Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubster spune:

help!
ce sa mai iau pt mucii mei?(scuze de expresie da ma enerveaza rau)
iau oscilo,k am si o tuse,ceai cu lamaie si parca pun la zid.ce remedii sau bulini mai sunt?

mami fericita de ariana ! 06.08.10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ioi..apropo de ortoped..la spit. recuperare numai in ziua de luni se fac programarile..si eu tot uit..
asa ca la 2 luni am fost cu piticul la eco, si nu la ortoped, ca n-am gasit loc. acu iar uit sa il programez pt ctrl de 4 luni
dar pretul de la eco m-a dat pe spate..180- lei..:(:(plus vaccinu..iaca suta de euro..in 2 zile.:(

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

bubster..cred ca....nimic. dc nu ai alte simptome..asta e..o sa treaca in 3-4-5 zile.

ieri si azi am fost sg cu copiii si sa stiti ca m-am descurcat.am facut si de mancare.
bine, nu am iesit afara cu ei- am avut noroc ca a fost ploaie. dar dc as fi stat intr-un cartier normal, cu parc aproape, as iesi ziua cu ei, ca doar mihai sta in carucior, iar pe stefan un-doi il linistesc cu o tricicleta sau cu jucarii de nisip.
de maine stefan merge la gradi.

deci, nu e chiar asa grea viata cu 2 copii, totusi.
din cate zic fetele, nici chiar cu 3 ;)

rodi..eu nu stiu..parca am asa un sentiment de vinovatie ca parca asta micu asa dragalas imi atrage mai mult sentimentele, imi tot vine mereu sa il pup, etc..iar Stefan parca e pe locul 2 cumva. si nu imi place...nu stiu..nu vreau deloc ca el sa fie mai prejos in inima mea.
sper ca e trecator. bine Stefan a si facut multe bazaconii pana acum, acum e mai cumintel, ne intelegem, nu tre sa mai stau toata ziua cu gura pe el sau sa tot strang ce strica el, cd nu-l supraveghez o secunda.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Ilinca asa sunt si io, de dimineata pana seara numa dulciuri as manca dupa fiecare masa, hop tzop si ceva dulce

si eu inainte nu eram asa si nici macar in sarcina nu am mancat dulciuri cum bag acuma si kilele stau acolo sau chiar cresc

acuma zic ca am o scuza ca alaptez, ca inainte aveam vointa si nu mancam dulciuri decat f rar ca sa nu ma ingras

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubster

help!
ce sa mai iau pt mucii mei?(scuze de expresie da ma enerveaza rau)
iau oscilo,k am si o tuse,ceai cu lamaie si parca pun la zid.ce remedii sau bulini mai sunt?

mami fericita de ariana ! 06.08.10


mie imi da tarcoale raceala si am luat paracetamol, oscilo si redoxon
si acum stau cu un sal la gat, sa imi fie cald

altceva nu stiu

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Am mancat dulciri normal atat cat am avut nevoie!

Anca fericita mamica de MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

bubster, pt muci merge bine bine si coryzalia si allium cepa granule homeopate...sanatate!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

LA MULTI ANI BEBE PAUL!! SA CRESTI MARE SI FRUMOS!!!!
O fetelor, nu mai am timp nici sa respir!! Daca la o luna bebele meu se culca la 23 si se trezea la 6, 7 dimineata, fara pauza de papa, acum se culca cam la aceasi ora si se trezeste la 3 prima data si apoi din ora in ora. Cateodata se trezeste si la ora 1. Am o delapidare de somn de mor. Ziua nu doarme decat in brate la cineva sau in carut la plimbare. Mananca non stop. Daca stau cu el in casa cere papa din ora in ora. Am crezut ca e laptele meu de vina, ca nu se satura, dar i-am dat si completare Lp, ACEEASI POVESTE!!!! Ne plictisim trebe sa papam, ne doare in fund trebe sa papam, mi-e somn trebe sa pap. PAPA, PAPA SI IAR PAPA. Si nu pune pe el cine stie ce ca are o energie de mama, mama......
Serios, nu stiu ce sa-i mai fac!!!!Cand va aud ca papa la 4 ore, ca sta linistit in balansoar toata ziua?! Al meu sta in balasoar doar daca stau in fata lui si fac ca maimuta si ii mai invart si o jucarie care prinsa de lustra!!!! domnul trebe bine dispus!!! Si culmea ironiei ca la cat il alaptez si cata enegie pierd cu el nici nu slabesc!!!


LA MULTI ANI LA TOTI BEBEI, pt o lunita, doua si chiar trei. Imi cer scuze ca nu le-am spus la timpul potrivit, dar am o scuza, nu am timp nici la baie sa ma duc.
Va pup pe toate!!

Poze Bogdan
mami fericita de mamutzica Bogdan-Andrei
13 iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

fetelor, eu imi tot mangaiam delfinasa adormita pe cap si deodata vad un fir mai lung de par blond, sar repede sa-l iau crezand ca e unul de-al meu, cand colo delfinasei mele ii creste parul!!! de unde era bruneta in prima luna de viata, acum e deschis la culoare si are vreo 5 fire de par in crestetul capului lungi cam de 5-6 cm!!! blonde

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)



filip s-a nascut cu cateva fire de par luuungi in varful capului..e asa mortal, cum e el aproape chelut in rest si cateva fire in varf...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Ilinca asa sunt si io, de dimineata pana seara numa dulciuri as manca dupa fiecare masa, hop tzop si ceva dulce

si eu inainte nu eram asa si nici macar in sarcina nu am mancat dulciuri cum bag acuma si kilele stau acolo sau chiar cresc

acuma zic ca am o scuza ca alaptez, ca inainte aveam vointa si nu mancam dulciuri decat f rar ca sa nu ma ingras

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010



IDEM HERE!!! dulcuri dupa fiecare masa!! Inainte si in timpul sarcinei foarte rar papam dulciuri!!!

Poze Bogdan
mami fericita de mamutzica Bogdan-Andrei
13 iulie 2010

Mergi la inceput