Zmeurici de iulie-august 2009 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si de la noi!
Edi e cu muci de ieri si stranuta...nu s-a abtinut tat-su' si i-a dat si lui raceala.
Ii dau oscill si astept sa-mi aduca sotul picaturile homeopate pt. nas.
Azi noapte i-am pus apa de mare, dar a urlat cat a putut si tot nu s-a desfundat. asa ca nu l-am putut calma la tzitzi cand se trezea plangand...l-a calmat sotul...si ca urmare, edi tot calare pe el a fost toata noaptea.

Vally tot vroiam sa te intreb...Eric din pozele d epe blog, e cel al Alinutzei sau altul? v-ati intalnit la barcelona????
Nasol cu muscatul....si la mine mai vine edi sa ma muste, se distreaza cand fac au-au-au...dar nicoodata tare.
Noce noi folosit si prosop normal si dintr-ala cu gluga de bebei, dar mai marisor. Tip poncho nu inca, e cam incomod...stiu de la Marco.
Corinna e tare ciudata faza cu vaccinurile...in unele orase e pentaximul gratuit si se plateste Priorixul, in altele invers. la noi e Priorizul gratis si nu are pentaximul sau tetraximul...acelasi continut, numele difera.
Dienutza felicitari pt. primii pasi ai lui Albert. spor in toate...asa e...mai greu acum cu ei, misuna peste tot.
Patrisuca sper sa reusesti sa o calmezi,incearca si glecerina, sunt remedii homeopate pt. dintisori...belladona, chamomilla.
Clara am citit ieri mai multe despre gymboree. ar fi fain un astfel de curs si la noi...dar cred ca iti trebuie multi bani sa deschizi unul dintr-asta.

fug la treaba, o zi buna sa aveti.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Buna fetelor!
Greu mai intru si eu sa scriu...dar in ultima vreme as sta numai in pat si as zace...nu mai pot dormi din cauza mainilor, sunt amortite si ma dor ingrozitor, sunt f obosita...mai am putin si scap de asta dar dau de altele
Clara tare fain la voi acolo, mi-ar placea si mie sa avem aici asa ceva...
Giova sanatate multa lui Edisor!
Noi suntem bine..cu pregatirile pt bebe 2 si sunt tare curioasa cum il va primi Andreea...are o papusica bebelus si se joaca cu ea frumos, o ia in brate si o cauta mereu...oare cu fratiorul cum va fi?
Am stabilit ca pe 28-29 sept va fi cezariana asta dc nu se va grabi bebe...voi avea 39 sapt si 4 zile
Va pup!!

Ayda38+ + si Andreea Teodora (9 iulie 2009)



poze noi
www.flickr.com/photos/12483841@N04/sets/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata, iar va pierdusem
am avut laptopul in coma....a luat un virus cam naspa si mi l=a dat peste cap de a trebuit sa reinstalez windows si am pierdut tot ce era pe el, asta e.
giova sanatate lui Edi si sa se faca repede bine
noce eu am primit in Rom mai maricele, 1/1 m, pt bebelusi...erau luate dintr=un depozit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

Giova Eric din pozele de pe blog este altul, nu cel al Alinutzei de pe DC
si G azi-noaptea nu prea a dormit din cauza mucilor cat oscillo ii dai pe zi lui Edi si cate zile? cum se numesc picaturile homeopate pt nasuc?
sanatate multa lui Edisor

Alinutza ce mai faci? de ce nu mai intri pe la noi? te asteptam cu drag sa ne spui ce mai faci tu, Eric

Clara am comandat si eu cartea; de-abia astept sa incep sa o citesc

Ayda ce repede trece timpul gata se apropie marele moment al intalnirii ce frumos! nastere usoara!(eu sunt nascuta pe 30 sept ) mai e un pic si socatem majoretele

Noce eu folosesc inca prosopele vechi...sunt cam mici si ar trebui sa luam si noi altele

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Vally de Gloriutza 13.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Vine toamna,vin virozele, sanatate multa la puiuti raciti.
Pe Alex il supara doar gingiile deocamdata,pt el vad ca alinarea suprema a ramas laptele,a inceput sa bea mai mult de cand ii cresc masele,se trezeste noaptea si pana nu ii dau putin lapte nu se potoleste.
Aseara am fost la concert Guns n roses,a fost super, nu a mai contat ca a intarzaiat destul de mult, s-a terminat la 1 si am ajuns acasa la 2.Speram si eu sa doarma Alex mai mult dar la 8 gata somnul,abea astept sa dormin la pranz.Acum e cu buni la plimbare,il astept sa vina sa mancam si nani.

Am intrat in cont si m-am amuzat tare cand am vazut ce gospodina e MC ,cum sterge ea praful.

Ayda sper sa reusesti sa mai dai pe aici sa ne spui cum se comporta Andreea,tinem pumnii pt nastere usoara.




mami fericita de baietel Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ayda ce putin mai ai, esti pe ultima100m. tinem pumnii, si scoatem majoretele, numai sa ne zici data exacta.
Vally ma gandeam eu, tot incercam vreo asemanare cu Eric pe care-l stiam si dadea cu virgula. M-a derutat Lucialu cand a scris pe forum ca a vazut pozele cu G si E impreuna.
Oscillo ii dau jumate de tub la 6 ore...ca e in faza incipienta raceala.
Picaturile nu stiu cum se numesc, pana ajung sa le iau de la sot. el a cerut la farmacia cu remedii homeopate, picaturi homeopate si i-a dat...e un singur fel.
Emanouela nasol cu pierderea datelkor d epe comp. Nu ai avut partitii? eu asa am si macar o parte imi sunt protejate. oricum, pozele le salvez pe DVD-uri, ca sunt enorme si numai incarc compu.
anemona am auzit ca nu a fost prea stralucit concertul...nu s-au straduit prea tare....

Edi doarme de la ora 10...astept sa se trezeasca sa iesim putin ca e tare frumos afara.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

giova e, poze, filme, etc sunt salvate pe hard extern numa ca aveam in favorite niste linkuri care=mi trebuie si...alea pa pa, nu mai sunt
wow...daaa, ayda o saptamana....uh...nastere usoara sa ai daa nu mai intri si refacere rapida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanimi spune:

Noce eu am 2 luate de la ikea, din alea cu gluga, pe care inca le folosim. In plus am mai primit un halat (imens) si ne mai distram cu el.
Ayda ce zici ? Scoatem majoretele? Tinem pumnii sa fie totul bine!
Vally de unde ai comandat carticica? Din Ro sau din afara ca vreu si eu ...
Sanatate puisorilor!

PS ati auzit ca vor sa reduca CIC-ul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Vally si sotul meu e nascut pe 30 sept..dar nu vrea de ziua lui, a zis ca fiecare sa aiba ziua lui...eu as sta sa vad cand se va decide bebe dar in principiu pe 28-29 ramane stabilit.
Giova pe 27 sept il sun pe medic si vedem atunci dc va fi cezariana pe 28 sau 29...sau cine stie 30, bebe sa stea cuminte, eu nu ma grabesc...
Anemona27, Emanouela, Tanimi multumesc!


Ayda38+ + si Andreea Teodora (9 iulie 2009)



poze noi
www.flickr.com/photos/12483841@N04/sets/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Giova sa stii ca a fost super,am citit si eu cronicile, chiar eram curioasa sa vad carcotelile romanilor,ca de asa suntem noi,de intarzaiat era de asteptat fiindca asa fac tot timpul,dar prestatia lor a fost extraordinara.

mami fericita de baietel Alex

Mergi la inceput