sa ne numaram binecuvantarile (cap.7)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Citat:
Insa, sa nu uitam in povestea asta, ca S. poate e obisnuit cu confortul oferit pur si simplu din oficiu barbatilor turci, de catre femeile din familie.
Pe aici de ex, sa zice ca barbatii turci is tinuti in familii ca pe flori, mamele, surorile fac totul pt ei, ei, adora sa iasa in lume aranjati, geluiti, parfumati si ferchezuiti, sa fie pusi la punct, atragatori si frumosi, sa aiba fun printre vestici, cu femei vestice, moderne, insa majoritatea isi ia o nevasta tot din comunitate care sa corespunda cerintelor.


Vic, in Turcia clar nu se intampla asta ! nici un turc nu (asa cum cunosc eu cultura lor) nu s-ar lasa intretinut de o femeie.
Poate cei plecati (gurbetci) se adapteaza si isi pierd orgoliul asta pe drum ,ca am intalnit cazuri si in ro .

Tipul asta ,se comporta ca un om ce traieste o situatie limita : e intr-o tara straina ,fara resurse, fara prea mult talent etc. asa ca, ori devine nesimtit ,ori demn de mila !
Happy, at o serefsizi disari! sen daha iylere laiyksin !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Ana, eu m-am ferit de retelele de socializare ca de draqu`.
Pur si simplu nu cred ca asa as putea cunoaste oameni normali.
Bine, io am tras lozul mare si-n viata reala post-divort
Dar asta-i alta poveste din care am invatat foarte mult.

Vi-am zis ca s-a-ntors oaia ratacitoare aca taica`mio ???
Yuhuuu, nu mai suntem chiar asa singure iar Giulik in sfarsit are si ea un bunic tot al ei din care face ce vrea, bunixo fiind genul plastelina

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***


Daria, sa stii ca mai exista oameni normali si pe net

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Fetelor, eu din greseala am intrat pe subiectul asta , ca nu-s in masura sa dau sfaturi dar sper ca nu va suparati

Dar mi-a ramas in minte parerea lu'sot de vic ,pe la pag 16 - cea cu atentie maxima mai ales cand ai fete si subscriu in totalitate .

Anusca , eu am o prietena singura cu fetita ei si zau ca sunt momente in care o "invidiez' . Au tot timpul niste activitati ingenioase asa cum doar o mama cu fiica ei le pot avea, al treilea nu mai incape si doar o sugestie: faceti chestii noi, locuri noi , las-o pe fetita ta sa aleaga ,sa inventeze ! Momentele aste triste trec ca sa faca loc zilelor senine , ai sa vezi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

multumesc pentru suport
simt un pic ca am monopolizat ,,problema'' lui happy si imi cer scuze daca este asa. Indemnata de ea si de slabiciunea pe care a avut-o ea la un moment dat am simtit si eu sa ma destainui.
Multumesc pentru sfaturi, sincera sa fiu nu ma asteptam la asa de mult suport si va multumesc.
GABI K am alta adresa de mail, alt telefon nu am, dar nu ma simt amenintata, daca nu mi convine inchid si gata.
Alina spui ca o invidiezi pe prietena ta.....se poate, de aia zic ca nu stiu cat este binecuvantare si cat este frustrare. E bine sa faci lucruri noi cu copilul daca ai si posibiltati noi, dar momentan posibiltatile noastre sunt foarte reduse.
Si m-am cam saturat sa ma simt respinsa din activitati de cupluri si m-am cam saturat sa ma duc singura la doctor, la scoala, la magazin, sa mancam singure etc.
De retelele de socializare ce sa zic? Nu am incredere nici eu , nu folosesc prea des, acum efectiv s-a intamplat si ma deranjeaza daca as fi mintita, doar pentru faptul ca sunt o ,femeie singura''.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cred ca pe toate ne apuca disperarea asta si frustrarea imensa. Si mai cred ca e absolut normal.
Eu sunt acum bine tot in urma unui experiment de tot rahatu` si de asta mi-e bine acum. Asta a fost calea mea de urmat si de maturizat

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

M-ai facut curioasa Daria, care este experimentul de tot rahatul prin care ai trecut, daca pot sa te intreb, nu de alta dar poate vine maturizarea si la mine, ca sincer de vreun an incoace simt ca regresez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Happy, esti ok?

anushka, eu am sot si prunc de 15 ani si tot eu trag la sacose
adica impartim sarcinile, si nu stiu cum, dar la mine mereu da cu virgula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

O facui lata si nu ma mandresc cu asta
Am acceptat in viata noastra un barbat care parea cel mai cel mai cel mai cel, dar care s-a dovedit a fi de-a dreptul bolnav si abia scapai de el cu pieile intregi. Asta e povestea pe scurt.
Dar cum din greseli invatam, tot raul spre bine Am cautat si am gasit, d`aia zic ca de`acu` incolo vreau liniste si pace
Bine-nteles toata lumea ma tot freaca la cap ca singuratatea nu e ok, ca , dar faza e ca eu nu sunt singura. Cand voi ramane singura peste X ani, atunci ma voi reorienta

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

http://www.pacalici-online.blogspot.com/

Cuget inca la format si abordare :)) Asa ca astept sugetii. Prietenii stiu de ce.

Mami, Ana si Iris

http://fishing4ever.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Daria, mie de momentul cand va veni fii mea si mi va zice ,,mama l am cunoscut pe Gheorghe pot sa ma mut cu el? de momentul asta mi e frica.ca nici pesti nu ma vad in stare sa tin in apartament.....cat despre mai e timp ce sa zic ? la vara fac 37 de ani;deja imi cade parul,am coronita la 2 dinti si nu ma mai incap hainele.

Mergi la inceput