Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ilinca, eu am dat 255 lei pe vaccin
diana, vaccinul asta infanrix hexa este difteric, tetanic, pertussis, hepatic b, poliomileitic si hemophilus influenzae b

cristina. cred ca dc o sa il faci sa manance mai mult, o sa si doarma in alte parti decat in brate. eu ti-am scris aseara, pt ca asa am patit eu cu Stefan. nu dormea decat in brate sau afara- ca era ger si adormea rapid. dar el nici nu a luat in greutate si atunci, fiind si la primul copil, nu am incercat sa stimulez lactatia-cum fac acum, cu succes cu galafor, ci i-am dat lapte praf. asta e, a trecut acum, dar macar altii sa invete din experienta mea.


Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Da, Victo, chiar ii ziceam sotului ca poate de asta nu doarme ziua. Is curioasa ca fac la urmatoarea masa, ca la prima masa i-am dat un san, l-a golit, la a doua masa celalalt san, l-a golit, si acum am 2 sani fleasca... Cred ca voi trece si io la ceva stimulente... La urmatoarea masa ii dau ambii sani, sper sa produc ceva pana atunci...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

succes!
eu ii dau mereu sa manance din ambii sani, ca asa sunt si ei stimulati. ieri am mai luat si ceva bere :)
aa..si cd sunt bolnaviori, sa stiti ca dorm mult. dar nu-i grav, ca asa isi refac ei fortele. al meu a dormit ieri aporape intr-una, cu pauze de masa si cam atat. si cum ziceam, am tras si o fuga la hipermarket..ca nu mai aveam mancare..si dormea frate in harmalaia aia din mall de numa

asa ca azi am facut o delicatesa- somon :):) marinat in sos de soia,ulei de masline, usuturoi, ceapa, sare piper.

haideti intai la mine la masa si apoi la BTZ la desert! La multe lunite, Paul!

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

fetelor, eu imi tot mangaiam delfinasa adormita pe cap si deodata vad un fir mai lung de par blond, sar repede sa-l iau crezand ca e unul de-al meu, cand colo delfinasei mele ii creste parul!!! de unde era bruneta in prima luna de viata, acum e deschis la culoare si are vreo 5 fire de par in crestetul capului lungi cam de 5-6 cm!!! blonde

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Hello gagici!!!!!!!!
Va invit la o portie de tort si un suculet fara acid


PAUL, sa cresti mare si voinic, sanatos si cumintel, sa fii mandria lui mami si a lui tati!!!

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)



...si din partea noastra !


Oana mamica lui Matei 08.07.2010

Noi 2...si Matei
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

fetelor, eu imi tot mangaiam delfinasa adormita pe cap si deodata vad un fir mai lung de par blond, sar repede sa-l iau crezand ca e unul de-al meu, cand colo delfinasei mele ii creste parul!!! de unde era bruneta in prima luna de viata, acum e deschis la culoare si are vreo 5 fire de par in crestetul capului lungi cam de 5-6 cm!!! blonde

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)

printesita Anca-Maria (26.06.2001)



ce tare!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

mersi Paula, de la ce farmacie l-ai luat?

La multi ani si din partea noastra, bb Paul!

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Salutare delfinariu!
Paul! aa cresti mare si voinic!

Aseara nu i-am mai dat ocazia sa faca scandal, l-am tinut de la prima incruntare in brate pana a adormit, a mai marait dar il leganam alintam pana se linistea. dar ne-am revansat dup-aia, ieri nu m-am mai muls, si ca atare ciu-ciu completare, am vrut si io vad cum merg treburile, asadar, copilul meu adoarme de tot in cel mult 20 min, asa ca azi noapte, 20 min la san , 1 h somn, iar si iar, pana la 8 dimi, cool, nu? Asta dupa ce oricum prima data am inchis ochii la 1:30 AM. El in20 min ia cel mult 80 ml, asta ziua cand e mai activ, noaptea cred ca si mai putin, asa ca, de azi iat, pompat, pus copil, completare de la mine.
Nu mi-as fi imaginat ever ca o sa imi cantaresc copilul ata, dar eu il cantaresc ca sa nu ii completez prea mult! Dr mi-a zis sa manance cam 110-130 ml la o masa (acu' 3 sapt) dar al meu nu se satura, asa ca i-am dat cam 160 la o masa, dar nu stiu care e limita lui, ca el niciodata nu a scuipat sanul si nici bibe El la san a stat si 2 ore si nu era satul.
Asa ca, Cris, te inteleg perfect, la tine e fain ca in juma' de h papa 150, ce n-as da sa fie si la noi asa...

Pufescu, la tine a scazut productia cat ai stat numai cu pompa? Ca eu am niste ragade nasoale rau, iar, cand m-am muls aveam sange in lapte, (asta dupa ce era s-o iau razna ca regurgitarea lui avea firicele rosii ) In ritmul asta suntem amandoi nemultumiti, eu ajung la capatul puterilor, ca deh, ziua nu stau o secunda, ba calc, gatesc, fac curatenie, de fapt cam cum am fost de la inceput cand am venit acasa, asa nici noaptea sa nu dorm macar putin

Aelita, eu nu prea imi dau seama cum e situatia de fapt, ca nu am termen de comparatie (cei din jur nu se pun la socoteala) dar dimineata dupa ce papa imi zambeste mereu si im gangureste, ma unge pe suflet! As vrea sa stiu ce il deranjeaza si ce il nemultumeste, dar pana imi poate spune nu pot fi decat neconditionat langa el!
Pefer un copil alintat si iubit decat unul supus dar cu multe sentimente ignorate. Nu-mi fac griji de razgaiala, educatia i-o vom da cum ne-om pricepe mai bine, si vom avea grija ca bunul simt sa fie la locul lui.



Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Racusor culmea s-a iritat de la crema de galbenele nu e grav dar are 2 zona mai rosii

Am intrat intr-un magazine bio si am luat crema de fundic de la Himalaya http://www.himalayaherbals.com/ , sa vedem cum e….daca nu ne place ma intorc la Bubchen…am mai auzit mamici multumite si de gama BabyLove de la DM

Rody Bepanthene am din maternitate…mi-au dat pentru ragade

Am facut si noi vaccinul azi…a fost tare cuminte doar a marait putin
Noi l-am luat direct de la distribuitor cu 240 lei…umatorul e infarix penta la 4 luni
Am o schema care arata vaccinurile obligatorii, adicacele gratuite de la stat si schema propusade Glaxo Smith Klain, producatorul infarix…daca va ajuta si vreti sa o vedeti o pozez

si pentru cine e interesata au primit medicii de familie vaccinurile gratuite...era o nebunie la medicul nsotru, copii si de 6 luni nevaccinati...mi-a fost asa de mila de ei ...doar si vaccinul asta trebuie facut la 2 luni nu la 6...iar daca parintii nu reusesc sa il cumpere din diverse motive asta inseamna ca acelui copil practic i se ia dreptul de a fi sanatos ...of of of ce e si in tara asta

Diana eco la sold ne-au facut si noua…umeaza sa repetam eco la 3 luni




Oana mamica lui Matei 08.07.2010

Noi 2...si Matei
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bumblebee, super mom!!! Nu stiu cum mai poti peste zi sa faci una, alta, cu noptile asa obositoare...

Oana, la cat timp ai facut prima eco la sold? io nu i-am facut, nu am fost pana acum decat o data la un pediatru... Cica e bine un control si la ortoped... Voi ati fost?

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput