Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

am lasat-o sa planga asta seara ogramadaaaa si degeaba,nu sa inistit deloc pana nu am luat-o iar in brate.nu stiu ce sa mai fac sa am si eu 5 minute libereacu doarme iar la mine in brate
m-am saturat de situatia asta



Mami de Andra Maria 02.08.2010


degeqaba o lasi sa planga, daca are drag de brate nu tace...cunoastem prea bine!

maria are momnte cand nu vrea decat la mine in brate!

Anca fericita mamica de MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

off...sa vedeti ce am mai patit noi in baita l-am gasit pe Andrei in manuta cu capacelul de la serul fiziologic...era sticluta pe masa de infasat si cand l-am schimbat a prins cumva capacelul...gata, e baiat mare! tre sa fiu foarte atenta la ce avem prin preajma

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui maurice

Ooana, purificatorul meu de aer se cheama ilife, il am din mall, de la subsol. Am auzit ca cel de la zepter ar fi foarte bun, dar e si f scump.

Crispro, mersi pentru informatiile despre Debridat, si pentru ca ai remarcat ochisorii Sarei, sunt intr-adevar mari si frumosi, noi amandoi avem ochii mari (ca de vaca , asa imi spunea proful de mate ). Vladut este de asemena un scump, dar deja stii asta

Paula, si michelle, m-ati intrebat de baita in cada mare; eu ii fac tot in cadita ei, in cada mare ii face maseuza care e si kinetoterapeuta niste scufundari, si niste miscari in apa, eu nu ma incumet inca, desi pare simplu, ii sprijina caputul si o misca prin apa, pe burta si pe spate, cica se relaxeaza coloana si oasele f mult; ii place la nebunie, e atat de naturala, si cand o baga de tot in apa cand iese e la fel de senina; am niste filmulete cu ea sub apa, dar nu stiu unde/cum sa le pun.

Noapte buna!


Mami de Sara Maria 04.08.2010


Purificatorul de la zepter nu merita banii il am in casa de 2 ani si nu pot spune ca ma da pe spate cu ce face!

Anca fericita mamica de
MARIA
si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

Mycya, daca nu ii lipseste nimic si nu o doare nimic, poate ca s-a invatat in brate. Eu am observat la a mea fata, dupa ce a venit mama cateva zile sa stea cu ea, si o tot lua in brate cum scancea nitel, apoi doar in brate ar fi stat. Inca mai trag cu ea pe tema asta. Cand vad ca nu o scot la capat, o iau in brate pana se linisteste, apoi o pun jos, vorbesc cu ea, iar o iau (ca incepe urlatul), iar o pun jos si vorbim ... si tot asa pana nu mai tipa cand o pun jos.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010

Are mami fata frumoasa cu 2 dintisori


pai noi cat am stat acasa numa in brate a stat,tatal meu nu intelegea ca nu trebuie tinuta atata,toata lumea o tinea si uite ca acum numa asa vrea.de asta si spun ca deja sa invatat....



Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Mycya, orice invat are si dezvat . Dar tb sa fii tu calma si sa o iei treptat. Azi o lasi sa planga 3 min, maine 5 samd.. poate in timp se regleaza. Incearca sa o alinti in patut la ea, vorbeste cu ea dar nu pe ton mieros ci usor rastit ca sa-i atragi atentia. Nu te astepta ca intr-o singura zi sa stea singura si nu la tine in brate. Eu i-as acorda un ragaz de macar 2 saptamani. Iti doresc rabdare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Hallo! Anca, aseara a functionat la mine sfatul lui Coteasca. Adica, de la 9 jumate am pus copilul la san, a supt el ceva, dar a obosit, ii era si somn. Insa nu cred ca mancase mult. Asa ca i-am dat di lapte cu bibe, ne-am chinuit o juma de ora, ca nu prea trage bine, dar a papat inca 60ml. Dupa care i-a venit cheful de povesti... Intr-o juma de ora s-a obosit, l-am pus in pat (era deja 11) si a dormit pana la 6 fara 10... I-am dat papa, si somn din nou. Dar la 7 l-am trezit eu, ca avea nasul tare infundat, i-am pus ser si am scos ceva cu pompa...Asa l-am chinuit, si a urlat... Apoi somn iar... Acum inca doarme, dar la mine in brate, ca in pat se tot foia, tot se trezea la 10 minute.. Aici vad ca ii place, dar cum ma intind un pic si eu, se trezeste... asa ca il tot plimb...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu

isabela mea inca doarme, de la 11 noaptea!! am fost la nasi in vizita si la intoarcere i-am mai dat completare la ce papase de la san... asa ca tot doarme, nu s-a trezit nici la 7!!! ma duc eu s-o trezesc ca... am sanii taaaarii si tre sa mergem si la scoala...

revin cat pot de repede

asa: ne-am cantarit ieri: isa are 6.670 iar mami 59.5 , mami pune dublu de cat pune isa . deci, sapt asta a pus 300, e foarte bine

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
Sierra Nevada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

multumesc mult de incurajare o sa incerc si eu sa vad poate poate!
Azi are doua luni si magnifica greutate de 4200g, inseamna ca a luat 800g in luna a 2-a, lungime 55cm!

Anca fericita mamica de
MARIA
si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

sa dau si Buna dimineata delfinariu somnoros!

La noi serile sunt cam asa, baita pe la 8, nani de la 9.30 pana pe la 1 -1.30 papa si iar nani pana pe la 4 si aira nani dar de data asta langa mami in pat ca e mai bine si iar papa pe la 6-6.30 nani pana pe la 8.00 cand ne trezim papam si facem toaleta de dimineata + rasfat la mami in brate + titi normal si iar nani de la 9.30 cat vrea ea!

PS Ieri a fost ff linistita practic doar a dormit si papat, iar azi dimineata s-a trezit zambind si chicotind pt prima data (doar era in patul meu!)
Si era sa uit nu am mai avem colici se pare ca am scappat destul de repede de ei!

Anca fericita mamica de
MARIA
si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

sorina, anca, multumesc pt raspuns!

anca, nu-i asa ca e frumos sa o auzi chicotind?

eheee dar avem delfinasi grasunei in piscinuta
Eu mi-am format un obicei, sa o cantaresc inainte de a o baga in cadita la baie. Aseara avea cu 20g mai putin ca alaltaseara (pt ca a iesit cu scaunul): 5300g la aproape 2 lunite

coteasca -

Citat:
Fetelor dar voi cum va dati seama cat manaca un copil alaptat la san???

Sunt doua variante
1. te mulgi si ii dai cu biberonul
2. cantaresti copilul inainte si dupa supt, iar diferenta e cantitatea pe care a papat-o

*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput