Pufi iubiti de ian-feb 2010(143)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Nici la noi n-are succes feeder-ul, din pacate. Si eu ii 'pescuiesc' bucatile

In fata Academiei militare este un targ de produse bio, aduse de producatori, de unde sotul meu a luat azi mere golden super, super gustoase, daca intereseaza pe cineva. Si mi-a luat o gutuie mare imi plac la nebunie...

O noapte linistita!

mami de fetita mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Buna seara!

Multumesc pentru raspunsurile la sondaje!

Ne-am intors victoriosi de la shopping, in sensul ca am achizitionat un www.strollers.ro/Carucioare_Usoare/Carucior-Star_329_332_334_codeBER-1002005.aspx" target="_blank">Bertoni Star pana la urma, nu Sun, pentru ca este mai usor (5.5 kg! ) si se lasa in jos aproape la 180 de grade, ceea ce este perfect pentru cand va dori sa doarma, zic eu... se strange carte insa carte pe jumatate, nu stiu cum sa explic, oricum se face atat de mic ca il pot duce pe el intr-o mana si pe Andrei in cealalta!

Vedem maine cum se comporta pe teren...

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Nu mi-ati raspuns la intrebarea cu bostanul
eu i-am dat, treaba voastra
i-a placut!

acum, dupa ce am adormit-o am avut o repriza de tuse de am trezit-o.Se uita cu niste ochi mari la mine, m-am dus lg ea si mi-a cuprins fata cu mainile parca sa ma consoleze.. si a stat asa pana i-am atins eu usor ochii sa-i inchisa ca dormea cu ei deschisi
ma topesc de dragul ei, nu-mi pot lua ochii de la ea, nu ma mai satur s-o privesc, cat e de dulce...e o bobitza speciala,..bobitza mea de aur!


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Fetele, care aveti baby feeder cat ati dat pe el? Sunt incantati pufuletii? Am comandat si noi unul de pe Amazon si abia astept sa vad ce succes va avea pt ca m-a zapacit piticul. Vrea sa pape el singur, numai ca are 4 dinti si rupe bucati f. mari. Mereu tb sa "forez" prin gurita lui sa nu se inece.


Daca n-a raspuns nimeni pana acum, eu l-am luat din Carrefour Orhideea, marca Primii Pasi (singura disponibila) si am dat pana in 10 RON, nu mai stiu exact...

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

ale1212xa,
ai luat raceala de la mine?
Recuperare rapida va doresc.imi pare rau ca si micutul, care tocmai a invatat sa faca la olitza, a racit.

bobitza a cam stranutat azi si parca a tusit mai mult decat de obicei...stau cu grija...Doamne-ajuta sa nu ia de la mine..

Dany,
fain aparatul ala..care sunt cele 5 functii? decongeleaza, sterilizeaza, fierbe, blenduieste si mai ce?


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Fetele, care aveti baby feeder cat ati dat pe el? Sunt incantati pufuletii? Am comandat si noi unul de pe Amazon si abia astept sa vad ce succes va avea pt ca m-a zapacit piticul. Vrea sa pape el singur, numai ca are 4 dinti si rupe bucati f. mari. Mereu tb sa "forez" prin gurita lui sa nu se inece.



eu tot primii pasi am si am dat parca 8 lei
dar daca are dinti nu poate rupe plasa aia??


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina30

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Eu m-am indragostit de www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Combined-Steamer-Blender/dp/B003MAJ5OC/ref=sr_1_27?ie=UTF8&s=baby&qid=1285957006&sr=1-27" target="_blank">chestia asta...
ce ziceti?


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)


Buna Lorex,

eu am pe asta, poti face mancare pt 2 zile in el, deci 2 portii http://www.amazon.co.uk/Beaba-Babycook-Sorbet/dp/B000T9AZNY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=baby&qid=1286034139&sr=8-1, am facut deja de 2-3 ori si sunt multumita.

Cristina Ingrid Evelina(20.03.2010) si Magnus Tiberius (7.04.2006)



nice to see U again!

fain aparatul asta, dar eu m-am indragostit de cel de la avent si pt ca este mai mic, deci ocupa mai putin spatiu in bucatarie, spatiu care imi cam lipseste.
ca asa am steamer dar e urias si-l l-am cam scos din uz..

zici ca numai doua portii ies? adica cam cate grame? ca eu mi-am format ochiul pt cantitati in grame dupa borcanelele hipp..


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

in cat timp ajunge comanda de pe amazon?
ca ma mananca sa iau robotul ala ca ma gandesc ca o sa-i fac supe creme si mai tarziu...si mie de altfel, daca-i atat de simplu....
dar conteaza si in cat timp soseste..


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

in cat timp ajunge comanda de pe amazon?
ca ma mananca sa iau robotul ala ca ma gandesc ca o sa-i fac supe creme si mai tarziu...si mie de altfel, daca-i atat de simplu....
dar conteaza si in cat timp soseste..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)


Parca 2 sapt, daca a fost cineva mai norocos nu stiu....


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Buna seara fetele…

Imi cer mii de scuze ca n-am mai intrat de mult, dar …nu stiu cum sa mai impart timpul asta ca fuge cu o vitezaaa..

Zgubilici e toata numai miscare, trebuie sa stau numai in preajma ei. Singura nu-I place sa stea deloc, chiar daca e la program de joaca trebuie sa ma joc si eu cu ea sau macar sa fiu in raza ei vizuala. Mai sta si cu altcineva (sotul, mama), dar numai daca in timpul asta nu ma vede…se ia cu joaca si uita ca nu-s, dar daca apar iar prin preajma, imediat imi da de inteles ca ea cu mine trebuie sa stea, nu cu tati sau bunica…si plangeeee pana o iau.

Cand doarme (o ora maxim) ma ocup de treburile casnice, iar daca se intampla totusi sa am si eu ceva timp liber, de obicei se nimereste fix cand e tati la calculator si…na, iar nu pot intra.

Numai noaptea, dupa ce-i culc pe amandoi mai intru si eu pe net si, desi imi propun de multe ori sa intru sa va mai scriu cate ceva, apuc numai sa citesc inainte sa adorm cu laptopul in brate.

In seara asta mi-a adormit printesa mai devreme pentru ca nu a vrut sa-mi doarma azi deloc si acum seara a cazut franta si daca tot am terminat si eu cu toate treburile mai devreme am zis sa intru macar sa va salut, sa nu ne dati disparute.

Noutati despre strumfita cu codite? Ce sa va zic? E o dulceata, o ador…toata ziua zice ma-ma. In ultima vreme nu prea mai vorbeste altceva, foarte rar cand gangureste acolo in legea ei…de obicei tace, e foarte serioasa…iar cand vrea sa-mi atraga atentia zice ma-ma, cand e suparata tot ma-ma, cand se alinta tot ma-ma…sunt topita!!!!!

Gangureste rar silabe, dar atunci cand o face e cu scop…sa denumeasca jucaria sau sa indice ceva…am-am (ham-ham cand vede catelul), au-au (miau-miau) cand vede pisica, bam-bam (ursuletul) etc…a, da, si apropos de ursulet, are deja preferinte printre jucarii. Are un ursulet mare de plus roz (de doua ori cat ea) si nu sta fara ala, oriunde ne plimbam prin casa bam-bam e langa ea, daca il rataceste cumva il cauta si tipa dupa el bam-bam pana i-l aduc. Uneori sunt comica tare…cu o mana o tin pe Daria in brate, cu o mana pe bam-bam si uite asa ne plimbam prin casa toti trei cu diverse treburi. Am zis bine ’plimbam’ ca va dati seama ca in conditiile date eu nu prea pot face mare lucru, dar ma pricep de minune sa dau indicatii la altii.

De deplasat se deplaseaza mai mult taras…parca-i in armata la instructie.
Nu stie sa mearga in patru labe, incearca sa se ridice direct in picioare…se impinge in maini si varfurile picioarelor, face un fel de pod pana se dezechilibreaza si cade si o ia taras, apoi iar se ridica pe varfuri….si tot asa.
Ii place pe parchet ca aluneca…se impinge in maini si merge cu spatele si daca o las in legea ei, ajunge in cele mai ciudate locuri…sub masa, sub pat, pitita dupa vreo chestie gen mobila, ghiveci etc.

