Dovlecei in sarbatoare *194*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Alex sar'na pentru capitol! si pentru ca te ocupi sa-i pui pe sarbatoriti la panoul de onoare! esti tare, tare draguta!

Sa creascca mare Soimita!!! sa fie sanatoasa, voioasa si norocoasa! La multi ani fericiti!

n-am vazut inca poze:(...si nici macar cele de pe mailul comun nu am reusit:(((..dar mi le salvez la favorites si trag nadejde ca in curand, in curand...

Fraguta ma vezi cu amandoua mainile pe sus? ma vezi?!

ma doare spatele...cand de manuta, cand in brate la mine...offf..tot ii bine ca inca nu trebuie sa alerg dupa ea

mami de Ana Elisa (16.octombrie.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Buna ziua,doamnelor!
Mai,ce sa zic,imi pare rau ca am intrat asa rar si am disparut ca magarul in ceata..Odata cu concediul,viata mea s-a schimbat foarte tare in sensul aglomerarii..nu-mi explic fenomenul..dar in fine,megem inainte.E normal totusi cand nu mai esti singur cu copilul sa fii mai obosit ca inainte,ca deh,mai sta cineva cu el,nu?!Raluk,te pup ,n-am putere sa zic nimic altceva.
Poze de la mare n-am pus,nici altele mai noi,pentru ca nu am apucat sa le descarc.

Oricum,am intrat sa spun Anei de Nela si lui Buni ,un inatrziat LA MULTI ANI si sper sa nu va suparati pentru asta.
Sarbatoritilor de zilele trecute la spun si lor Sanatate,La multi ani,tot ce-si doresc si dovleceilor mult noroc!

Fragutza,
Hepi,Uka,voi cum sunteti ? speram ca bine.pupam pritesele.
Lili,lasa ca se face el Radu mare si nu mai plange noaptea,cel putin eu asa iti doresc!te pup
Dana15,pupam frantuzoaicele.ce face Prichi?
Sarcina usoara tuturor burticilor(Miha-numai bine)mai mici sau mai mari.Iulik-
Ar mai fi multe de sp[us dar copilul se catara pe picioarele mele...

Iulia-mamica lui Ucu 29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia
http://bebevoios.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna ziua

LA MULTI ANI SOIMITA DRAGA

Sa cresti mare si sanatoasa, sa iti bucuri parintii in fiecare zi. Mami de soimita, te pupam cu drag si ne e tare, tare dor de tine

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Ca sa raspund si eu la intrebarea pusa de Alex:
Zdrelica bea 270-300 ml dimineata de lapte Dorna ecologic iar seara 270 de amestec (150 dorna si 120 lapte praf HUmana)

Doi la mana ca ma tin ca tuta si tot uit : felicitari MIha din suflet, o sarcina usoara si un bebe cu codite sanatos si voios si minunat ca Pianistul nostru drag. Te pup mamis.

Trei la mana, ca tot il laudam pe fii-miu aseara... azi a fost sub orice critica , dar rau de tot, a plans si a marait toata ziua, m-a muscat, a tipat, a luat o tranta si o gura de nisip, si-a facut o noua vanataie pe frunte si si-a spart si buza in incheierea periplului prin parc. Apoi a urlat tot drumul spre casa si s-a arcuit pe spate. Acum doarme , aadormit in timp ce-i dadeam sa manance, juma de portie a reusit sa inghita. OAre de somn o fi facut in halul ala? MArog.

Mai vroiam sa spun ceva. REvin eu

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei

Anomis si eu ma bucur ca am revenit! nu sunt de asa mare folos aici ................

ANDREI


esti tare de folos la forumul omului.
uneori cand scrii cate o retata, mai vad poze cu Andreiutul drag, imi dau seama ca se poate domle, se poate si frumoasa, si gospodareasa, si devreme acasa si cu copil frumos si sanatos (neplangacios si care doarme noaptea).

hai te pup cu drag
(io ramasesem ca suneti plecati din Galati, deh varsta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Alex,noi lapte bem cam peste 210 la masa de seara si dimineata,insa sunt zile cand mai lasa 30-40 in bibe.nu-mi fca mari griji,mai mancam si iaurt si branzica,etc.pupam pe Zeinuca

la noi alta e problema.de cateva zile la orice mancare solida intoarce capul .cand ma vede cu lingurita parca vede nu-stiu-ce dracovenie!sunt in mare dilema...o avea ceva? sau or fi dintii? sunt 2 pe cale sa sparga dar eu stiu?sunt necajita pentru asta.nici la lapte nu stam ca de obicei insa cu mare chin,mananca...va pup pe toate

Iulia-mamica lui Ucu 29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia
http://bebevoios.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Ah, da, mi-am amintit. EU imi doresc cu ardoare inca un bebe . TEoretic nu mai am voie sa fac, practic o-m vedea... nu ii ascult io pe doctori

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia0807

Alex,noi lapte bem cam peste 210 la masa de seara si dimineata,insa sunt zile cand mai lasa 30-40 in bibe.nu-mi fca mari griji,mai mancam si iaurt si branzica,etc.pupam pe Zeinuca

la noi alta e problema.de cateva zile la orice mancare solida intoarce capul .cand ma vede cu lingurita parca vede nu-stiu-ce dracovenie!sunt in mare dilema...o avea ceva? sau or fi dintii? sunt 2 pe cale sa sparga dar eu stiu?sunt necajita pentru asta.nici la lapte nu stam ca de obicei insa cu mare chin,mananca...va pup pe toate

Iulia-mamica lui Ucu 29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia
http://bebevoios.blogspot.com/



mami chiar azi ma gandeam la voi, ce faceti?

din ce spui tu acolo cred ca va iesi un dintzisor si d-aia se fereste micutul.

Te astept cuminte sa descarci aparatul, sa vad pe Ucu la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Ah, da, mi-am amintit. EU imi doresc cu ardoare inca un bebe . TEoretic nu mai am voie sa fac, practic o-m vedea... nu ii ascult io pe doctori

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


Daca am sarit calu cu intrebarea, da-mi ignore, da de ce nu te mai lasa drii sa-i faci o surioara lui Zgatix? Stiu ca in sarcina cu el a trebuit sa-ti faci injectii cu Clexane. din cauza asta?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mda, mandra mea doar ce a vomitat ce a mancat la pranz...de ce???....pentru ca am avut nesimtirea si nesabuinta de a ii da un biscuite...i-am dat si ieri si nu s-a inecat decat putin, astazi in schimb, cand a simtit bucatica in gura, dupa ce a muscat, a vomitat ca intotdeauna cand ii dau sa muste din ceva...eu chiar nu stiu ce sa mai fac, sunt tare suparata din cauza asta, ma dispera efectiv....ma bucur ca e sanatoasa, dar parca totusi ceva nu e in regula...ea nu mesteca deloc mancarea, o inghite asa, ca atare, nu poate inghiti nimic neblenduit fara sa vomite, daca biberonul curge prea repede se ineaca si vomita. Si nu vomita ca un copil normal, ci in jeturi, valuri valuri. Sunt tare tare suparata, simt asa, ca nu am nici o putere sa schimb ceva si asta ma deprima maxim, plus ca nu mi se pare normal ca la varsta asta sa mai faca asa.

Va rog sa ma ignorati, dar trebuie sa vars si eu undeva deznadejdea care ma incearca, parca tot ce fac nu e bine, parca totul se reduce iarasi la nemancat si mai ales vomitat.

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput