Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Cum se formeaza caracterul la romani?
1. Prima poezioara pe care o invatam este... "Catelus cu parul cret"...care ne invata: "Fura rata din cotetz / Si se jura ca nu fura..."
2. a doua poezie semnificativa pe care o invatzam este... "Mioritza"...care ne invatza ca doi romani invidiosi se asociaza si-l omoara pe al treilea care era cel mai productiv in domeniul lor de activitate...
3. a treia poezie semnificativa pe care o invatzam este... "Luceafarul"...care ne invatza ca tanara romanca de maritat il aduce pe geniul roman in pragul sacrificiului suprem dar il prefera pe un viclean baiat din flori si de pripas...
Si ne mai miram!...

*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

Neata!!!
LA MULTE LUNITE sarbatoritilor de astazi!
Raportam somnic de la ora 21.50 la 05.20 fara trezire!!! dar de atunciciu-ciu somn . Adoarme cate 5/10 min dupa care vrea tzitz ca sa poata adormi
Fetele voi jucati farmville? (rodi, racusor...)

Poze Bogdan
mami fericita de mamutzica Bogdan-Andrei
13 iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

La multi ani Aida! pt 3 lunite!

La multi ani Tudor! pt 3 lunite!

La multi ani Maria! pt 2 lunite!

Sa fiti sanatosi si cuminti!!!

Anca, bine ca ai scapat de colici, poate de acum va dormi mai bine, si va fi mai linistita. In cazul meu asa a fost...

Mycya, la o vreme si io eram tot cu Vlad in brate, numai asa dormea la amiaza, la mine in brate, si il tineam tot somnul 3-4 ore... Dar ma dor spatele atat derau, ca nu mai pot. Si atunci nu l-am mai luat, ca ziceau fetele ca daca ii e somn, tot doarme... Ei, primele zile nu a vrut sa doarma, a fost foarte marait, urlator, acum s-a obisnuit sa atipeasca si in fisher. Diferenta e ca nu doarme ata de mult, maxim o ora legata in fisher... Dar asta e, acum baga mai multe reprize... E bine si asa, io sa pot sa imi fac treaba, si el sa doarma cat de cat peste zi... La mine a fost greseala mea, ca io l-am tot invatat cu bratele, io m-am chinuit sa il dezvat... La tine clar s-a obisnuit in tara cu bratele, cu alinturile... sa fie cuminte Andra, si sa asculte de mami.

Ma supara mucii copilului, acum nu il aud sa fornaie, nici azi noapte nu fornaia, respiratia era ok, doar ca daca tragea mai tare aerul pe nas, se ineca usor, si tusea... Daca si azi vad ca tot asa , ii dau Sinupret. Racusor, cate 5 picaturi in fiecare nara?

Puiut, am vazut poze cu Raducu, a facut falcute, da, se pare ca ii merge bine. Are niste ochisori de curios, dragul de el, sa vada tot... Tu cum mai esti?

LAlala, ce brunetel frumos ne-ai ascuns pana acum... Strengar mare!

Racusor, ce baiat mare ai!!! Si frumos, si cu falcute. Ce fain se joaca el cu jucariile! De acum cu ochii pe el...

Dragaica, minunati copilasii tai! Si tu arati foarte bine, pe cat de stresata ai fost in sarcina cu kilele, uite ce fain ai dat jos!!!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Racusor adu-mi aminte…Matei a inceput sa tuseasca firar sa fie…nu stiu cum, ca in casa e cald iar afara l-am imbracat bine
i-as da oscillococcinum preventi…cum ziceai? 3 capacele cu granule pe zi in prima zi apoi cate un capacel zilnic pana in ziua 7?

Paula si noua ne cade parut …caciula nici Matei nu suporta, afara ii plun gluga in cap ca e mai bine ….nu cred ca ai ce sa faci, uita-te mai atent si mai des la manutelele lui, nu cred ca inghite par totusi…

Dragaica ai slabit foarte bine …eu am 66,5 kg




Oana mamica lui Matei 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubster spune:

neata si de la noi!
neata a fost pe la 8 de fapt...am papat si acum incercam sa facem nani...sa vedem dak ne si iese...
citit capitole din urma,vazut delfinasi frumosi(cei mai frumosi din site :) ).
acum...cine imi da si mie jocul cu ferma?k parca mi ati facut pofta de joc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Oana, ce mama zmeilor faci de slabesti? Ca io tot cu 70 is... Lua-le-ar cineva...

De la Racusor citire, again:

Raceala bebe: un capacel de oscilo de 3 ori pe zi in prima zi, apoi 1 capacel pe zi, pana la 7 zile


Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

l-am vazut pe Andrei ...ce mare e frumosul

imi plac hainutele...si paturica verde care se asorteaza cu scoica


Oana mamica lui Matei 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

neata

crispro cate 5 picaturi in gurita de 3 ori pe zi

oana da, asa e . dar inainte sau dupa masa cu jumate de ora. si capacel, nu tot tubul

LA MULTI ANI SI DE LA NOI PENTRU SARBATORITII ZILEI!!! sa cresteti mari si voiosi

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Oana, ce mama zmeilor faci de slabesti? Ca io tot cu 70 is... Lua-le-ar cineva...

De la Racusor citire, again:

Raceala bebe: un capacel de oscilo de 3 ori pe zi in prima zi, apoi 1 capacel pe zi, pana la 7 zile


Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze


ahaaa deci memoria inca e in fucntiune ...saru'mana de confirmare
voi de unde ati cumparat oscillo? de la plafar banuiesc sau...??

stii ce fac? manac la ora 5 o ultima masa...si incerc sa ma obisnuiesc asa...ca bagam seara pe la 9 toate tampeniile...si mai usor cu dulciurile...si iau spirulina care se pare ca ajuta...sau o fi efectul placebo da ce mai conteaza cand vad rezultate


Oana mamica lui Matei 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

oana da, asa e . dar inainte sau dupa masa cu jumate de ora. si capacel, nu tot tubul

LA MULTI ANI SI DE LA NOI PENTRU SARBATORITII ZILEI!!! sa cresteti mari si voiosi

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010


da sa traiti! am inteles

mi-a venit o idee...sa nu dati cu rosii...nu vreti sa mai facem un cont pentru poze? ceva gen delfinasi.2010.2...sa aiba toata lumea loc sa puna poze...si tagem la sorti care in ce album isi face un folder...sau vedem noi cum ne impartim ce ziceti?


Oana mamica lui Matei 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput