Ghiocei de Martie-Aprilie***256***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Pisigri referitor la patania ta cu bunica eu zic sa o lasi asa cum a picat, trebuia sa reactionezi pe loc asa mi se intampla si mie sa imi para rau ca nu am zis ceva pe loc.
Am revenit si eu de la capitolul anterior si m-am delectat cu pozicile voastre f faine.
Felicitari noii doctorande!!! Felicitari nasicilor si mamicilor.
Sa va distrati la sovata si sa aveti parte de vreme buna cu mult soare.
Pun si eu o intrebare mamicilor care au trecut de alegerea gradinitei si au dus copiii acolo. Care au fost criteriile cele mai importante in alegerea gradinitei? Eu mi-am facut o lista de intrebari, sincer sunt mult prea perfectionista si nu voi gasi o astfel de gradinita. A-ti vizitat gradinita inainte de a lua decizia cea mai corecta? Eu ma tem ca nu voi gasi o gradinita particulara pana in martie cand va trebui sa il duc pe Radu.
Ce ma seaca cel mai mult este ca nu voi fii niciodata sigura daca serviciile oferite vor fi la inaltimea asteptarilor mele. Va dau un exemplu vi se pare ciudat sa am pretentia de a avea o optiune de backup pe mancare servita acolo in conditiile in care radu este mai sensibil la stomac si trebuie sa tina regim mai multa vreme iar trecerea a alimentatia normala o fac treptat??? indiferent de varsta??? Aici educatoarele imi vor zice ca daca este in covalescenta sa il tin acasa.... noua ne-a luat 1 luna sa ne revenim dupa o enterocolita virala .....
Simt ca ma voi enerva la culme ceea ce voi gasi pe piata...
Astept parerile voastre.

http://family.webshots.com/album/571720469OjAmWI?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Novus, nu stiu pina miine seara cind ma intorc de la Cluj. Nici Jambo nu stie, evident. Eu inca sper.

Multu ca mi-ai dezvaluit continutul bagajelor tale





Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

si sa nu treaca ziua fara sa-mi pup zdravan niste "febleti" de pe aici:

pitonas dragalas care ma termina cat e de dulce si scumpic Victor Andrei,ghiocel de Gigelica pe care o pup de mii de ori (ca stiu eu ca parca ar simti nevoia acum) si de la care astept oricand are nevoie un PM "maaaaare si lung si detaliat, si cu amanunte"
nora mea dragalasa si eleganta Lena,ghiocel de Raaluca
sprancenata mica si ochioasa Ana,ghiocel de Cris_tinaus

sa cresteti mari si frumosi puiuti mici!!!

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Iuuuuhu! Ma bucur ca o voi cunoaste si pe Mihaela



Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Adevarul e ca s-a stra ns o gasca ce nu trebuie ratata, de aceea s-au epuizat camerele ! Abia astept sa stam la povesti !!!!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Iuuuuhu! Ma bucur ca o voi cunoaste si pe Mihaela



Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian




Da si eu ma bucur tare ca vina Miha

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pisigri, nu vreau sa fac pe lupul moralist, nici sa te supar dar eu pe bunica mea as trata-o -si o tratez- ca pe...o bunica: o respect (desi ne tutuim ), o iubesc si incerc sa o inteleg cind nu sintem tocmai pe aceeasi lungime de unda. Stiu ca bunica ta e mai "problematica" dar incearca sa o intelegi. Eu i-as spune frumos unde si de ce cred eu ca a gresit dar IN NICI UN CAZ nu m-as certa cu ea. Stiu ca te poate face sa-ti pierzi rabdarea sau sa-ti iesi din minti dar tu ai avantajul incontestabil al virstei. Mi se pare o idee buna sa vorbesti cu educatoarele pentru siguranta Pisilincii, dar eu personal n-as vorbi-o "de rau" pe bunica mea in fata unor straine; cu atit mai mult cu cit e si "bolnava".
Stiu ca situatia e mai complexa si mai complicata decit pare sau decit o cunosc eu, de aceea te rog sa ma scuzi ca mi-am permis sa-mi dau cu parerea in necunostinta de cauza; mai stiu ca de pe pozitia mea e usor sa fii tolerant dar eu, pur si simplu, nu-mi pot imagina ca as puta supara o bunica!



Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Anaan, nu mai fi suparata si priveste partea plina a paharului: de vineri seara sau de simbata dimineata dar macar VII la Sovata!
Asta imi tot repet si mie de cind stiu ca e FOARTE probabil sa ajungem doar simbata dupa masa.

si un de incurajare.



Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Cum stii tu sa sintetizezi esenta esentelor!


PS. O sa ziceti ca-s nebuna dar pentru citeva fete de aici, mai ca m-as face iar studenta sa ma mut cu ele intr-o camera stupida de camin
PPS. Sa nu fie cu suparare, toatele fetele imi sint dragi dar unele sint..."febletzuri"


Citat:
citat din mesajul lui novus

Adevarul e ca s-a stra ns o gasca ce nu trebuie ratata, de aceea s-au epuizat camerele ! Abia astept sa stam la povesti !!!!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)







Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Am intrat sa zic fetelor plimbarete: Distractie placuta si sa aveti vreme frumoasa!Pisigri, eu zic sa o lasi in pace pe bunica ta, eventual daca mai repeta faza sa ai o discutie serioasa.

Mergi la inceput