Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (63)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Daca a avut cineva discul de vinil, ca amintire:

Partea I:



Partea aIIa:






Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

denisa si noi am avut cateva noptii in care ne jucam,dar au trecut...era asa frumos,eram obosita,dar ma distram...

am vb.cu sefa sa merg la serv.am reuzat hotarat, fara sa ma gandesc prea mult,incep sa am regrete,din vocea ei am inteles ca sa suparat,isi cauta pe altcineva,cred ca mai bn.era sa incep serviciul....voi stati acasa toate cu bebe? s-au unele mamici lucrati...

sunt putin cnfuza,mama sotul,imi spun sa stau ac.cu fetita...

PS
se pare ca sotul nu pleaca de la noi...

doamne ce veselie pe noi aici... adelina este atat de fericita cand vede ca scriu la tastatura,vorbeste si ea cu tastatura,cred ca ii place zgomotul care se aude cand tastez..este fericita si chiuie....

o zi buna
ma duc sa vad poze cu iepurasi...:))


FILMULETE
POZE

mamica de Adelina 16.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Am vazut pozele de pe contul comun de picasa mai devreme, dar nu am mai avut timp de comentarii , incerc acum "din putzul memoriei":

- Alexia e de acum o adevarata domnisorica, este f frumu, si brunetica asa vred ca place tare finlandezilor

- Albert e mortal cu sapca aceea de smecheras de BV

- printesele din CT cu uncheshul lor ... ma minunez cat a crescut Ioana, parca ieri eram la odisee si vedeam poze cu ea micuta, avea un an si ceva parca

- Ericutzu' tare preocupat ce i-o fi pus mami in feeder

- Diana, informaticianul nostru, la un relax in premergator

- m-am delectat cu albumele Erinei, puiul de foca e sublim, iar Daria e superba, cat despre tine, te-am admirat in kimonouri, mai, tu ai multe de povestit

si cam atat, a si Petala, o bomboana cu bandana pe cap

am vazut-o si pe Silvana cum se lafaie in scaunel, bravo

Delia eu lui Ianis ii dau Humana si sunt bune, mai dulci decat Milupa, ca am incercat si d-astea





Poze & www.youtube.com/user/andrastephanie#p/u" target="_blank"> Video

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

am vazut si noi poze,fetita mea a ras la bebelusii din poze... las comentarii pe fiecare poza...

sa va intreb si eu cele care da-ti lapte Nan nestle..cereale tot de la nestle? borcanele cu papa tot nestle? nu mai stam ne-am plictisit si de tastatura...offf ce ne plictisim si trebuie gasit altceva de facut....

o zi buna


FILMULETE
POZE

mamica de Adelina 16.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Oana, multumim pt poveste! Eu le ascultam cand eram mica, de pe casete audio, le stiam pe de rost si le spuneam oricui avea rabdare sa ma asculte. Vad ca e atenta si Mara.
Multa sanatate sotului tau! Cat despre excursia in Rusia, te votez in fiecare zi, sper sa iasa ceva.
Stanucel, eu stau acasa doi ani, daca as puta as si mai mult. Daca sefa ta s-a suparat, treaba ei! Eu cred ca ai facut bine, micuta e cea mai importanta acum. Eu chiar as vrea sa isi gaseasca pe altcineva la servici in locul meu, sa ma lase in pace pana vin, oricum sunt obligati sa ne primeasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Stanucel, eu stau acasa cu Kira 2 ani, sper. La mine este f mare diferenta la bani intre stat acasa si servici cu indemnizatia 85% dar daca idiotii mai umbla la ea de genul 600 la toata lumea probabil la anu, cand face Kira un an ma intorc la lucru. Sa vedem, eu am si naveta de cel Putin 3 ore/ zi.

Despre lapte, ii dau nan2Ha si cereale si borcane ce mi se par mie mai ok. Oricum din ce stiu eu, plus confirmarea doctoritelor mele borcanele si cerealele nu au legatura cu laptele.

Roxana, nepotul meu care are 5 ani jumate ii spune Kirei Kirui si fratelui care este Petru, Petroia. Am observat ca mai Putin diminutiveaza cat zice asa.

Ileana si Kira Maria (11.03.2010)

http://picasaweb.google.com/ilenuta79/PozeKira#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irene26 spune:

Hello fetele!
Multumesc mult de tot pt aprecieri! Secretul este ca nu prea m-am obosit cu nasterea, am avut instalata epidurala, iar eu nu am mai avut treaba nici cu contractiile, nici cu nasterea, care s-a derulat foarte repede, Diana a iesit in 30 de minute. Norocul meu!
Andra, unde-i meniul pe azi? Ori nu l-am observat eu?
2anke, felicitari pt cuvantul ma-ma! A mea zice multe silabe, dar nu pe acestea, cred ca nu-i prea place sunetul.
Freedelia, cele mai bune cereale si biscuiti sunt Milupa, cel putin asta este opinia Dianei.
Diana, sa-ti fie de bine pizza!
Oana, ce amintiri!
Sanzi, imi pare bine ca Mara se simte bine.
Flori blanca, multa sanatate micutei!
Denisa, distractie placuta!
Stanucel, eu cred ca este mai bine sa stai acasa cu cea mica, daca ai aceasta posibilitate, din pacate timpul este ireversibil si ar fi mare pacat sa pierzi aceste momente unice din viata copilului tau.
Am pus un alt filmulet cu Diana, un alt gen de distractie, poate va mai dau si voua ceva idei de joaca.

http://youtu.be/TIOymMFVktM - Diana jucandu-se cu tati si un prieten

http://community.webshots.com/user/irenmir74?vhost=community

Irene, mami de Diana

It's not how good you are, it's how good you want to be.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sanzi
Rebiana, initial citisem ca ai aflat ca ai o fetita in burtica si ma gandeam ca vine bb2!

Hihi, ar fi trebuit sa fie bb3 daca ar fi fost acum in burtica pt ca deja am doi acasa.
Sarbatoream un an de cand aflasem ce ascund burtica, greturile si varsaturile mele :))

Mami de doua minuni: Luca si Mara


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

IRENE cred ca pe site-ul celor de la Protv gasesti despre femeia de 500 kg; la canalul asta spunea Ami ca a vazut stirea.
OANA am votat si azi; carne si oua ai primit, 7 si 17.
Am vazut pozele Alexiei, ale lui Albert, ale Justinei!
Legat de numele de alint, Luca e Lucu’, Lucusoru’, Lucky ~uneori~ iar Mara e Maruska (cu accent pe primul a), Marusku’… ambii sunt kitzi, galusca… etcccc.
STANUCEL eu dau Nan 2 Marei. Cereale am folosit si folosesc de la Nestle, Milupa, Humana.
ANCA nu ti-am mai scris PM pt ca scrisesem aici motivele pt care am schimbat parola sa nu te superi dar asa de limitat mi-e timpul.....

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa distractie placuta!

andra

ileana

sanzi da de la saliva mai tusesc ei asa mai ales cand balesc mult

mama ce m.am speriat cum citesc pe fuga credeam ca anca e in spital si codrin se uita la ea, zic doamne ce s.o fi intamplat, pe urma mi.am dat seama ca e vb de lucas, cand a nascut anca

rebiana da` chiar:)) gand de bb 3 nu ai?

freedelia esti singura, doar tu cu copiii?

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput