sa ne numaram binecuvantarile (cap.7)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

s_ana, ideea e ca tu trebuie sa o inveti pe mititica faptul ca un barbat nu se tine cu forta. Orice om este liber sa aleaga cum isi traieste viata chiar daca nu face tocmai ce ar fi moral. Pana la urma el nu era fericit cu voi, si dragostea nu este egoista, nu? Daca il iubiti il lasati liber sa isi traiasca viata acolo unde il trage inima. Spune-i fetitei sa nu fie suparata ca el nu locuieste cu voi. E de ajuns ca el locuieste in inima ei si il poate purta mereu cu ea asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

In curand voi face si eu parte din club, daca ma primiti.
De fapt psihic si sufleteste suntem despartiti,astazi chiar am putut face glume pe seama lucrurilor ce trebuie impartite Putem discuta ca 2 prieteni si un sungur lucru e clar, copii sunt cei mai importanti, se va ocupa de ei si chiar ma va ajuta cand imi va fi greu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Bine ai venit, Claudia.... eu te-am citit dincolo la subiectul tau.
Iti spun din propria experienta: ascunsul, mintitul, inselatul etc..... referitoare la bani sunt grave de tot.

Mami, Ana si Iris

http://fishing4ever.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Claudia, bine ai venit si tu aici
Iti doresc sa se rezolve toate belelele si sa-ti gasesti linistea

Morgano, ai blog fata ?

Raportam ca suntem bine, mandra e la taxu` si eu ma dextrabalez mancand ciocolata Milka cu cafea si beau un Pepsi rrrece

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Da mai femeie, am blog.... de blog, ce puii mei
Pardon, ce pestii mei :P

Mami, Ana si Iris

http://fishing4ever.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Claudia bine ai venit!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Am nevoie de "girlfriends" acum si de minti mai luminata ca a mea nu mai functioneaza demult...
S-a dus dracului de tot starea mea de zen cu care simteam ca eram binecuvintata si simt ca am intrat intr-o furtuna, fara voia mea... Si nu stiu cum sa ies din ea!

Acum spun tot, ca astept pareri deschise, palme virtuale si suturi in fund :)

L-am acceptat pe S in viata mea ca prieten stiind ca nu va fi niciodata nimic mai mult decit atit. Am continuat sa il ajut, sa il indrum si sa il sustin moral de fiecare data cind ii era greu. Imi placea sa petrec timp cu el, sa il ascult si sa vorbim despre de toate. Iar el imi tot spunea despre viata lui, despre problemele lui, despre visele lui si toate alea... Deci cred ca pe undeva icepea sa se formeze o oare care legatura emotionala. Prietenie, intelegere, incredere, alea, alea...
Am fost la party-ul de Craciun, a fost super, m-am simtit super. Am dansat impreuna, am glumit, ne-am simtit bine. Dansul in doi un pic rezervat si stingaci, s-a pastrat distanta :) L-am dus acasa cu masina, un noapte buna scurt si atit.
Mesaje in fiecare zi din partea lui, complimente cu carul : vai ce bine arati, iti sta frumos in rosu, ce ochi sclipitori ai in seara asta, etc, etc... deci vorbaria si flirtul exista din plin...
Are probleme sa isi gasesca de munca. Si-a gasit ceva part time la o cafenea, banii cu care a venit i s-au terminat si a inceput sa dispere.
Pe 13 Decembrie vorbeam cu el la telefon si ii era greu. Mi-a spus ca nu mai poate sta in gazda acolo, daca vreau sa l duc la un shelter pentru ca nu mai are bani. Eram intr-o situatie aiurea rau. Deci aveam o relatie de prietenie, avea probleme si nu puteam sta deoparte. Ah, spiritul asta al meu alturist! Si in prag de sarbatori... Cum puteam eu sa il iau si sa il duc la shelter cu toti cersetorii?? Bineinteles ca l-am adus acasa :) I-am dat dormitorul meu si eu m-am mutat in camera cu Sarah, dorm in patul de jos al patului ei etajat...
Sarbatorile au fost minunate, linistite, acasa. El cu noi tot timpul, se ducea la cursurile lui de engleza si cam atit. De vreo doua ori a iesit cu prietenii in oras, in rest dupa fundul nostru mereu, peste tot. Si-a luat patine si a invatat sa patineze, am iesit peste tot impreuna. Fetele il adora, eu m-am atasat de el...
Functionam ca un cuplu de o luna, fara a fi un cuplu! Adica mincam impreuna, ne sunam de citeva ori zilnic, facem planuri, scoate ciinele afara, spala vasele, faca temele cu fetele, da zapada la o parte, mergem la cumparaturi impreuna, stam la cafea dimineata impreuna. Cind patinam ne tinem de mina :) Ne imbratisam din cind in cind, prieteneste... De pupat nu ne pupam :))

Si acum urmeaza mare mea problema: cred ca am inceput sa am sentimente pentru el, ceva mai mult decit o simpla prietenie. Probabil ca traind intr-o casa cu un barbat, mi s-au trezit dorinti care nu credeam ca o sa reinvie... intelegeti voi. Probabil ca tinjesc dupa o viata in doi completa, cu tot ce inseamna ea...
Sint constienta ca ar fi devastator pentru mine sa incep o relatie cu el.
E cu 10 ani mai tinar... o my God!
Este imoral pentru mine sa vreau mai mult de la un prieten caruia i-am intins mina si l-am ajutat, fara nici un interes. Adica m-as simti ca il pun intr-o situatie aiurea...
Ma simt murdara ca ma gindesc la asa ceva, cu el!...

Si uite-asa am ajuns sa scriu mesajul asta la doua noaptea, cu o punga de vegetale inghetate la cap, plingind :))
Lui nu ii pot spune ce ma preocupa si ma macina... Ar fi ridicol, pe bune!

Astept pareri si pari in cap, sa imi revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Si unde e problema?Lasa asa sa vezi ce face sau zice si el.Ai rabdat atata de la altii chestia asta poate fi chiar placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Of Happy, nu stiu ce as face in locul tau. Poate el chiar tine la voi, poate e doar o comoditate din partea lui, fiindca e mai bine la voi decat la azil, si intr-o zi va pleca fara sa zica adio...

Dar totusi, el sta pe banii tai? Sau are ai lui? Contribuie la cheltuieli?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Happy, de ce crezi ca ar fi devastatoare o relatie cu el acum?

El ce simte? La fel?

Daca da, fiind cu 10 ani mai tanar, e f probabil sa te lase pe tine sa desenezi traiectoria relatiei, mai ales ca sta la tine in casa, pe banii tai si banuiesc ca ai setat de la inceput termenii relatiei pe butonul (pe prietenie) asa ca numai tu poti sa ii schimbi.

Daca nu, ii spui clar ca ai inceput sa simti diferit de prietenie si iti este greu si il rogi sa se distanteze.

Daca nu ti-e clar ce simte, intreaba-l!

Mergi la inceput