Prietene la bine si la greu - 57

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Licurici, am ramas si eu ca la dentist.
Tot mi-am impus sa nu dau din casa, sa imi pastrez anonimatul, sa nu pun poze...sa nu...sa nu....si tot nu mi-a iesit.
Acum...tot ce mai pot face e sa invat din patania ta, ca sa nu patesc mai rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Fetelor, va multumesc din suflet pentru urarile sincere, m-au uns pe suflet!
Va doresc din tot sufletul sa aveti parte numai de fericire alaturi de minunile voastre si de ceilalti dragi!


***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerPazitor spune:

i'mi pare rau sincer am vrut sa'ti scriu in particular prin msj...da u nu poti primi msj.....dar ca'm asa stau lucrurile...eu doar sunt un ingerPazitor...ce veghez din departare...sa nu ma intrebi cine sunt....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingerPazitor

i'mi pare rau sincer am vrut sa'ti scriu in particular prin msj...da u nu poti primi msj.....dar ca'm asa stau lucrurile...eu doar sunt un ingerPazitor...ce veghez din departare...sa nu ma intrebi cine sunt....

Iti multumesc de grija, dar nu inteleg ce ai vrut sa spui. Nasa noastra e o persoana foarte ok, e o persoana super din punct de vedere profesional. Si nici nu am cum sa ii ajung la degetul mic..din multe puncte de vedere. Cat priveste socrii, da ne-au ajutat foarte mult, si pentru asta meritau respectul meu. Ori eu i-am cam ponegrit pe aici. Rusine sa imi fie.
Pentru a nu umple forumul de mesajele noastre, care ne privesc doar pe noi, te rog sa iti activezi mesageria ta. Din acest motiv nu poti sa imi trimiti mesaje, cred..Ori abia ti-ai facut cont si nu poti inca primi si trimite mesaje.
Pentru a activa mesageria mergeti in meniul din stanga ecranului si apasati pe "Mesaje private". Apoi apasati pe "Optiuni" (in dreapta ecranului), bifati "Activeaza mesajele private" si "Trimite modificarile".
Atentie: in perioada de proba sau daca sunteti suspendat, nu puteti folosi mesageia privata.
Nu vreau sa discut mult si pe langa subiect. Cert e ca forumul fiind un spatiu public te poate citi oricine, si se pot interpreta multe. De aici fiecare intelege ce e de inteles.
Si bine ai venit la noi, daca ai un bebe esti bine primita langa noi, sa impartim si bune si rele!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Intrebare fulger: tb sa ma tratez si eu cu unguent cu lanolina pe mamelon, vad ca au inceput si la noi episoadele cu muscatul. Asadar, unguentul cu lanolina nu tb spalat apoi, e ok sa suga bb la cateva ore dupa ce m-am uns?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerPazitor spune:

pana acuma erai botoasa...nici tu nu te intelegi pe tine ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13Si bine ai venit la noi, daca ai un bebe esti bine primita langa noi, sa impartim si bune si rele!
Daca avea bebe n-avea vreme de rahaturi, isi vedea de viata. Scuzati-ma fetele, tare m-am enervat. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Sa raspund si io la fete din amintitelea:
Tina, multam de grija care ai purtat-o pt curutu ros a lu fiimea. Vad ca e binisor acum, nu i-am schimbat marca de pampers ca mi-e foarte peste mana sa ma aprovizionez mereu cu ei de la Constanta. Totusi se mentine o stare dubioasa pe pielicica ei acum. Am invatat minte sa o spal mereu dupa fiecare scutec schimbat. Sper macar cu asta sa ameliorez treaba.
Stephy, faine pozicile voastre, ai doi copii cu falcute falcute bune de pupacit, bucalati nevoie mare. Si veseli si razaciosi!
Vaz ca si noruta ta de la Chiatra e o bomboana de fata, toata cocheta, ca doar ma'sa doar la asta ii sta gandu, cu ce sa o mai imbrace Hai tu Ancutz, ca ne mutam odata amandoua!!
Noi avem deja mobila de bucatarie( Ava, hai ca poate ai prins si tu microbu si plecati la shoping de innoit mobile), maine o suspendam pe unde e de suspendat, si incepem incet incet sa punem lucrurile la cutii, saci si mutarea..Ma apuca groaza cat e de carat, facut curat, asezat
Asa ca ma invoiesc motivat urmatoarele doo saptamani de aici, cu treburi importante monsher

Miany, hai ca te pandim sa iti sarbatorim ficiorasu, bine ai revenit intre noi. Deci si tu cu urechile prinse in imparteala cu timpu care nu ie

Ava, mai ai ceva de beut si halit, sau au gatat invitatii tot??? Fa imparteala si acilea la iestea cu diete care oricum isi dau duhu dijeaba cu sportu

Floricik, tare te pupez cu drag, si noi la fel cu timpu si cu rechinoiu mic care ocupa totu..Acu si cu mutatu nu prea pot face nimic de ea..si mor de nervi, ca tare m-as implica sa ma duc sa sterg pe jos, sa spal mobile, sa impachetez, sa duc, sa car..sa sa sa...

Dienutze, cum fu bre nasha mare la nunta???hai povesteste, ca is curioasa Cu Natalie ce ai facut? ati luat-o peste tot dupa voi?


Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

ielou gagix
fuga-fuga si eu dupa voi,sint asa praf de obosita (stiti de ce, ca doar despre asta ati discutat capitolul trecut) ca nu mai sint in stare sa zic/fac nimic, si parca nici n-am nimic de zis ca toata ziua dupa fundu fetei stau (in fine, voua pot sa va mai zic si d-astea cu "am facut dovlecei la cuptor" dar mai rau e cind ma intreaba alti oameni ce-am mai facut si n-am absolut nimica nimicuta de povestit )
Ava, ai scris foarte frumos de ziua ta
Multa sanatate puilor bolnaviori Bubu, Amalia si Vladut
Felicitationes pt Andrei care merge extraordinar de frumos!
Miine nu pot parc ca atunci doarme Lila si daca iesim cind doarme ea nu mai apuc sa-i fac de mincare, sa sterg pe jos, sa ma schimb de pijamale si alte asemenea care se fac atunci cind doarme puiu
Atita pot, ma duc sa zac
Va pupez pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna,fete!!

Ava iti urez si eu Sa fii mereu fericita alaturi de baietii taisi sa ai parte de tot ce e mai bun in viata!!!!

La multi ani si luniversatilor zilei !!!

si ca sa raman la discutia lansata de monis ..ma plang si eu din nou:azi David a dormit 2 reprize de 20 min ,deci va dati seama cat timp liber am avut ptr. a face alte 1000 de chestii...noroc ca a dormit repejor acuma seara si iata-ma..intre un maturat si un spalat pe jos..

Mergi la inceput