Se ridica singura in picioare in patut si roade la marginea patutului de zor si stau cu ochii pe ea mai ceva ca pe butelie ca mi-e frica sa nu se loveasca la gurita, ca patutul e din lemn si mi se pare destul de dur.
Dintisori nu are inca…la 8 luni si 2 saptamani e o stirbutza de toata frumusetea…mai e vreun puf in clubul nostru?...ca sa vedem cu cine impartim Nobelul

Cu diversificarea inca ne mai chinuim…inca mai face reactie alergica la produsele lactate (branzica, iaurt) si nu mai stiu ce combinatii de papa sa ii dau. Mi se pare prea monoton meniul nostru…mai tot timpul aceleasi piureuri de fructe si legume…nu stiu cum sa le mai combin ca sa zic si eu ca e ‚altceva’…noroc ca mai variem cu carnita si oul, ca altfel nush ce ne-am face.

Tzitzi inca e la putere…in mod special dimineata si seara, iar peste zi doar pentru somn si alint. Ne apropiem de an cu pasi repezi si eu nush cum sa fac sa o dezvat de dependenta de tzitzi pentru somn si calmare mofturici…deja ne-am facut prima poza ‚ru-si-ni-ca!!!!’ (eu stand in genunchi si ea singurica in picioare in fata mea cu tzitza-n gura…ne prosteam si noi cu joaca si tati tzac cu aparatul…nu va pot pune poza ca e cam sexy si mi-e rusine, plus ca se cam vad suncile….ca la mine AMR-ul e stationar, nici nu urca nici nu coboara, asa ca kilele troneaza linistite pe alocuri…burta, talie, solduri, coapse , dar stiu ca scap usor de ele cand ma apuc de dieta…acusica, peste vreo luna-doua cand sper s-o raresc cu tzitzi suficient cat sa nu o afectez pe fii-mea).

Ce sa va mai zic?
Daca m-as pune pe povestit de adevaratelea mi-ar trebui muuuult timp…ca sunt atatea si atatea momente speciale, achizitii si ghidusii pe care le fac…le traiti si voi pe pielea voastra cu pufii vostri…stiti cum e!!!

Mie una nu-mi ajunge timpul asta…orele, zilele…viata… mi se pare ca fug cu o viteza infernala…vreau sa se opreasca putin sa ma bucur in liniste de clipele noastre impreuna, dar…adun, adun amintiri…cand ma uit in urma ma trec fiori ca nu stiu cand a zburat timpul, ma mai uit pe pozele si filmuletele de cand eram graviduta sau cu zgubilicea mica-mica si parca am trait un vis…nu stiu cand am trait toate alea, au trecut prea repede, mult, mult prea repede…
Daria se transforma din bebelus in copilas, comunic cu ea, imi raspunde, interactionam…maine poimaine ne contrazicem in diverse chestii, apoi o sa ma invete ea pe mine cum sta treaba ca eu deja n-o sa mai fiu in trend cu una-alta….cine stie!!!

Sanatosi sa fim si sa ne traim viata cu intensitate si sa ne bucuram de fiecare clipa frumoasa…


Am ratat multe aniversari…mi-e si jena…

Va urez din toata inima tuturor celor care au aniversat diverse evenimente (zile de nastere, onomastici, casatorii etc) …LML si LMA…sa traiti viata aceea pe care o doriti si o visati…totul sa va mearga lin si nimeni si nimic sa nu va umbreasca fericirea!!!

Eu ma retrag…ca deja am scris mult, dar nu v-am raspuns la nimic concret, doar v-am povestit de noi.

O sa incerc sa mai intru si cu raspunsuri nominale concrete…dar nu promit…incerc!

Stiu ca unele dintre voi mi-ati mai adresat intrebari diverse pe parcursul discutiilor…nu va suparati ca n-am raspuns si nici nu apuc s-o fac prea curand…sper totusi ca ati gasit raspunsurile pe care le-ati cautat…

Va pup!
Noapte buna si linistita!








Mergi la inceput