Albinute & bondari de mar-apr '07 (149)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

'Neata! O cafea tare va ofer!
Uff! Si Thea a facut peste noapte un pic de febra. A cedat la nurofen si vad ca n-a mai facut pana acum. O duc la gradi ca e viroza si toti au pe acolo. Si mi-e teama ca ne va fi mai greu pe urma daca o tin acasa.Ii dau panadol acum si nurofen cand o iau, o sun pe dr dupa masa si sper sa scape cu atat.
Mersicut mult, Mady! Esti o draguta!
Va pupacesc si va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neazta....mmm ce cafea buna!

Kitty multumesc de raspuns...o sa ii cumpar lui razvi o cuitie de lego,creator cred pt ca el vrea sa faca masini,case si sa ii placa,ca nu sunt nici ieftine...

Ela cu multa placere,imi pare rau ca nu am reusit sa raspund mai devreme!

Siuta eu din cate stiu septilinul isi face efectul cam dupa 2-3 luni,pt ca se da 3 luni consecutiv septilinul!

Multa sanatate!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Mady, noi pe astea le avem
http://cache.lego.com/images/shop/prod/6166-0000-xx-33-1.jpg
are si roti ca sa poata face masinute (alea ale lu Kitty nu au roti :P)

septilin a luat si rares si o racit cu tot septilinul cu tot....ce i-am mai dat....propolis, miere, vitaminaC, o vreme si oscilo, parca si un sirop cu catina...cu toate astea o fost varza iarna trecuta.
acu e cu bronhovaxomul, dar daca nu mai raceste atat, o sa pun pe seama faptului ca e al doilea an in colectivitate.
a, si mai are si prevenarul facut....si iarna trecuta o fost o vreme in care bagam si mult suc de fructe in el...na, judecati si voi....
pe cand mihaita lu riloasa nu o avut mai nimic si nici nu lua vreun sirop de imunitate

ela, io n-as fi trimis la gradi, as fi tinut acasa sa ii dau ceiuc si bla bla si sa scurtez timpul de vindecare; la gradi nu primeste atentie sporita pt ca e bolnava. si n-am inteles cum vine asta: o duc ca e doar o viroza si toti au pe-acolo. Oare chiar toti toti au?
sa nu te superi pe mine ca zic astea, dar asa se lungeste boala in colectivitate si se paseaza de la unul la altul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RHYANNA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laina

Uof, RHYANNA, greu si la voi...multa sanatate!

Elena si Antonia (03.05.2007)


merci mult deja ne-am revenit a venit teatrul pinocchio in oras dar cei de la gradi nu-i scoate ca sunt mici,insa cica pe 24 oct vine trupa de tetru la ei in gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RHYANNA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Siuta

Hello... eu as bea o cafea la ora asta, ca nu mai pot !
Duduia Anastasia e pe antibiotic de ieri( ospamox) pt ca are laringo-faringita .De vineri seara pana luni dimineata m-a tinut intr-un 38.5 - 39.6 cu toate nurofenele, papadoalele si supozitoarele( asta e o operatiune ffffffffff dificila ). Acum vorbeste ca o ratusca ragusita ( apropo de debit verbal- e tare suparata ca nu mai poate vorbi mult).Cu tot septilinul meu tot a racit ! Dar citind acum din urma ce ati scris voi, se pare ca s-a deschis sezonul de raceli !
Marta, nastere usoara !
Riloasa- asteptam poze
Kitty, chiar m-am uitat la tv la stirea cu baloanele- speram sa te vad pe acolo !
Anastasia e f suparata ca nu o duc la gradinita .Nu ma asteptam la asa o reactie pt ca ea isi iubeste f tare bona .Oricum, in 2 saptamani deja stie vreo 4 poezioare si 2 cantecele .
Va urez sanatate multa si va

Andreea, mamica de Anastasia si bb2





super SIUTA cred ca si SARAH a invata ceva dar nu vrea sa ne spuna

in fiecare sapt vor avea o temetica

sapt aceasta este eu si familia mea

si- pune pe fiecare sa spuna despre cei pe care-i cunosc ca facand parte din familie


doamnele mi-au spus ieri ca au fost socate ca sara stie si ce clasa e sorela ei (e la liceu) si le-a spus ca ea nu va fi la scoala ci direct la liceu,a spus de mami si tati ,de buna ,bunu,bica din vale si bicu,d-mna MARI (MATUSICA ) si de toate celelaLTE MATUSI ALE EI(4 IN TOTAL)


AU CREZUT CA FABULEAZA DAR LE-AM SPUS CA ASA ESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Roxy la alea am dat si eu link prima data cand am intrebat de lego,si pe alea aveam de gand sa le iau....

Eu ii dau lui razvi immunomix si i-am dat ca am fost eu racita niste oscilo si e bine,inca...sper sa nu faca prea curand!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Roxy la alea am dat si eu link prima data cand am intrebat de lego,si pe alea aveam de gand sa le iau....

Eu ii dau lui razvi immunomix si i-am dat ca am fost eu racita niste oscilo si e bine,inca...sper sa nu faca prea curand!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Hello,

Alex are un tractor din Lego de-astea, l-a chinuit rau, i-a pierdut piese... o sa ii luam un set mai mare, cu tot cu roti, sa faca ce vrea el din piese, nu ce e desenat pe cutie abia l-am facut noi, adultii

As vrea sa va rog ceva: sa aruncati un ochi si pe campania "42 pentru o sansa" (am postat si aici pe forum la umanitare), poate stiti vreo firma dispusa sa sponsorizeze (sponsorizarea se scade in anumite limite din impozitul datorat la stat), sau poate v-ar mai trebui vreun tricou pe-acasa

Multumesc

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
Alerg 42 pentru o sansa
"When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever." (Dick Beardsley)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Multumesc fetelor pentru incurajari.
am mai mers pe medici, am mai intrebat, am mai observat .....
Problema este cea din totdeauna: mancarea! Pe el il deranjeaza ca exista ora de masa si ca acolo nu se foieste si se rasfata cum face acasa. Acolo nu mananca nici cu televizor, nici cu jucarii, nici nu pleaca pana nu se termina masa.
Ieri dimineata l-am dus eu. Am ajuns cand copii coborau la masa. Am mers sa se spele si el pe maini si am coborat cu el in sala de mese. A fost ok totul pana in momentul in care l-am lasat acolo la masa. Nu si nu si nu si da-i plans. L-a luat bucatareasa in brate si am plecat, dar stand la usa nu l-am mai auzit plangand. Educatoarele mi-au spus ca la fel face si la pranz: vreau sa o suni pe mami, vreau sa vina mami si d-astea si apoi cand se termina masa merge in clasa, se schimba si adoarme printre primii si doarme zdravan cam 2 ore.
Deci pe el il deranjeaza caa exista si partea asta cae niciodata nu i-a facut placere.
Medicul mi-a dat un sirop din musetel si tei care se numeste Alinan Kids si care este pentru un somn linistit si fara agitatie. Nu e chiar sedativ dar pe undeva pe acolo, insa o sa ii dau in perioada asta de acomodare.

El in clasa e atent si nu se smiorcaie si cand ma duc sa il iau il gasesc bine. Asa ca trebuie sa am muuuuulta rabdare si in timp totul va intra pe fagasul normal.


Ela sa stii ca etichetele de pe acel site sunt super bune. Eu i-am pus pe bluzite si i-am lipit si pe pantofii de gradinita. Ceea ce m-a deranjat a fost pretul, dar ... am dat si gata.

In privinta jucariilor cea mai noua pe care i-am luat-o lui Tudor este www.toyz.ro/sortare-forme-si-culori/quercetti/masinuta-educativa-nuova-isotta/" target="_blank">asta. E simlplu de montat si pentru el care este fascinat de surubaraie a fost foarte utila, mai ales ca bunicul s-a ocupat sa ii explice despre pinioane, ax motor, directie ....

Sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna dimi...nu a dat nimeni azi???? o dau eu....




Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Mergi la inceput