**Buburuze de 2009 in actiune (28)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

anesteziata de putoare o uitasem pe alic....alic sarumana, seamana cu masa nu????macar din profil
getik manca=ti=as eu ochii tai cu gemul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Getik, moaaamaaa, gem cu nuci , daca mai imi faci pofta cu de-astea o sa vina o inundatie tocmai de la Bucuresti de atatea bale Draga Ary, stiu cum e sa vrea tot timpul tinuta de manute sa mearga, rabdare, ca peste putin o sa zburde singurica!
Ema, pai si pe fi-miu l-a parasit Karina, offf, asta e viata, de mici invata cum e cu fetele astea Deci asa, s-a orientat Miru la un baiat cu ochi frumosi, dar sa vedem cum se intelege cu cuscra
Siminelu, wkd frumos sa ai si tu, pupici lui Andutu

Eu am hranit copilul si peste juma de ora il bag la somn, sotul se joaca pe wii, iar Vladut se prapadeste de ras de sunetele de acolo, o casa de nebuni

Puuup

de baietel nazdravan (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

dragele mele uitati la cea am mesterit eu azi dupa treburi
https://mail.google.com/mail/?shva=1#inbox/12b44e01ae3a7d5c
va pup, dupa ce culc barbatu si copilu revin

P.S. anna fara inuntatiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
http://picasaweb.google.ro/102347085797853723665/AryPozeNoi#" target="_blank">ary poze si http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156087" target="_blank">ary povestea unui aricy

http://picasaweb.google.ro/102347085797853723665/Nunta#" target="_blank">poze nunta
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4145" target="_blank">am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ana pai ce sa-i faci daca avem limbarmita tastaturoasa,moamaaaaaaa cred ca a fost asa scump cand a realizat el ca acea castana trebuie pusa la loc in copac..8 treziri?? mi se face mie rau de oboseala,nici nu vreau sa-mi inchipui cum de mai rezisti..eu am mai "porcarit-o" si pe miru oleca,rar ce-i drept,dar am porcarit-oapoi ce vrei sa facem daca ne-au fost parasite odraslele??vorba emei..ne adaptam,nu??
simina multumi la fel si tie
ema fata,esti cam pretentiasa la piataceva porc oleca nu vrei??pai spor la pictat si vezi sa ai baterie si cablu USB la camera la indemana ca vrem poze
alic pai sa-si bage talentul fix in buci ca daca-i dau creioane colorate e si mai jaleeeeeeeeee dar sa stii ca n u am pedepsit-o de data asta,dar am pus toate pixurile si markerele sus de tot
getik harnicutooooooooooo,ce de bunataturi ai facut tu acolo
ana daca-ti spun ca acuma soata mea face concurs cu fiica-sa care tipa mai tare,nu crezi ca la noi e familie de nebuni fara posibilitate de vindecare??

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

getik nu pot sa vad nimica ca ma arunca fix in gmail-ul meu

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna fetele!
Am fost azi la pediatra cu Rares si la inca o dr in spital sie inspre bine zice pediatra, adevarul e ca starea lui e mult mai buna, doar ca inca tuseste f rau, pana vomita, isi face si greata cu flegma si mucii, dar suntem pe drumul cel bun.Cealalta dr ne-a spus sa venim luni dimineata sa ne faca analize sa vada de ce raceste asa des, ii face niste analize pt imunitate, SNF, scaun si urina, apoi om vedea ce iese, sper ca nimic grav. Cam astea sunt stirile despre noi, ma bag la citit sa vad ce ati mai facut.!
Va pupacesc!

Mami fericita de pitic campion Rares Florin---te iubesc mult piticanie mica

Rareselul meu scump



Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Deci reiau da raspund din capitolul actual si apoi citesc cel din urma:
PickyMa bucur ca ai aparul sa ne schimbi capitolul si ca ne mai spui cate ceva despre voi, ma bucur ca i-a trecut la Stefi raceala...de aspirat si eu l-am aspirat pe Rares inca de 3 ori pe zi dar vad ca noi nu am fost asa norocosi ca si voi si ne-am pricopsit cu complicatii, e el mai sensibi, abia astept pana luni sa vedem rezultatele de la analize...iti doresc multa sanatate ca vad ca ai niste probleme nu am citit cap trecut dar sper ca nu e nimic grav, vad ca au aparut si durerile de burtica si spatele, nush ce sa zic daca sunt contractii sau nu eu nu am avut asa ceva si nici nu stiu cum e sa ai contractii eu nascand cu ceza.Sanatate multa va dorim.
Cris tu ai acolo o mica pictorita si tu vrei sa o certi? ei ei si e si smechera fica-ta s-a dus singurica la culcare, manca-i-as gurita ei de fata cuminte ce e
Picky, Cris aveti niste adevarate domnisoare cochete, parca le vad ce scumpe sunt
Eu ii dau la Rares pixul dar nu face nimic cu el doar da de pamant cu el, orice-i dai el le arunca de pamantnush ce sa ma mai fac cu el ca nu ma asculta deloc, nu ma pot intelege cu el, doar cand ne certam atunci vad ca intelege, in rest pot sa-i zic fa aia sau aia ca nu face
Annace scump trebuia sa fie Vladut cu castana...eu oare cand o sa ma inteleg cu al meu? oare gresesc eu undeva, deja imi vine sa disper...Anna multumim, dupa ce-i trece raceala am sa merg la o homeopata sa-i dea ceva pt intarirea imunitatii, sper sa si avem rezultate. Va trimitem multi...astept sa vad pisicuta lui Vladut!
Getik spor la treaba mama si abia astept sa vad surpriza ce i-a pregatesti la Ary
Siminaweekend placut si voua, multi
Alicma bucur ca ai aparut, bafta la examen si te asteptam sa ne dai de baute...dar de Naty nu ne mai zici nimic?
Crissa-ti traiasca pisoiul
Getiknici eu nu pot vedea nimic
Vad ca avem noi incuscrelifelicitari
Cris si al meu sot se da la intrecere cu Rares care tipa mai taredeci cu totii am inebunit
Gata am terminat capitolul merg sa mai citesc dar nush dc mai apuc si sa scriu depinde daca nu adorm intre timp.
Va pupacim pe toate si buburuzele din dotare si multumim la toate pt gandurile bune! mii

Mami fericita de pitic campion Rares Florin---te iubesc mult piticanie mica

Rareselul meu scump



Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Moama da ce limbarnita ati avut si in capitolul trecut
Crisce tare-i fii ta cu "pia mati" m-am prapadit de ras
Siminaiti raspund cu intarziere sorry, ma intrebai la ce film ma uitam cu sis, m-am uitat la The clash of titans bunicel, in schimb m-am mai uitat la Frozen si efectiv mi s-a
parut socant ce au patit tinerii aia, nu-ti spun ca poate mergi la film.Si mie imi place sa ma uit la film dar eu cu soata avem gusturi diferite si rar ne nimerim sa ne uitam impreuna din pacate...off si intre timp a plecat si sora mea in Brazilia, a ajuns cu bine, inca nu am apucat sa vb cu ea ca nu are inca net dar mi-e dor de ea.Andutu ce mai face? Va
Getikimi pare rau de situatia sorei tale, chiar ca are ce trage saraca, sper sa se rezolve cat mai repede in favoarea ei
Pickymultumim de complimente, asa este Rareselul nu mai e bebelus ci un baietel, a crescut mult si il iubesc enorm pe zi ce trece parca mai mult mai mult...ma bucur ca te-ai hotarat sa ramai cu dr care te simti mai in siguranta si dc iti face si cezariana e ok, abia astept sa ne spui ce e samburelul, pe cand urmatorul control? La noi bb2 mai are de asteptat, adica nu in conditiile astea financiare, nu stiu dc va ami fi un bb2desi mi-as dori.
Emasa poarte Dariusica sanatos noile achizitii, ceva poze sa vedem si noi
Alinama bucur ca ai avut parte de o nastere usoara, ai o printesa adorabilanu ma mai puteam satura sa ma uit la poze sper sa treaca repede mucisorii si sa auzim de bine.Va
Ematare dulce-i Darius si ce-i mai place lui pe topogan
Ssabryamulta multa sanatate si sa dea DD sa vina bebe la termen si sa ai o sarcina usoara, iar cand ai timp sa mai intri pe la noi sa ne pove despre printesa mica si sa ne mai arati pozici cu voi!
Annaiti raspund si eu cu intarziere la intrebarea de ce-i este frica la Rares...sa va zic in primul rand ii este frica de pelerina lui, da de pelerina de ploaie, cum i-o dau pe el incepe sa planga iar cand vede ca nu are incotro sta nemiscat pana i-o dau jos doar ochii i se misca in capsor in rest nimic, nu cumva sa-l muste, apoi de uscatorul de par, de blender si bineinteles de aspirator ca-l asociaza cu aspiratul mucisorilor
Siminace vorbaret ai tu acolo, cred ca e un scump, sper sa vb si al meu pana merge la gradi
Elenama bucur sa te citesc
Aliccum a fost la petrecerea de cumatrie? ceva poze?
Siminanu stiu nimic despre fiv, poate gasesti pe forum ceva in legatura cu asta, defapt sigur gasesti si sa dea DD sa vina repede bb si la sora ta
Gata ma bag la somn ca nu mai vad bine, acuma umplu si noul capitol daca nu demult incheiam unul
Va acesc! Noapte buna!

Mami fericita de pitic campion Rares Florin---te iubesc mult piticanie mica

Rareselul meu scump



Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici
haideti la o calda,perfuzabila pentru cine are nevoie ,trabuce si vougue

si uite ca din nou am fost inspitrata sa las orgia pentru alta seara si doara sa pun cornul pe perna si sa adormnu de alta dar miruna de la fix 7 e in picioare,acum e in patul nostru cu una bucata biberon laptaros,una bucata soricel si una bucata iepuras(prietenii ei cu care doarme,mananca,se joaca,se cearat si in plimba,etc)si urmareste stirile de dimineata

lavi din cate am citit eu(si crede-ma ca citesc tot ce-mi pica pe mana referitor la copii) am inteles ca pana pe la 4-5 anisori nu poti spune ca au un sistem imunitar pus la punc cum e al nostru si de care se liesc bolile astea mai greu,la ei e inca "crud" doar ce se formeaza anticorpii si de aceea pana la varsta aia tot o sa o tragem cu eioricum,asteptam rezultate ele de la dr daca tu numesti copil cuminte terorista mea,cred ca ar trebui sa insir aicea ce face ea o ziulica intreaga de ma mir cum de n-am albit pana acumadar bine ca ma vopsesc bloonda si nu se cunoasteeeeeeeee,eu vreau sa vad care mai sunt sanatosi in ziua de azi,si ma refer la cei care au copilasi din generatiile astea noica eu una sigur m-am tacanitstai sa ma tin bine ca astia care mai vin pe la noi mai scapa "bag p..." sigur l-a retinut ,dar nu poate inca sa pronunte

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata eu ma bag la cafea cris ca am o stare de .... afara parca burniteaza, e innorat frig si uratsi presimpt ca nu am chef sa fac nimik azi dar mai am o tona de lucruri si cez este la munca, dar ma mobilizez ca vreau sa fac curat in beci si cand termin o sa va arat ce am tot bucatarit eu
referitor la soramea: facem consiliu de familiesi atunci sa vedem dobitocu pe unde mai scoate camasa
mama dar ati avut o tastarnica ieri de mama, asa ca tre sa ma bag sa citesc din nou. ca la cat de obosita eram aseara am citit si nu am priceput nik
azi este nepoatamea la mine si sta cu ary am scapat de cea mai grea problema ca sa pot face celelalte treburi

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput