Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Fetelor voi ancati ceapa, usturoi, castraveti murati sau la otet, afumatura, tocmai citeam undeva ca nu e indicat in alaptare.....pana una alta eu ce durerea mea sa mananc.
Fructe nu, legume nu, adica doar fierte, ciocolata nu of, mai bine nu mai citesc.


nu m-am dat in laturi de la nimic, nici in sarcina nici acum. nu e vb ca nu sunt indicate, e vb ca schimba oarecum gustul laptelui si s-ar putea sa-l refuze bb... la noi nu a fost cazul, cred ca am invatat-o din burtica cu de toate! tocmai ce am papat o portie zdravana de ciorba de fasole cu ciolan si cu ceapa verde cu mult otet, ca asa imi place. doar fasole daca nu o face figuri, ca restul le-am mai probat...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
Sierra Nevada


In sarcina am mancat de toate, acum am mancat putin usturoi, putina ceapa in schimb am observat ca au gaze si-i doare burtica cand mananc salate de legume sau fructe.
Ideea e ca nu ies eu la baie cum trebuie daca nu-mi iau portia de legume si fructe crude.

Ca sa va zic alta si mai tare, Felix a facut urticarie, am fost cu el la medic, nu se stie de la ce e exact. Eu am intrat pe orez fiert si legume fierte, sper sa-si revina saracu ca are peste tot blande
Acum s-a calmat si doarme, stiti ceva despre asta, as putea sa-l dau pe piele cu ceva leacuri babesti, doctorul ne-a dat Benadryl un fel de Claritine, a fost la alergolog

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

am lasat-o sa planga asta seara ogramadaaaa si degeaba,nu sa inistit deloc pana nu am luat-o iar in brate.nu stiu ce sa mai fac sa am si eu 5 minute libereacu doarme iar la mine in brate
m-am saturat de situatia asta



Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Michelle multumesc mult dar nici pt aia nu am avut timp

Dragaica e prima data cand as fi facut,de pe net am luat reteta.nu stiu care si cum e mai bunapoate iti da careva care a mai facut reteta ca sa faci la sigur.



Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Ooana, purificatorul meu de aer se cheama ilife, il am din mall, de la subsol. Am auzit ca cel de la zepter ar fi foarte bun, dar e si f scump.

Crispro, mersi pentru informatiile despre Debridat, si pentru ca ai remarcat ochisorii Sarei, sunt intr-adevar mari si frumosi, noi amandoi avem ochii mari (ca de vaca , asa imi spunea proful de mate ). Vladut este de asemena un scump, dar deja stii asta

Paula, si michelle, m-ati intrebat de baita in cada mare; eu ii fac tot in cadita ei, in cada mare ii face maseuza care e si kinetoterapeuta niste scufundari, si niste miscari in apa, eu nu ma incumet inca, desi pare simplu, ii sprijina caputul si o misca prin apa, pe burta si pe spate, cica se relaxeaza coloana si oasele f mult; ii place la nebunie, e atat de naturala, si cand o baga de tot in apa cand iese e la fel de senina; am niste filmulete cu ea sub apa, dar nu stiu unde/cum sa le pun.

Noapte buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

am lasat-o sa planga asta seara ogramadaaaa si degeaba,nu sa inistit deloc pana nu am luat-o iar in brate.nu stiu ce sa mai fac sa am si eu 5 minute libereacu doarme iar la mine in brate
m-am saturat de situatia asta



Mami de Andra Maria 02.08.2010


Mycya un copil nu plange niciodata din nimic.Cu siguranta Andra are ceva ce tu inca nu ai descoperit.Poate ii e cald,frig,inca foame,poate e obosita,o doare ceva,insa oricum nu plange degeaba.Cel mai bine e sa iti pastrezi calmul,cand te enervezi gandeste-te ca e un miracol,o minune mica,ca sunt atatea femei ce isi doresc asa ceva iar tu ai,si sa vezi cum iti trec nervii.Incearca sa descoperi problema.
Si Paul a avut o saptamana cand urla de rupea,numai in brate vroia,nu dormea deloc.Iar problema era ca ii era FRIG.Si in bratele mele el se incalzea.In plus se speria de maini asa ca l-am infasat usor,i-am pus o paturica grosuta pe el si crizele s-au dus.Acum si ziua doarme,iar el nu avea obiceiul asta.Si cel mai usor mod de al adormi e sa ii cant la ureche.Instant cade,parca ar fi impuscat pe front.




Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Motanelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

am lasat-o sa planga asta seara ogramadaaaa si degeaba,nu sa inistit deloc pana nu am luat-o iar in brate.nu stiu ce sa mai fac sa am si eu 5 minute libereacu doarme iar la mine in brate
m-am saturat de situatia asta



Mami de Andra Maria 02.08.2010


Mycya un copil nu plange niciodata din nimic.Cu siguranta Andra are ceva ce tu inca nu ai descoperit.Poate ii e cald,frig,inca foame,poate e obosita,o doare ceva,insa oricum nu plange degeaba.Cel mai bine e sa iti pastrezi calmul,cand te enervezi gandeste-te ca e un miracol,o minune mica,ca sunt atatea femei ce isi doresc asa ceva iar tu ai,si sa vezi cum iti trec nervii.Incearca sa descoperi problema.
Si Paul a avut o saptamana cand urla de rupea,numai in brate vroia,nu dormea deloc.Iar problema era ca ii era FRIG.Si in bratele mele el se incalzea.In plus se speria de maini asa ca l-am infasat usor,i-am pus o paturica grosuta pe el si crizele s-au dus.Acum si ziua doarme,iar el nu avea obiceiul asta.Si cel mai usor mod de al adormi e sa ii cant la ureche.Instant cade,parca ar fi impuscat pe front.




Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Motanelul


poi tocmai ca incerc tot,e proaspat mancata,tot timpul tin o paturica pe ea in caz de frig,de cald nu are cum ca nu o imbrac niciodata gros ca ii pun si paturica mereu cand doarme,schimbata e,temperatura nu are....cum o iau in brate vrea sa o plimb prin camera sa o duc in fata oglinzii,in fata televizorului,sa nu crezi ca vrea sa o pun la nani nu nu vrea intinsa in bratele mele ,ci sa invatat ca toata lumea sa o care de colo colo,sa ii arate de toate in jurul ei si nu sa stea locului sa priveasca

de capat trebuie sa ii dau eu cumva dar in nici un caz nu o mai las sa planga ca la noi nu functioneaza asta si nu vreau sa o chinui degeaba pe mititica.

sa stii ca mereu cand sunt nervoasa numai la asta ma gandesc ca e o minune si ca trebuie sa ii multumesc lui Dumnezeu pentru ea,dar nu reusesc mereu sa ma calmez cu asta



Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981
sorina, de unde ai luat patut de la dhs?
Eu incalzesc intr-o oala cu apa fierbinte. Pun sticla acolo, in apa. Incalzesc inainte apa si apoi pun sticla, dar merge si direct pe foc in apa.

*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)



Din Siraj am luat patutul, in Barlad, la mama este magazin DHS si am vazut ca au si aici. Eu am vrut neaparat DHS ca mi-au placut culorile bleu cu verde prazuliu. Mai au 2 variante rosu/crem si roz/lila/mov

Poze Bogdan
mami fericita de mamutzica Bogdan-Andrei
13 iulie 2010



Eu am luat varianta roz cu lila de pe net myreclama ilegala - avertizare au preturi ok!

Anca fericita mamica de MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Mycya, daca nu ii lipseste nimic si nu o doare nimic, poate ca s-a invatat in brate. Eu am observat la a mea fata, dupa ce a venit mama cateva zile sa stea cu ea, si o tot lua in brate cum scancea nitel, apoi doar in brate ar fi stat. Inca mai trag cu ea pe tema asta. Cand vad ca nu o scot la capat, o iau in brate pana se linisteste, apoi o pun jos, vorbesc cu ea, iar o iau (ca incepe urlatul), iar o pun jos si vorbim ... si tot asa pana nu mai tipa cand o pun jos.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010

Are mami fata frumoasa cu 2 dintisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

bietul copil cum nu a iesit azi afara, nu a dormit...asa ca pe la 7, dupa mangaieri, cantecele si leganat a adormit duuus.. la 8 cand era ora de baita nu m-am induplecat sa il trezesc...pana la urma l-am trezit la 9, si ca sa pape...

a facut baita, cumintel nevoie mare nici o manuta in gura, nimic...

apoi a adormit in timp ce papa mi-am pregatit pompa, sa eliberez sanii, dar m-am luat la vorba cu sotul si am uitat asa ca la noaptea, cand s-o trezi sa pape (cred ca pe la 2, ca a papat putin) mai bag putin si pompita, poate poate iese ceva...

eu am avent, manuala, dar la mine nu prea iese cu pompa, nu stiu de ce

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui coteasca

Crisprosi eu fac la fel, ma mulg dimineata cand se trezeste de obicei la 5-6 si il bag la frigi, iar seara inainte de culcare incalzesc bibe in craticioara si il dau sa-l satur si doarme bustean pana a doua zi la 5-6.

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei
"Cresteti sa va inmultiti si sa umpleti pamantul si-l stapaniti"
(Facere I,26)
http://happyrooms.blogspot.com/
POZE



il dau sa-l satur si doarme bustean pana a doua zi la 5-6. cum adica ii dai sa il saturi-Mariei nu reusesc sa ii mai deschi gura daca ea nu mai vrea!

M-ar interesa tehnica voastra si nu este mare fan biberon!


Anca fericita mamica de
MARIA
si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput