Albinutze de Mai-Iunie[90]Alic, te vrem soferita!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

alynta, cred ca david e si gelos, de aia se manifesta asa. sunteti niste frumosi
Ioana, pai trecuse de acum in extrema cealalta, de aia era asa energizata. si Nick ieri a dormit in masina, un pic peste o ora, s-a trezit la 1 PM si pana la 7 seara era frant, ziceai ca e beat. a dormit 11 ore azi-noapte dar azi inca pare obosit. azi dormim acasa.
eu nu ma simt prea bine, de aia intru mai rarut si mai scurt


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Serialbastre, Otilia multumesc!
Mama a zis ca mi-l ia pe Matei cum termina treaba la tara! Acum sa vad! Dar mult nu-l d-au de acasa sa mi-e dor de el! O saptamana-maxim doua! David va merge de maine sau luni la gradi(asa sper)... Acum e cu Bogdan la med de fam pt aviz epidemiologic!
Maria e bunuta! Noaptea se trezeste sa pape pe la 12-1, 4 si 7! Pe la 1-2 trage un kk serios! Inaine si dupa kk papa! Uneori o mai doare burta si-i d-au Infacol si adoarme! Toata "aventura" o tine vreo ora! Daca sunt pre obosita(ca aseara) nu o aud! Noroc ca sotul nu doarme ca lemnul! Si cand ma gandesc ca la David il simteam si cand se foia in patutul lui.... Nu apuca sa planga ca-l aveam si la san... Saptamanile astea doua m-au terminat! Mi-a iesit pe ochi "vacanta" si ajutorul de pe ultima suta de metri din sarcina! Ce sa fac?! Haz de necaz, ca daca nu as lua-o ra-ra(=razna)!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Philip mc! La asta nu m-am gandit! El s-a comportat f frumos cu Maria de cum am adus-o acasa, o pupa, o vrea in brate si nu am crezut ca ar fi asta... O fi gelos...
Badriana la noi in casa e mult zumzet! Vecina de jos e mereu deranjata de copii mei! E si "sensibila" de felul ei!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

alynta multam pentru pozesunt superbe.ha ha..pai sigur ai avut noroc toata ziua dupa ce a facut mariuca kk
otilia felicitari pentru maseluta ei da,dar de unde?? poate dupa ce i-oi cheltui o sa-mi revina memeoriapai am avut 26 grade in casa zilele trecute,si acuma doar 22 si i-am dat pijamalute subtireledar dimineta mi se pare asa de frigggggggggg...
cosminica cred ca mai bine-mi informez soata ca si asa am dat iama in eipoate ma lumineaza el
philip dar ce s-a intamplat??esti ok??
alynta si vecina mea "masa-mare" se plage mereu ca tot timpul e galagie si tropaie fi-mea prin casa,asa ca i-am cerut sa faca o plangere in scris la vecinii de la etaj,adica noi si sa vedem daca fi-mea e de acord sa i-o semneze

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Alic ce-ai facut mama azi, d-ne si noua un semn de viata, spune-ne ceva, ca murim aici de curiozitate.
M-am gandit toata ziua la tn, sper sa fie totul ok.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Alynta ti-am vazut papusa si nazdravanii. Ma mir cum mai rezisti. Eu cu unul si cateodata simt ca cedez, dar cand te vad pe tine, imi dau seama ca ma plang degeaba.
sa treci usor peste toate.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Citat:
citat din mesajul lui SoriLea

Alic ce-ai facut mama azi, d-ne si noua un semn de viata, spune-ne ceva, ca murim aici de curiozitate.
M-am gandit toata ziua la tn, sper sa fie totul ok.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois



nu, nu e ok din pacate , dar va multumesc la toate pentru gandurile bune!
stiu ca nu e un capat de tara, dar sunt foarte dezamagita...am lasat fata la mama si toata ziua am facut smotru si am batut covoare de cred ca le-am gaurit...asa mi-a vebit sa ma descarc
am acumulat destule puncte cat sa pic...nu stiu ce sa zic..ghinion poate ca am dat prima din cei peste 60 de elevi care erau prezenti si cat am fost examinata tot atat a si plouat de mi s-au aburit geamurile si nu mai vedeam nimic in retrovizoare...si n-am stiu de unde se da dezaburire pe luneta, de unde s-a considerat ca nu cunosc bordul
alte greseli: parcare laterala la distanta de vreo 30 de cm de bordura, cu repetitie ratata si neincadrarea dupa viraj la axul drumului...
imi pare rau ca incepuse totul bine, mers corect, fluent, bagat viteze pana la a4a inclusiv, semnalizat, cordat prioritate...chiar incepusem sa ma destind cand au inceput sa se abureasca geamurile

asta e!
de-acum trebuie sa repet din nou legislatie si sa ma prezint la sala...plus ca-mi caut instructor nou, ca eu cu asta cu rablele lui pe care le schimba de la o sedinta la alta...nu mai vreu sa fac

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Alic capul sus ca nu esti nici prima nici ultima care pica de prima data. Data viitoare stii la ce sa te astepti.

Andreea ce s-a intamplat, de ce nu te simti bine? Cum se inteleg baietii tai?

Otilia pai el ar trebuie sa aiba 2 randuri de dinti la cate nopti nedormite am avut. Adevaru e ca are gingiile umflate si nici nu vrea sa muste degetul daca i-l bag in gura ca il doare tare. L-am lovit din greseala cu lingurita ca a miscat capul brusc si a inceput sa planga cu un patos.

Orice ar face Eduard foarte rar reuseste sa ma scoata din pepeni. E asa dulce ca nu ma pot supara pe el. Noaptea il iau si il pup de cate ori se trezeste. Cand am chef il iau la intrebari in toiul noptii si imi raspunde pe jumate adormit. Il intreb: ti-e sete? vrei apa? vrei tzitzi? vrei sa dormi? vrei in pat la mami si la tati? La toate intrebarile raspunde da pana se enerveaza si ma trage de pijama sa ii dau tzitzi. Mama tzacanita.

Alina, Eduard ne-a facut bucurii cu caca de cateva ori si mie si lui tata-su, ne-a improscat de nu ne-am vazut. Asa inveti sa fii precaut si sa schimbi copilul in viteza.


mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata gagici..eu inca dorm pe mine,dar kinderul e fresh

alic capul sus ca data viitoare o sa iei 100% ,nu-ti trebuie decat un nou capitan(instructor)si vreo 2-3 ori sa mergi cu masina pe care vei da exam si sa cunosti orice chichita a masiniiacum ai experienta si stii cum e..si ca sa te incurajez oleaca,sa stii ca nici eu nu am luat permisul din prima ca atunci cand l-am vazut pe garcea langa mine parca eram o meduza esuata pe plajaP.S. ai scapat cu ocazia asta de curatenia de sarbatori,vezi??
oana corectpana nu o patesti nu prinzi viteza la schimbat pampersi.. si tu nu ai ce face noaptea???

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna dimineata fetele!!

alic, imi pare rau pt tine, dar nu-i un capat de tara. va fi bine data viitoare. tu stii deja legislatia, ai vazut cum e cu examenul de strada, asa ca stii la ce sa te astepti.
capul sus!! gandeste-te ca voi sunteti sanatosi, ca aveti o minunatie frumoasa!! asta e ce conteaza cu adevarat. permisul va veni si el, atunci cand trebuie.

Mergi la inceput