Albinutze de Mai-Iunie[90]Alic, te vrem soferita!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

cosminica, asa mai merge. bravo printesico!!

philip, ce s-a intamplat ?? vreo raceala pacatoasa>?? baietii ce fac?? multa sanatate de la noi !!

alynta, stiu ca e greu, dar va tre si perioada asta. important e sa fiti sanatosi. sunteti o familie frumoasa. tot respectul, cu riscul de a ma repeta.
la mine e doar unul singur mic si tot galgie este, dar la tine, cu 2 mici care se joaca si o micuta care are si colici... e si normal sa fie mult zumzet. probabil vecina ta are copii mari sau nu a avut deloc copii, de face nazuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

oana mvt, si matei al mau ar fi trebuit sa aiba vreo 3 randuri de dinti. noi am avut pana acum 2 zile ff multe treziri, si cate 15 - 20, asa ca te inteleg perfect.

stiti ce facea matei azi noapte, la ora 3?? canta de mama focului. noi dormeam si m-am speriat asa de tare...si el facea na-na-na, stand in picioare in patut. pana la urma, a adormit el singurel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Pup fetele, nu stiu nici capul unde mi-e, Larisa si-a stricat complet programul de somn, adoarme, o pun in patut, si dupa 10 minute e la noi in camera sau in pat la sora-sa tragand-o de par, o adorm si apoi se tot repeta faza asta, azi-noapte cred ca a facut asa de 50 ori . Ieri am fost plecati toata ziua, am mai rezolvat cate ceva, dar tot in urma sunt cu multe, imi fac liste cu ce am de facut si uit unde le pun .
Otilia, .
Adriana, pt candidoza exista candida in primul rand, apoi mai merg sulphur si silicea parca. Schema de tratament nu pot sa-ti scriu acum, daca imi dai mai multe detalii despre simptome pot sa-ti scriu ce as incerca eu sa fac.
Alic, , si eu am picat prima data la traseu dupa ce luasem 26 pct la sala, am dat cu o politista blonda care m-a bagat intr-un pasaj aglomerat si apoi m-a picat pe motiv ca am pus frana in panta . Am crezut ca glumeste, ca mersesem bine peste tot, parcarea laterala iesise la fix, nah, stii ce vreau sa zic. Cand m-am lamurit ca vorbeste serios i-am zis ca data viitoare nu mai pun frana in panta, ci intru direct in ala din fata, asa imi da permisul? Am avut noroc sa nu mai dau peste ea data urmatoare, am dat pe polei intr-un noiembrie cu un politist care ma invata sa parchez lateral pe polei pozitionand masina in locul liber si impingand-o din lateral. A fost de gasca, m-a pus doar sa intorc la linia de tramvai si sa merg inapoi.

Fug la treburi ca am uitat sa intind rufele si sa mananc. Asta n-ar fi nimic, alaltaieri era sa uit sa iau fata de la gradinita .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

otilia ce tare bine ca s-a culcat singurel la loc
carla sper ca noaptea asta sexoasa sa nu se mai repete..garcea..si blonda...oare de ce nu ma mira??

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare! David a reluat gradinita! Dimineata cand l-a dus taicasau tremura de emotie! Fata a fost sp[alata si doarme linistita! Matei a luat somn! Parca e prea liniste!
Carla da' "comica" fiicata cu trasul de par! Cred ca esti obosita!
Alic fruntea sus! Trebuie sa fie bine!
Otilia uite ca azi "respir"! Vecina mea e o asistenta sclifosita de 60 de ani cu baiat insurat! De multe ori mi-a batut in usa, dar cu pumnul! Eu nu o bag in seama si nu-i deschid! Sotul care este un domn sta la discutii cu babeta calm, si-i da explicatii! Eu cand o vad ma apuca nervii... Are tupeul sa zica sa ne putem covoare groase, ca alearga copii prin casa, ca nu poate dormi(bucataria mea e pe dormitorul ei) etc... Nici nu raspunde la salut de multe ori-mie ca o ignor!
Cris o fac cu placere de fiecare data! Stiu ca si voua vii draga Maria! Eu o pup mereu!


Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

carla, oare ce-or avea piticii astia ai nostri de se tot trezesc noaptea?? al meu canta, a ta se plimba din camera in camera... si culmea, in timpul zilei noi ne prelingem de oboseala iar ei sunt fresh.

cris, meniul pe azi??

alynta, sa inteleg ca am avut dreptate. vecina a uitat cum e sa ai copii mici in casa. daca tot veni vorba de covoare, poate ar fi bine sa-i sugerezi tu cumva sa-ti cumpere covoarele cele mai groase pe care le gaseste pe piata , ca voi trebuie sa dati banii pe pampersi si mancare la copii. si vei vedea ca se linisteste.
sa ne povestesti cum a fost ziua de azi pt david la gradi, dragul de el.

beca, ce faci?? cum te simti?? asteptam sa ne mai scrii meniuri interesante.

meniul zilei
- dimineata - mar cu nectarina si cereale
- amiaza - ciorba de pui cu smantana si zmeura la desert
- la somn - 250 ml lapte
- la trezire - mancarica de dovlecei cu rosii si o bucatica de unt
- seara - piure de cartofi cu piftelute (de la noi) si un iaurt muller de banane
- la somn - 250 ml lapte




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

Alic, , si eu am picat prima data la traseu dupa ce luasem 26 pct la sala, am dat cu o politista blonda care m-a bagat intr-un pasaj aglomerat si apoi m-a picat pe motiv ca am pus frana in panta . Am crezut ca glumeste, ca mersesem bine peste tot, parcarea laterala iesise la fix, nah, stii ce vreau sa zic. Cand m-am lamurit ca vorbeste serios i-am zis ca data viitoare nu mai pun frana in panta, ci intru direct in ala din fata, asa imi da permisul? Am avut noroc sa nu mai dau peste ea data urmatoare, am dat pe polei intr-un noiembrie cu un politist care ma invata sa parchez lateral pe polei pozitionand masina in locul liber si impingand-o din lateral. A fost de gasca, m-a pus doar sa intorc la linia de tramvai si sa merg inapoi.

Fug la treburi ca am uitat sa intind rufele si sa mananc. Asta n-ar fi nimic, alaltaieri era sa uit sa iau fata de la gradinita .


multi tampiti exista pe lumea asta...cum sa nu pui frana in panta? trebuia s-o tii din ambreiaj sau ce? doameee fereste!
ei, de asta ma tem eu, sa nu fie polei, sigur va fi la sf lui nov, inceputul lui decembrie
nu stiu cine m-a pus sa intru in hora, dar acu' tre' sa joc, nu? ca doar sunt ceva bani la mijloc si stii ce ma doare sufletul? si pe timp ce trece am senzatia ca as fi putut lua, desi azi am auzit de o tipa care a intrat la politaiul asta a7-a si cica ii picase pe toti inainte, in frunte cu mine si la coada cu ea...
ai grija de fata, nu esti prima mamica pe care o aud c-a uitat-o

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

azi am fost la cules castane , dar nu pot pune poze in picasa pt ca am uitat parola...

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Otilia a fost binisor la gradi! A dormit, iar la masa a mancat paine! Nu a mai plans!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

Salutare albinute!revin si eu,intarziata ca intotdeauna,dupa o pauza de aproape o luna.scuzati absenta indelungata dar sunt extrem de ocupata.copila e fffff agitata,si-a facut loc a 4-a maseluta,la fast food trebuie mereu facut cate ceva,parintii mei sunt cu apartamentul in renovare,deci e dezastru pe la ei iar noi tocmai vrem sa ne apucam de schimbat mobila si faianta din bucatarie.asadar timpul nostru liber e fff limitat si e asa de greu sa fiu doar eu cu fata aproape toata ziua acasa fiindca mitza ii ajuta pe ai mei la renovare.sunt franta,mai nou noaptea imi face fata figuri si imi e dor de o zi si o noapte linistita.
Cu intarziere vreau sa urez Bun venit Mariei!sa fii sanatoasa,fericita si iubita si multe felicitari Alyntei!sa ai parte de o fetita papacioasa si necolicioasa!
Sanatate multa puiutilor dar si parintilor bolnaviori!
La multi ani celor care si-au sarbatorit ziua de nastere dar si alte aniversari!(am citit cate ceva din urma dar nu mai stiu exact)
eu nu sunt prea in apele mele fiindca tocmai m-am intors de la privegiul unei cunostinte,mama fostului meu prieten care era totodata si vecina mea si cu care am avut o relatie ff buna si care s-a stins dupa o lunga suferinta(cancer la colon).imi pare asa de rau de ea!Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
Va las ca am o gramadaaa de recuperat si vreau sa profit de faptul ca micuta e plecata cu Mitza si pot sa citesc in liniste.va pup si o sa mai intru cand mai pot.

Mergi la inceput