Dovlecei in sarbatoare *194*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



SOFIUCA

La multi ani, soimita frumoasa si dragalasa! Sa fii sanatoasa, isteata, descircareata si sa ai mult noroc in viata!


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

Citat:
citat din mesajul lui iulia0807

Alex,noi lapte bem cam peste 210 la masa de seara si dimineata,insa sunt zile cand mai lasa 30-40 in bibe.nu-mi fca mari griji,mai mancam si iaurt si branzica,etc.pupam pe Zeinuca

la noi alta e problema.de cateva zile la orice mancare solida intoarce capul .cand ma vede cu lingurita parca vede nu-stiu-ce dracovenie!sunt in mare dilema...o avea ceva? sau or fi dintii? sunt 2 pe cale sa sparga dar eu stiu?sunt necajita pentru asta.nici la lapte nu stam ca de obicei insa cu mare chin,mananca...va pup pe toate

Iulia-mamica lui Ucu 29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia
http://bebevoios.blogspot.com/



mami chiar azi ma gandeam la voi, ce faceti?

din ce spui tu acolo cred ca va iesi un dintzisor si d-aia se fereste micutul.

Te astept cuminte sa descarci aparatul, sa vad pe Ucu la mare

lui Dinu Andrei (14.09)


Simi,pup u.ce face Dinutz?multumim de ganduri

Iulia-mamica lui Ucu 29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia
http://bebevoios.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Mda, mandra mea doar ce a vomitat ce a mancat la pranz...de ce???....pentru ca am avut nesimtirea si nesabuinta de a ii da un biscuite...i-am dat si ieri si nu s-a inecat decat putin, astazi in schimb, cand a simtit bucatica in gura, dupa ce a muscat, a vomitat ca intotdeauna cand ii dau sa muste din ceva...eu chiar nu stiu ce sa mai fac, sunt tare suparata din cauza asta, ma dispera efectiv....ma bucur ca e sanatoasa, dar parca totusi ceva nu e in regula...ea nu mesteca deloc mancarea, o inghite asa, ca atare, nu poate inghiti nimic neblenduit fara sa vomite, daca biberonul curge prea repede se ineaca si vomita. Si nu vomita ca un copil normal, ci in jeturi, valuri valuri. Sunt tare tare suparata, simt asa, ca nu am nici o putere sa schimb ceva si asta ma deprima maxim, plus ca nu mi se pare normal ca la varsta asta sa mai faca asa.

Va rog sa ma ignorati, dar trebuie sa vars si eu undeva deznadejdea care ma incearca, parca tot ce fac nu e bine, parca totul se reduce iarasi la nemancat si mai ales vomitat.

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



chiar nu stiu ce sa-ti zic, decat si ca ma rog la Dumnezeu sa va ajute sa gasiti calea de mijloc, sa fiti bine!

ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



buna fetelor

eu una nu mai gasesc timp de nimic .. nu stiu cum sa fac sa reusesc sa le imbin pe toate .. imi pare tare rau ca nu pot da mai des pe aici ..

mamideandrei super andreiu la petrecerea lui. e un frumos si ce costumatii frumoase, ce tortulet a avut .. de nota 10!!

alex imi pare tare rau de incident .. asa sunt unii copii, eu la eva la fel am tras .. nu putea mesteca nimic, daca simtea ceva mai mare, vomita .. ea a mancat pranzul blenduit pana pe la 2 ani, iar bucatele abia pe la 1 an jumate a inceput sa pape .. trebuie sa ai rabdare caci va veni si timpul cand va papa ca un om mare ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei

Anomis si eu ma bucur ca am revenit! nu sunt de asa mare folos aici ................

ANDREI


esti tare de folos la forumul omului.
uneori cand scrii cate o retata, mai vad poze cu Andreiutul drag, imi dau seama ca se poate domle, se poate si frumoasa, si gospodareasa, si devreme acasa si cu copil frumos si sanatos (neplangacios si care doarme noaptea).

hai te pup cu drag
(io ramasesem ca suneti plecati din Galati, deh varsta)

lui Dinu Andrei (14.09)


da, trebuia sa fim plecati din Galati, dar cu 3 zile inainte de ziua lui Andrei a murit soacra-mea (Dumnezeu sa o ierte ) ca urmare nu am mai plecat nicaieri si am facut o mica masa acasa !

ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Elle iti multumesc din suflet ca ai scris asta...de fapt, asta e al doilea motiv ptr care scriu aici toate astea...poate a mai trecut cineva prin asta si ma poate cumva scoate din ceata....sa simt si eu ca nu sunt singura, si sa nu mai am impresia ca am gresit undeva si inca mai gresesc...sar'mana inca odata....trag sperante atunci, din ce inteleg, toate vor veni la vremea lor si trebuie sa am rabdare.

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Mda, mandra mea doar ce a vomitat ce a mancat la pranz...de ce???....pentru ca am avut nesimtirea si nesabuinta de a ii da un biscuite...i-am dat si ieri si nu s-a inecat decat putin, astazi in schimb, cand a simtit bucatica in gura, dupa ce a muscat, a vomitat ca intotdeauna cand ii dau sa muste din ceva...eu chiar nu stiu ce sa mai fac, sunt tare suparata din cauza asta, ma dispera efectiv....ma bucur ca e sanatoasa, dar parca totusi ceva nu e in regula...ea nu mesteca deloc mancarea, o inghite asa, ca atare, nu poate inghiti nimic neblenduit fara sa vomite, daca biberonul curge prea repede se ineaca si vomita. Si nu vomita ca un copil normal, ci in jeturi, valuri valuri. Sunt tare tare suparata, simt asa, ca nu am nici o putere sa schimb ceva si asta ma deprima maxim, plus ca nu mi se pare normal ca la varsta asta sa mai faca asa.

Va rog sa ma ignorati, dar trebuie sa vars si eu undeva deznadejdea care ma incearca, parca tot ce fac nu e bine, parca totul se reduce iarasi la nemancat si mai ales vomitat.

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



Draga mea, iar o luati de la capat.
Noroc ca a intrat Elle si ti-a povestit de Eva, eu dupa ce am citit prin ce a trecut ea, am vazut si pentru Alessia luminita de la tunel palpaind pe la 1,5ani.
Pune un obiectiv din asta mai indepartat si bucura-te ori de cate ori il atingi mai devreme.

Uite noua, ne-a spus primul dr. ca Dinu nu va putea manca nimic crud (un mar, o para o pruna,) decat dupa ce face 6-7 ani ca e alergic. Alt dr. ne-a spus ca probabil pe la 2 ani sa mai incercam iar cu crud. Ultimul la care am fost ne-a spus ca in 6 luni ar trebui sa isi revina.
Asa ca astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Elle iti multumesc din suflet ca ai scris asta...de fapt, asta e al doilea motiv ptr care scriu aici toate astea...poate a mai trecut cineva prin asta si ma poate cumva scoate din ceata....sa simt si eu ca nu sunt singura, si sa nu mai am impresia ca am gresit undeva si inca mai gresesc...sar'mana inca odata....trag sperante atunci, din ce inteleg, toate vor veni la vremea lor si trebuie sa am rabdare.

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



asa imi vine sa te strang in brate tare, tare!!!

ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Mda, mandra mea doar ce a vomitat ce a mancat la pranz...de ce???....pentru ca am avut nesimtirea si nesabuinta de a ii da un biscuite...i-am dat si ieri si nu s-a inecat decat putin, astazi in schimb, cand a simtit bucatica in gura, dupa ce a muscat, a vomitat ca intotdeauna cand ii dau sa muste din ceva...eu chiar nu stiu ce sa mai fac, sunt tare suparata din cauza asta, ma dispera efectiv....ma bucur ca e sanatoasa, dar parca totusi ceva nu e in regula...ea nu mesteca deloc mancarea, o inghite asa, ca atare, nu poate inghiti nimic neblenduit fara sa vomite, daca biberonul curge prea repede se ineaca si vomita. Si nu vomita ca un copil normal, ci in jeturi, valuri valuri. Sunt tare tare suparata, simt asa, ca nu am nici o putere sa schimb ceva si asta ma deprima maxim, plus ca nu mi se pare normal ca la varsta asta sa mai faca asa.

Va rog sa ma ignorati, dar trebuie sa vars si eu undeva deznadejdea care ma incearca, parca tot ce fac nu e bine, parca totul se reduce iarasi la nemancat si mai ales vomitat.

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



Draga mea, iar o luati de la capat.
Noroc ca a intrat Elle si ti-a povestit de Eva, eu dupa ce am citit prin ce a trecut ea, am vazut si pentru Alessia luminita de la tunel palpaind pe la 1,5ani.
Pune un obiectiv din asta mai indepartat si bucura-te ori de cate ori il atingi mai devreme.

Uite noua, ne-a spus primul dr. ca Dinu nu va putea manca nimic crud (un mar, o para o pruna,) decat dupa ce face 6-7 ani ca e alergic. Alt dr. ne-a spus ca probabil pe la 2 ani sa mai incercam iar cu crud. Ultimul la care am fost ne-a spus ca in 6 luni ar trebui sa isi revina.
Asa ca astept.

lui Dinu Andrei (14.09)


si pentru tine

ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



buna fetelor

eu una nu mai gasesc timp de nimic .. nu stiu cum sa fac sa reusesc sa le imbin pe toate .. imi pare tare rau ca nu pot da mai des pe aici ..

mamideandrei super andreiu la petrecerea lui. e un frumos si ce costumatii frumoase, ce tortulet a avut .. de nota 10!!

alex imi pare tare rau de incident .. asa sunt unii copii, eu la eva la fel am tras .. nu putea mesteca nimic, daca simtea ceva mai mare, vomita .. ea a mancat pranzul blenduit pana pe la 2 ani, iar bucatele abia pe la 1 an jumate a inceput sa pape .. trebuie sa ai rabdare caci va veni si timpul cand va papa ca un om mare ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
bio bebe


Elle
te pup mami. Cum mai esti tu? (Erai necajita ultima data, venise si la tine un nor si nu te lasa sa zambesti)

Cand mai gasesti cateva minute sa intri pe aici, spune-ne cat e de frumos si de greu in acelasi timp cu 2 copilasi (in cazul tau 2 fete frumoase frumoase)


Mergi la inceput