**Buburuze de 2009 in actiune (28)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

am deshis pag de nu stiu cate ori sa scriu da ba s=a trezit darius, ba tel, etc...
cris da da nu dau 1 euro pe o pungaaaaaaaaaa bravo miru.....vezi ca mai sunt si pereti in casa
picky al meu sot iese...pe mine nu ma asculta deloc si chiar sa alerg dupa pitic si ea nu am chef. stiu ca e de rau, de asta is geana pe ea....asta nu e caine, e....nici nu stiu....in fine, ma enervez daca ma gandesc la subiect. draga de eaaaa....cocheta de mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

am deshis pag de nu stiu cate ori sa scriu da ba s=a trezit darius, ba tel, etc...
cris da da nu dau 1 euro pe o pungaaaaaaaaaa bravo miru.....vezi ca mai sunt si pereti in casa
picky al meu sot iese...pe mine nu ma asculta deloc si chiar sa alerg dupa pitic si ea nu am chef. stiu ca e de rau, de asta is geana pe ea....asta nu e caine, e....nici nu stiu....in fine, ma enervez daca ma gandesc la subiect. draga de eaaaa....cocheta de mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Am revenit de la plimbareala, e ud pe afara, pe topogane, leagane si multa mizerie in parculet, astia mari au baut bere, sucuri si au lasat resturile in urma lor, am gasit chiar si o sticla sparta si multe cioburi...niic nu-mi vine sa mai duc copilul in parc..

Cris pai acum ma intelegi pe mine de ce nu ii dau pix, carioci si altele?? inca un e timpul...i-am dat niste carioci odata, din acelea care se iau la spalare(ramase de la Emmy) si ea vroia sa le deguste...asa ca m-am lasat pagubasa..cu creionul mi-a mazgalit parchetul si geamul de la usa(inca nici nu l-am curatat ) si il mai dau din cand in cand dar pix si carioci nu...
Vezi ca solutia aceea pe care i-ai pus-o la pisica nu prea e buna ptr copil, vezi sa nu puna mana in locul unde i-ai pus-o(la ceafa). De posetute nici nu mai vb ca le poarta cum e la moda acum si e tare mandra..si merge si pe varfuri cand o poarta...sunt asa comici si dragalasi..

Fiica mea a dat nste musli pe jos si sora mea vrea sa le adune, iar ea nu o lasa...o vrea pe mama sa le stranga...si le pazeste cu sfintenie asteptandu-ma sa i le adun...asa face si cand trebuie sa o puna la olita, sa-i schimbe pampersul, sa o puna in scaunel..nu o mai vrea pe sora mea ci pe mama...doar pe mine..atat..;

Cris cu familia nu mai am o relatie buna, cu ai mei nici nu mai vb..iar sa mai apelez la ei nu vreau..si oricum nu iau no-spa de capul meu, pentru ca in tara se da...mi se pare ca prea se exagereaza cu el si nu stiu cat de bine este..in fine...
Da sevda au modele foarte frumoase si destul de bunicele la pret ..isi merita bani zic eu ..de celalat nu stiu

Ema las' ca-i bine ca iese sotul cu ea, doar e al lui,nu?! Oricum e destul de nasol ca e geloasa si-l maraie.. sotul ce zice?!

Merg sa strang musli de pe jos si sa vad poate o pun la somn, ca ar fi trebuit de mult sa doarma si apoi sa ma apuc de calcat..ca am destule


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 13+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Cris apropo am bagat-o ieri putin in seama pe Daniela, ca deh era pe invizibil, dar nu mi-a raspuns..deci de pc are timp numai de noi nu...eu cred ca am deranjat-o noi cu ceva si nu mai vrea sa intre...mai ales ca nu a mai intrat de cand cu subiectul indemnizatiei...poate ma insel...dar au trecut luni de zile si macar 2 cuvinte sa arunce si aici nu a avut timp...toate avem copii...si unele si job..

Cat despre Ramona am vazut ca are placerea sa intre la albinute dar aici nu...asta e...nu poti sa tragi omul de maneca daca nu vrea, nu?!

Oricum as fi vrut macar sa ne zica in fata, "bai nu mai intru aici" si gata...dar deh...in fine ce-mi bat eu capul cu asta...


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 13+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ema[b] vrei frigiderul plin fata sa te duci la piata??fata,vezi ca-ti platesc belet de avion si te chem sa ma ajuti sa curat peretii de pixsi ia zi matale cate nunori teroriste ai avea, in afara de fi-mea?....
[b]picky
pisicuta a capatat ieri solutie dupa baita,deci pana azi e ok si miru poate sa o smotoceasca,dar mai intai sa scapam cum trebuie de puricosi de pe flocoasa ca altfel e jaleeeeeeeeee...aaaa da, se invarte ij jurul mesei din bucatarie dar pe varfuri(astea-s toacele virtuale);imi pare rau de situatia cu familia ta dar las ca timpul trece si se uita..referitor la danuta,nu stiu daca a ajuns acasa,ca era inca la tara la parintii ei,sa nu fie cumva sotul ei la pc las ca o sun eu

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Moaaa, cat ati mai scris Noi am fost in parc si fi-miu a gasit o castana, i-am zis ca a cazut din copac, iar el imediat mi-o intindea si-mi arata sa o puna la loc Cand a vazut ca eu nu fac ce-mi cere s-a dus singur la copac si a tot incerca sa o lipeasca de scoarata lui

Picky, offf, sper sa fie ok cu sarcina si contractiile sa fie inofensive. Eu am luat no-spa in sarcina ca am avut de la inceput colul f scurt si intredeschis spre interior, asa ca nu aveam voie sa fac efort prea mare si la cea mai mica durere trebuia sa iau no-spa ca sa evit o nastere prematura. Si uite asa, cu tot riscul, ca prima doctora la care am fost voia sa-mi faca serclaj , am fost la munca pana in ianuarie si am nascut dupa termen
Ziceai de Stefi ca vrea toata ziua tzatzi, ce bine te inteleg, si al meu face la fel, nu conteaza cat de mult mananca mancare solida, tzatzi nu trebuie sa lipseasca Nu-l intarc, mi-e mila de el, asa ca o sa-i mai dau o vreme, cat o sa mai rezist cu cele 8 treziri pe noapte
Sanatate multa lui Stefi, mititica, ce dulce e ea asa domnisorica
Bebe 2 inca mai imi doresc f mult, dar nu am curaj sa-l fac din punct de vedere financiar. Va admir f mult pe cele care ati facut pasul!
Cris, sa-ti traiasca pisicuta si la cat mai putini purici! Iar facu Miru o traznaie, ahhh, sa scrie ea pe parchet Al meu are tablita din aceia magica cu bat din ala de nu poti scrie decat pe ea, pe aia o foloseste la discretie, cariocile lavabile si buretele, doar la tablita magnetica, dar nu i le dau decat cand il pot supraveghe, la fel si pixurile, nu le primeste decat cand desenam impreuna. Si mereu imi deseneaza "pis", o sa va pun imediat si o poza sa vedeti cum arata pisica desenata de Vladut
Da, Cris, am mancat shaorma aseara , sa-ti fie de bine pizza, sa stii ca nici de-asta n-am mai mancat de luni bune de cand cu fi-miu nu mai apuc sa mai ies sa mananc "porcarii" de-astea
Lavi, sanatate multa! Doamne ajuta sa se faca repede Rareselu bine! Incearca sa-i dai apoi ceva de intarirea imunitatii
Getik, spor la treaba, te asteptam sa ne mai spui ce mai faceti!
Simina, azi fi-miu are peste cu legume, gratar de pui cu piure si gris cu lapte
Emo, ce facusi, mama, te incruscrisi cu Cris? Pai cu Denis si cu Reby cum ramane, ca nu mai inteleg nimic? Ce bine ca iese sotul cu cainele, asta iti mai lipsea din program!


de baietel nazdravan (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor am citit in treacat buburuzele noastre cresc ne uimesc pe zi ce trece.
ary vrea numai tinuta de manute sau deabusilea patutul a devenit inchisoare.
am terminat gemul care a iesit dupa placul meudulce si cu nuci multe
acu fierb la bulion si pentru diseara vreau sa ii fac lu ary o surpriza
o sa va pun poze si voua va spun decat ca este legat de un dovleac va las sa va ganditii pana diseara cand pun poze
acu am fugit afara la foc ca sa mi se arda ce am pe caolo

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Va urez un week-end placut!
la toate buburuzele si mamicile lor!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Cris, sa nu cumva sa pedepsesti teroriciul...cine te-a pus sa-i dai pix? baga creioane colorate si gata, rezolvat problema...ce vrei daca-i talentata fata?

Picky, vrei niste nospa prin posta? se rezolva daca te ajuta

Simina, ma interesasem cat de cat de inseminare si fertilizare in vitro cand inca nu venise naty pe lume...ce pot sa-ti spun e ca la noi sunt sanse mai mici de reusita, in ungaria, la Szeged am vorbit cu fete care au mers, sunt de aici de pe forum; ele stiu detalii, costuri..tot

Ema, ai un gagiu de toata frumusestea acolo

Lavinia pupam dulce Rareselul sa sa faca bine!

pupam fetele cucuiate!

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

ano poi nu vezi ca au fost lasati balta ambii?????? eeeee....si na, sa aiba de unde alegesi fiimiu a gasit o castana, si eu i=am zis ca a czut din copac si el a bagat=o in gura
picky daaaaaaaa, sa fac eu ceva in vremea asta si cica de acu gata cu frumosul. ce sa zicaal meu....c is eu exagerta da las s fiu eu exagerata si paranoica si sa fiu pe faza ca daca cumva ii trece prin cap sa mor de nu o musc eu pana raman cu bucata in gura
cris da tu stii ca vrau sa vad pisica, nu????poi na fata, e criza, de ce sa nu profit eu daca se poate sa am frigiderul plin????da vezi ca vreau pui, vit si niste afuatura
eu mi=am luat creioane, radiere, maine iau acoarele si pensoane si ma apuc cu fiimiu de pictat pereti....fiu care acu a venit langa mine si puteeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Mergi la inceput