Trombofilia cauza a infertilitati 37

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gheveronica spune:

buna fetelor
eu am inceput diphe pe 19 oct dar nu mi-a venit cm nici azi dupa 9zile.ce credeti este problema

mutatia 677 stare heterozigota 1sarcina naturala pierduta 3sapt 3IA nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Mai fetelor eu sunt cu capul, cred, acum vreo cateva zile aveam eu o problema cu progesteronul, ma lamuri pe mine o fetita tare draga mie cum este cu el si cum trebuie sa fac analiza ptr. CM, sa vad daca am deficit de progesteron, bun stabilesc ca ar trebui sa merg in ziua 8 de CM la dr. sa fac ecograf sa vad cum stau cu foliculi, sa bag un estradiol si sa ma monitorizez.adrianaady unde esti? ca tu ma baga-si in asta, ma duc astazi sa vb. cu un dr. pe care il scapasa-si din vedere in trecut , un tip tinerel
(ptr. mine este tinerel la 45 ani)si pe care l-am urmarit anul trecut cum se comporta cu pacientele lui, foarte atent , foarte grijuliu, bun astai, stai ca te-am prins. Astazi ma infiintez la el, imbracata parca eram fugita cu bani de paine de acasa, vorbesc cu el, ii explic ce vreau sa fac, ii fac capul mare, ii spun problema mea ce-a mai arzatoare si la urma ma intreaba, "Dar nu a-ti gasit niciun donator natural" ,"pai cu donator fac FIV" "Nu natural"
Mi-au iesit ochi ca la melc, mi-sa ridicat parul pe ceafa si m-am facut in continuare ca nu am inteles, in mintea mea i-mi venea sa-l intrebi " te oferi", m-a condus pana la poarta spitaluilui. Joi la ora 12 "pe bancuta"(in holul spitalului este o canapea din cea veche)
am intalnire cu doctorul. Maine am tema de cercetat care si cum merge la el, sa vad daca se comporta cu ele la fel, poate mi-se nazarit mie si saracul om nu are nicio treaba.
In concluzie intru dintr-o belea in alta.


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Deniso ce ii facui fata doctorelului??? vrea donator pe natural
baii ma lasi?
si pina la urma iti face eco ? cand e foliculul de 20 bagi un estraiol, apoi urmaresti sa se sparga si la 7 zile un progesteron asa cum am stabilit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

adrianaady eco i-mi face, dar vb. si cu barbatemiu, eu efectata pana in maduva oaselor el mai fericit(sotu), cica salveaza inca 3000E.
Daca joi nu apar la TV, ca am batut un medic, inseamna ca am avut eu halucinatii astazi.


Edit: draguta este o greseala de tipar estraiol(engleza) sau estradiol, ca ma duc si cer si s-or uita chioras la mine asistentele si asa le uimesc cu analizele pe care le cer


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Buuuuuna dimineta! Poftiti capucino si cafea.

O zi buna




Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_leah27 spune:

Buna dimineata,
Am baut deja cafeaua, dar ar mai merge una, azi am dormit ca un lemn si am visat "n" tampenii,parca dezbateam toate problemele mele in vis, dar rezolvare nu am gasit, probabil trebuia sa mai dorm pentru asta
In seara asta am programare la ginecoloaga mea sa vad daca e totul ok, dar avand in vedere ca am mai fost de 3 ori la clinica , cred ca nu o sa fie nici o problema.
Va pup si va urez o zi placuta, sa treaca cu bine, desi e marti
Pupici tuturor!

Mama unui ingeras din ceruri...
MTHFR C677T genotip heterozigot , A1298C genotip heterozigot, 2 sarcini oprite in evolutie:21s si 6s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Neata!
Stiti cumva daca analiza de coagulare e influentata daca iau Aspenter.In functie de asta mi se va da Clexane si mi se va stabili doza.

Pupici!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Ramonella, eu cand am facut analizele am declarat ca iau aspirina dar nu l-au considerat anticoagulant. Bine, stiam si eu ca nu este, dar tot le-am spus de el . Am facut la synevo, si anume astea: Timp de protrombina Quick, Antitrombina III, Proteina C, Proteina S, Homocisteina.
Denisa, m-ai zapacit cu donatorul ala natural. Poate se referea la postas sau la vecin, sau... cum? Ca eu nu prea ma pricep la FIV... dar totusi, sa te conduca pana la poarta spitalului???



11+
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Vai, denisa, esti criminala

anna, succes la ginecolog!

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Floricica mersi mult!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput