Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

A venit soacra-mea cu salam de biscuiti si chec... Am golit farfuria... Acum ca is cu burtoiu' plin, imi pare rau

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

am si eu intrebare in legatura cu balansoarele/leaganele pt copii care sunt mai eficiente cele cu functie de vibratie sau de leganare?

Cele cu vibratii se pot si leagana adica au si functie de leganare?


sunt in ceata!

multumesc!

Anca fericita mamica de MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Pefer un copil alintat si iubit decat unul supus dar cu multe sentimente ignorate. Nu-mi fac griji de razgaiala, educatia i-o vom da cum ne-om pricepe mai bine, si vom avea grija ca bunul simt sa fie la locul lui.


, asa e maria mea, am rasfatat-o si o s-o rasfat toata viata, e lumina ochilor mei, cand mi-a fost mai greu imi era de ajuns sa ma uit la ea , mai ales ca la inceput ne-a fost tare urat singurele... dar e atat de cuminte, de la locul ei ca nu-mi vine sa cred. bine, cu scapari de copil, ca tot ii spun sotului ca poate am cerut prea multe de la ea si are doar 9 ani, ma uit la ea cand e intr-un grup de copii si imi place ce vad, poarta o discutie pertinenta cu orice adult pe orice tema... si acum am asa o strangere de inima ca nu mai avem timpul nostru, o teama sa nu se piarda toti anii astia si sa nu o pierd de-acum, cand in curand va fi domnisoara... si mi-e mila de copiii unor cunoscuti care daca fac vreo boacana se pun pe plans de frica bataii care va urma, si la fiecare gest brusc sau strigat al parintilor se fac mici si tremura, li se citeste teama in ochi ca la caini... nu asa vrem noi sa ne crestem copiii, educatia e cu totul altceva. si eu ca tine, si ca aelita, imi rasfat copiii ptr ca ii iubesc!!!

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Bumblebee, super mom!!! Nu stiu cum mai poti peste zi sa faci una, alta, cu noptile asa obositoare...

Oana, la cat timp ai facut prima eco la sold? io nu i-am facut, nu am fost pana acum decat o data la un pediatru... Cica e bine un control si la ortoped... Voi ati fost?

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze


nici noi nu am facut eco la sold, in general la fetite se face. la ele exista riscul mai mare. eu ma bazez pe pediatra, cred ca ar fi vazut daca nu era ceva in regula

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Anca io am de amandoua. In cel cu leganat si melodii sta doar 15 min maxim. In cel cu vibratii sta toata ziua. Al meu nu se si leagana, doar vibreaza. Iar daca copilul se misca se balanseaza, sau il pot balansa eu manual. Dar sunt si balansoare cu de toate, si leganat, si vibratii, si melodii. Daca ar fi sa aleg, doar vibratii as lua, din nou- e singurul in care sta cuminte cu suzeta si 2 ore!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

LA MULTI ANI BEBE PAUL SI DE LA NOI! SA FII SANATOS DRAGUTULE MIC!

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

ce bun e wirelessu' asta stau in curte, legan copilul care doarme in carut si ma uit si pe net

ANca eu am balansoar, l-am primit, asa ca nu am stat sa studiez. are vibratii si melodii si pot sa il legan eu. singur oricum nu ar sta, asa ca e foarte bun asa...cand era mai mic ii placea mai mult, acum deja da sa se ridice in fundulet cand il pun acolo

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bumblebee, asa imi e de drag de tine... Ca esti la primul bebe, si nu te lasi coplesita de situatie. Pare ca nici nu te afecteaza programul haotic din timpul noptii, inca esti plina de rabdare, si inca mai ai putere sa vezi lucrurile zambind... Imi plac principiile tale dupa care vrei sa iti cresti copilasul, asa mi se pare ca esti genul de mama din cartile copilariei... Stii sa iti iubesti copilul, sa il inconjori cu dragostea ta, dar stii si cand e cazul sa il certi, sa nu ii iei apararea, sau sa il pedepsesti... Faci lucrurile sa para simple, normale si firesti. Asa te vad, o mamica grozava, modesta, puternica si luptatoare, insa fara a parea ca viata e o lupta...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Anca io am de amandoua. In cel cu leganat si melodii sta doar 15 min maxim. In cel cu vibratii sta toata ziua. Al meu nu se si leagana, doar vibreaza. Iar daca copilul se misca se balanseaza, sau il pot balansa eu manual. Dar sunt si balansoare cu de toate, si leganat, si vibratii, si melodii. Daca ar fi sa aleg, doar vibratii as lua, din nou- e singurul in care sta cuminte cu suzeta si 2 ore!


si eu la fel, ala cu vibratii face banii din punctul nostru de vedere. cand da ea din picioruse si manute se leagana singur... si sta in el si fara suzeta, doarme acolo...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Anca, super ca ai reusit sa slabesti si sa sporesti productia de laptic, dar banuiesc ca dulciuri nu prea mananci, nu?
Eu parca nu mai am pic de vointa in mine, toata ziua as manca doar prajituri, inghetata si biscuiti In ritmul asta n-o sa slabesc in veci
Leagan avem si noi cu vibratii si melodii (nu se leagana) si lui Victor ii place foarte mult sa stea in el. Practic, cand nu doarme, cam tot acolo sta.
crispro, noi suntem programati la ortoped in 8 octombrie. Sunt putini ortopezi specializati pe copii si se fac programarile cu luni de zile in avans

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput