu in priza. probabil a fost un moment in care el a clacat un pic. nu-i caut scuze dar nici in cap nu-i pot da ptr ca stiu ca regreta sincer si acum ca si-a dat seama de greseala facuta , nu o va mai repeta.

Oricum, ideea era sa dau un avertisment ca sa nu se mai intample si altora! Acum noi suntem ok si chiar mai optimisti ca inainte Suntem doar noi doi fara nici cel mai mic ajutor si de asta speram ca acum cu o babysitter care va veni ceva mai des sa reusim sa mai mergem si noi la un film, o tura cu motocicleta, o cina romantica etc ..asa cum era inainte.

de Riccardo

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Naficam nasol episodul cu sotu'.e adevarat ca ii neglijam in aceasta perioada si mai adevarat e ca barbatii privesc cu totul altfel toata traba cu paternitateaSi eu imi sustin punctul de vedere ca toti barbatii au o doza de egoism in ei



Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 6-a

Mergi la inceput