Pufi iubiti de ian-feb 2010(143)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Eu m-am indragostit de www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Combined-Steamer-Blender/dp/B003MAJ5OC/ref=sr_1_27?ie=UTF8&s=baby&qid=1285957006&sr=1-27" target="_blank">chestia asta...
ce ziceti?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)


Buna Lorex,

eu am pe asta, poti face mancare pt 2 zile in el, deci 2 portii http://www.amazon.co.uk/Beaba-Babycook-Sorbet/dp/B000T9AZNY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=baby&qid=1286034139&sr=8-1, am facut deja de 2-3 ori si sunt multumita.

Cristina Ingrid Evelina(20.03.2010) si Magnus Tiberius (7.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Alicredo daca esti pe teritoriu Irish....ai fost cumva la vreun spectacol Riverdance?


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Inimii ii este frica sa nu fie ranita si de aceea nu invata sa danseze. Visului ii este frica sa nu se trezeasca si sa vada ca nu mai are nici o sansa. Si sufletului ii este frica de moarte, de aceea nu invata niciodata sa traiasca."




eu ala cu elefantel
numai atentie sa nu fie cu scai la bretele, ca eu asa am si iuria iese cu totul din ele noaptea..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)



Votat teiul

Fetele votati teiul ca cel de la Harghita ne-a intrecut Are peste 12 mii

Votati

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman









astia ne-au lasat sa o luam putin inainte din cauza ca am facut scandal si acum iar au inceput sa triseze..
localitatea aceea are vreo mie si ceva d elocuitori din care marea majoritate sunt batrani...deci nu cred eu ca stau pe net sa voteze teiul...clar e facatura..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)



Ma enerveaza rau. Propun un concurs si ei triseaza de rup

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina30

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Eu m-am indragostit de www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Combined-Steamer-Blender/dp/B003MAJ5OC/ref=sr_1_27?ie=UTF8&s=baby&qid=1285957006&sr=1-27" target="_blank">chestia asta...
ce ziceti?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)


Buna Lorex,

eu am pe asta, poti face mancare pt 2 zile in el, deci 2 portii http://www.amazon.co.uk/Beaba-Babycook-Sorbet/dp/B000T9AZNY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=baby&qid=1286034139&sr=8-1, am facut deja de 2-3 ori si sunt multumita.

Cristina Ingrid Evelina(20.03.2010) si Magnus Tiberius (7.04.2006)



E tare bun.

Eu il am pe asta http://www.vertbaudet.fr/robot-multifonction-babymoov-bebedelice-rouge.htm?ProductId=703253002&FiltreCouleur=0068&CodBouw=300781510&variant=b si sunt multumita. L-am folosit destul de mult.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Fetele, care aveti baby feeder cat ati dat pe el? Sunt incantati pufuletii? Am comandat si noi unul de pe Amazon si abia astept sa vad ce succes va avea pt ca m-a zapacit piticul. Vrea sa pape el singur, numai ca are 4 dinti si rupe bucati f. mari. Mereu tb sa "forez" prin gurita lui sa nu se inece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Alicredo daca esti pe teritoriu Irish....ai fost cumva la vreun spectacol Riverdance?


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Inimii ii este frica sa nu fie ranita si de aceea nu invata sa danseze. Visului ii este frica sa nu se trezeasca si sa vada ca nu mai are nici o sansa. Si sufletului ii este frica de moarte, de aceea nu invata niciodata sa traiasca."




nu nu le am pe cd....de abia astept sa mergem .pe bune...

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina30

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Eu m-am indragostit de www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Combined-Steamer-Blender/dp/B003MAJ5OC/ref=sr_1_27?ie=UTF8&s=baby&qid=1285957006&sr=1-27" target="_blank">chestia asta...
ce ziceti?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)


Buna Lorex,

eu am pe asta, poti face mancare pt 2 zile in el, deci 2 portii http://www.amazon.co.uk/Beaba-Babycook-Sorbet/dp/B000T9AZNY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=baby&qid=1286034139&sr=8-1, am facut deja de 2-3 ori si sunt multumita.

Cristina Ingrid Evelina(20.03.2010) si Magnus Tiberius (7.04.2006)


Daaa mult am mai stat si eu pe ganduri daca sa iau sau nu....imi place philips la nebunie...dar si 100 de euro mii se par cam multi....mai ales ca tre sa ii dau din ce in ce mai neblenduit...si avem steamer separat....dar oricum...e acolo in sufletul meu

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

simplicity, danyelana...nu am asigurare medicala....la medicul de fam e 50 de euro conultatia, green card iti fac numai daca nu muncesti si stai pe social....(ca tampita nu mi-am facut cat am fost in maternitate) la spital daca te duci platesti 100 de euro...nu platesc bebelusii pana in 6 saptamani nimic...nu platesti consultatiile de gravida, vaccinurile, etc. Sper sa nu avem nevoie. au inceput sa ii dispara din bubite....poate trec...va pup

multumim tuturor de urari!

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Fetele, care aveti baby feeder cat ati dat pe el? Sunt incantati pufuletii? Am comandat si noi unul de pe Amazon si abia astept sa vad ce succes va avea pt ca m-a zapacit piticul. Vrea sa pape el singur, numai ca are 4 dinti si rupe bucati f. mari. Mereu tb sa "forez" prin gurita lui sa nu se inece.


Eu am dat 4 lire pe cel de la Nuby, dar fetele luau din Ro de la Primii pasi mult mai ieftin. Mara l-a folosit doar o data, in rest ii roade manerul la greu in timpul mesei. Si noi cu pescuitul bucatilor mai mari din gurita desi cred ca s-ar descurca singuri.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Fetele, care aveti baby feeder cat ati dat pe el? Sunt incantati pufuletii? Am comandat si noi unul de pe Amazon si abia astept sa vad ce succes va avea pt ca m-a zapacit piticul. Vrea sa pape el singur, numai ca are 4 dinti si rupe bucati f. mari. Mereu tb sa "forez" prin gurita lui sa nu se inece.


Eu am dat 4 lire pe cel de la Nuby, dar fetele luau din Ro de la Primii pasi mult mai ieftin. Mara l-a folosit doar o data, in rest ii roade manerul la greu in timpul mesei. Si noi cu pescuitul bucatilor mai mari din gurita desi cred ca s-ar descurca singuri.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg
aproape 7 euro am dat si eu pe nuby aici

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

lilo - la mine nu a avut succes feederul. nu il intereseaza. nu are nici un dinte dar mesteca f bine, nu se ineaca decat daca are f mult in gura, in rest le mesteca pana poate se le inghita. stau f linistita cu el din punctul asta de vedere.

haircut - si A ia septilin. schema ei este ptr 3 luni: 10 zile broncho-vaxom, 15 zile septilin si 5 zile pauza. pe C am zis sa-l las asa fara nimic, nu stiu ...

Mergi la inceput